Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı Buz Küpü: “Glace Luxury Ice”

Dünyanın En Pahalı Buz Küpü: “Glace Luxury Ice”
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Sıcak yaz günleri denildiği zaman akla ilk gelen şeylerden biridir buz küpleri. Kim sıcaktan bunalmışken soğuk bir içeceğe hayır diyebilir ki? Şezlongunuza uzanmışsınız, güneş tüm kavuruculuğuyla en tepede! Meyvelerle süslü kokteyliniz geliyor ayağınıza ve bardağın içine atılan küçük buz parçaları. Eğlencenin sonunda hesabı istiyorsunuz, 330 Dolar! Sakın garsonun başına güneş geçtiğini düşünmeyin; çünkü hesap doğru. Bu arada limonatayı sