Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı 5 Tuvaleti

Bu tuvaletleri kullandıktan sonra kendinizi özel hissedeceğiniz aşikar. Gelin birlikte bilinen en pahalı tuvaletlere göz atalım.
Dünyanın En Pahalı 5 Tuvaleti
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Tarihi bulgular gösteriyor ki tuvalet alışkanlığı olan ilk milletlerden birisi bizleriz. Avrupalıların günümüz tuvaletlerinin atasını da bizlerden öğrendikleri doğrudur. Tarihi kaynaklar kullanılan ilk modern tuvaletin 1596 yılında Sir John Harington tarafından tasarlandığını yazar. Ancak İngiltere Harington’ı alay konusu yapar ve bu sebeple bu tasarımı üretime geçirmez.

Dünya nüfusunun sadece yüzde 40’ı hijyenik ve iyi durumda bir tuvaletten yararlanıyor. Ayrıca yalnızca 1 milyar kişi kanalizasyon sisteminden faydalanıyor. Teknolojiden her ürünle birlikte tuvaletler de etkilenmişlerdir. Akla gelemeyecek yeni özellikler, farklı tasarımlar eklenmiştir. Aslında buraları etkileyen sadece teknoloji de değil. Lüks hayatımızın parçası olduğu günden beri, yaşantımızla ilgili her alanda gözlenmektedir. Tuvaletler de bunlardan sadece biri. Altın gibi pahalı malzemelerle tasarlanan tuvaletler göz alıcı bir görsellik sunmaktadır. Dilerseniz oldukça özel tasarımları içerisinde barındıran lüks tuvaletlere birlikte göz atalım.

İşte karşınızda dünyanın en pahalı tuvaletleri:

5 Toto Neorest 600

5.000 Dolar

Toto Neorest 600Standart lavabo ihtiyacımızı karşılayamaz mı? Toto’nun en pahalı tuvaleti Neorest 600, bu soruyu cevaplamak için geniş bir yelpazeye ve özelliklere sahiptir. İlk olarak tuvalete yaklaştığınızda kapak otomatik olarak açılır. En kısa sürede bu klozet, otomatik olarak güç katalitik hava temizleme fonksiyonu ürütmektedir. Kalktıktan 6 saniye sonra, tuvalet’in sensoru, kapak ve koltuğun otomatik olarak kapatılmasını sağlar.

Otomatik olmayan bu fonksiyonlar için, uzaktan kumanda seçeneği de var. Bir düğmeyle klozetin sıcaklığını, su sıcaklığı değiştirebilirsiniz. Güçlü bir “Cyclone Floş” veya pahalı tuvaleti kullandıktan sonra kendinizi özel hissedeceğiniz kesin.

4 Dagobert Ahşap Tuvalet Tahtı – Herbeau

14.123 Dolar

Dagobert Ahşap Tuvalet Tahtı - HerbeauPorselen taht, 1.5 metre uzunluktadır. Bu tuvalet, 8. yüzyıl Fransa’sında Merovenj Hanedanı’nın son hükümdarı Kral Dagobert’ten sonra isimlendirilmiştir. İşinizi bitirdiğinizde, çekme zinciri tuvaleti temizler ve görevlilere haber vermek için bir çan çalar. Dagobert ayrıca mumluk ve bir küllük içerir.

3 Moon River Art Park Tuvalet

750.000 Dolar

Moon River Art Park TuvaletŞanghay’ın Moon River Sanat Parkı’nda bir mağarada bulunan tuvaleti inşa etmek 5 milyon yuana mal oldu. Mağara suni bir yapımdır. Parka giriş 30 yuan maliyetinde olmasına rağmen, tuvaleti kullanmak ücretsizdir. Tuvalet ilk olarak 2005 yılında açıldı. Bir temizlikçi, tuvalet ilk olarak 2005 yılında açıldığında, insanların 2 saat boyunca sıra beklediğini söylüyor.

2 Hang Fung Altın Tuvalet

5 Milyon Dolar

Hang Fung Altın Tuvalet24 ayar altından yapılan tuvalet, Hong Kong’daki Hang Fung kuyumcusunun tasarımıdır. Altın fiyatı 2008 yılı başında 1.000 dolara yaklaştığında, şirket malzemeleri eritti. Tuvaleti çevreleyen altın banyo aksesuarları gerçekten muazzam görünüyor.

1 Uluslararası Uzay İstasyonu Tuvaleti

19 Milyon Dolar

Uluslararası Uzay İstasyonu TuvaletiBurası şimdiye kadar yapılmış en pahalı tuvalet olabilir, ancak dünyanın en pahalı tuvaleti değildir. Çünkü o uzaya fırlatıldı! Rusya tarafından tasarlanan tuvalet sistemi 2008 yılının Kasım ayında Uluslararası Uzay İstasyonu’na teslim edildi. Sistem, bir Rus istasyonundaki ile aynı. Özelliği ise idrarı suya dönüştürmesidir. 2008 yılında iki kez kurulan bu tuvalet, gelecekte tuvalet sisteminin yerini alacak.

İnsanlar neden farklı olmak ister? Ya da neden oldukça ucuza mal edilebilecek bir şeyin lüks çeşitlerine ilgi duyar? Aslında bu sorunun cevabı ilgi çekmek. İlgi çekmek için kullanılan en özel yöntem farklı olmaktan geçer. Tabi ki sırf farklı olmak için bir tuvalete milyon dolar ödenir mi? Karar sizin…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.