Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı 10 Gazlı İçecek Kutuları

Dünyanın en pahalı gazlı içeceklerinden oluşan listeyi incelemeye hazır mısınız? İşte normal fiyatının yüzlerce katına satışa çıkartılan içecek kutuları:
Dünyanın En Pahalı 10 Gazlı İçecek Kutuları
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Bir şişe içecek için genelde cebimizdeki bozuk paraları kullanıyoruz. Öyleyse bu listede yer alan gazlı içecekler de ne kadar pahalı olabilir ki!

İster inanın, ister inanmayın birçok kişi meraktan veya kısa süreli kar elde etme amacıyla içecek kutularını toplayıp biriktiriyor. Bu eski bir gelenektir. Hatta koleksiyonlarına eklemek için geçmişten kalan içecek kutularını ve şişeleri arayanlar da var. Tıpkı diğer koleksiyonlarda olduğu gibi bir şey ne kadar eskiyse o kadar değerli anlamına geliyor. Neden? Çünkü nadir bulunuyor.

Birazdan okuyacağınız liste, şu anda piyasada bulunan veya daha önce satılan dünyanın en pahalı içecekleri ve şişelerinden oluşuyor. Ustaca pazarlanan kampanyalarıyla ve anında tanınabilir bir marka olması yönüyle Coca Cola, en önemli gazlı içecek firması olarak devamlı karşımıza çıkıyor. Şaşılacak bir durum değil. Sizin de göreceğiniz gibi 150 dolar ve üzeri fiyatlarda bu firmanın topladığı kutular listenin en pahalı kutularını oluşturuyor.

Eğer elinizin altında koleksiyon parçası olabilecek özellikte bir kola kutusu varsa, kaybetmemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Bu mutluluğu yaşayın ve arkadaşlarınızla paylaşın. Belki de biri farkında bile olmadan altın kadar değerli bir kutudan içeceğini yudumluyordur.

10 1997 Coca Cola TV Reklamlarından Bilinen Prototip Kutular

750 $

1997 Coca Cola TV Reklamlarından Bilinen Prototip KutularBu kutuları sevimli kılan sadece görünüşü değil; aynı zamanda türünün tek örneği oluşudur. 1990’lara gidelim. O yıllarda TV reklamlarında yer alan, prototip kutulardan oluşan bir paket şu anda 750 dolara satılıyor. Ambalajlarına baktığınızda bu kutuların, 2014 yılında mevcut olan kutulardan ne kadar farklı olduğu hemen anlaşılıyor. Bu şişelerin ortasında içe geçmiş bir göçük şekline aşina olsanız da resimdeki kutudan kola yudumlama şansını yaşamadığınız bir gerçek.

9 1993 Meksika Acapulco McDonald’s Coca Cola Şişesi

1.000 $

1993 Meksika Acapulco McDonald's Coca Cola ŞişesiÜzerinde McDonald’s damgası olan Meksikalı Coca Cola şişesidir. Koleksiyoncular daha ne ister? Bu nadir bulunan şişe açılmamış bir durumda orijinal olarak online alışveriş sitesi Ebay’de 1000 dolara satılıyor.

8 Hintli Sachin Tendulkar Coca Cola Şişesi

1.399 $

Hintli Sachin Tendulkar Coca Cola ŞişesiHintli kriket oyuncusu Sachin Tendulkar’ın bulunduğu 10 Coca Cola kutusu o kadar renkli görünüyor ki, tutkunları her birine 139 dolar ödeyebilir. Dünyanın her yerine sunulan ücretsiz kargo imkanı ile bu kutulardan satın almak gelecek için karlı bir yatırım olabilir. Bu şişeleri evde şirin dekorasyonlarda kullanabilir ya da koleksiyon olarak biriktirip yıllar geçtikçe değeri artan bir hazineye sahip olabilirsiniz.

7 Pepsi-Cola Tayvan Michael Jackson Dangerous World Tour 1993

2.500 $

Pepsi-Cola Tayvan Michael Jackson Dangerous World Tour 1993Pepsi’nin, Coca Cola ile bir ilgisi olabileceği kimin aklına gelir? Tabi ki sadece Michael Jackson’ın. Sonsuza kadar gönüllerde taht kuran pop yıldızının 1993’ten günümüze kalan “Tayvan Michael Jackson Dangerous Tour” özel baskılı Pepsi kutusu günümüzde 2.500 dolara satılıyor. Bu kutunun yanı sıra satıcı, Tayvan’a düzenlenen bir tur bileti gönderme nezaketini de gösteriyor. Michael Jackson hayranları bu idolü hatırlamak için yeni yollar arıyor. Bu kutunun bir biletle birlikte satılması da hayranları açısından karşılaşılabilecek en güzel hediye.

6 Antik SSCB Sifon Şişe

3.900 $

Antik SSCB Sifon ŞişeBu şu ana kadar tasarlanmış en müthiş kola kutusu. Bu eski tarz, seçkin, kaliteli Sovyet Rus Sifonu 3.900 dolar olan fiyatı ile listenin en pahalı içecek kutularından biri. Bu kutu online açık arttırmaya koyulmadan önce içi boşaltılmış ve satıcı tarafından kullanılmıştır. Bu nedenle yeni sahibi kutuyu dilediği herhangi bir içecekle doldurma şansına sahiptir. Bu kutu herhangi bir öğle yemeği içeceği olarak kullanılmasından daha çok müzede sergilenebilecek bir parça özelliği taşıyor.

5 1950’lerden Kalma 3 Klasik Pepsi Cola Kutusu

5.995 $

1950’lerden Kalma 3 Klasik Pepsi Cola KutusuOnline alışveriş sitesi Ebay’de, 5.995 dolara satılan ve nadir bulunan bu 3 Pepsi – Cola kutusu gerçekten buna değer mi bilmiyoruz. Tasarımı diğer kutulardan oldukça farklı bir şaheser.

Satıcı, 1950’lerden kalma bu orijinal kutuları eline aldığında onların ne zaman ve nasıl işe yarayacağını tahmin etmiş olmalı. İlk iki kutunun kapağının olmayışı, satıcının bu lezzetli içeceğin tadından daha önce hoşlandığı anlamına geliyor.

4 1942 Antika Kiesener İsveç Elma Suyu Şişesi

7.950 $

1942 Antika Kiesener İsveç Elma Suyu ŞişesiKlasik soda şişeleri her zaman yüksek fiyatlarda satılır. Çok az kişi Antik Kiesener İsveç Elma Suyu şişesi açıldığında, içeceğin kokusunu ve tadını tarif edebilir. Bu şişenin son derece değerli olmasının altında yatan sebep yaşı ve henüz açılmamış olmasıdır. Şu an ki fiyatı 7.950 dolar olan bu şişenin değeri, siz açılmasını önlediğiniz sürece ve yıllar geçtikçe daha da artacaktır.

3 Laredo Coca Cola Bottling Co. 6 Şişesi

11.000 $

Laredo Coca Cola Bottling Co. 6 ŞişesiLaredo Coca Cola Bottling Co.’ya ait, her biri aynı ve açılmamış bu 6 kola şişesi, online alışveriş sitesi Ebay’de 11 bin dolara satışa sunuluyor. Şu ana kadar açılmamış ve değiştirilmemiş olan bu şişelerin değeri nadir bulunmasından kaynaklanıyor. Her biri 1833 dolar olan bu şişeler, klasik ortalama bir şaraptan daha pahalı.

2 Fabrika Hatası Açılmamış Coca Cola Kutusu

250.000 Dolar

Fabrika Hatası Açılmamış Coca Cola KutusuBu listedeki satıcıların biraz çıldırmış olduğunu düşünebilirsiniz. Bu kutunun fiyatı, onların çıldırdığının en büyük kanıtıdır. Bu kutu gerçekten Ebay’de 250 bin dolara satıldı.

Değeri zamanla artan kutular olduğu için deneyimli iş adamlarına göre bu, yapılacak en mantıklı yatırım. 2014 yılında 250 bin dolar değerinde olan bu kutu, kim bilir 2024’te ne kadar olacak?

1 Fabrika Hatası Coca Cola Kutusu

281.000 $

Fabrika Hatası Coca Cola KutusuCoca Cola 281 bin dolar değerindeki fabrika hatası kutusuyla bir numarada yer alıyor. Bu açılmamış ve el değmemiş kutu çoktan Ebay’de online satışa sunulmuş bile. Listemizin son sırasında yer alan dünyanın en pahalı kutusunun üzerinde Brezilya FIFA Dünya Kupası logosu bulunuyor. Bir ev satın almak yerine neden insanlar hatalı ürünlere bu kadar çok para ödüyor dersiniz?

Kim bilir gelecekte bu tarz kutuların değeri ne kadar olacak! Özellikle insanlar sağlıklı içeceklere yöneldiklerinde kola gibi içeceklere olan ilgi azalacak mı?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın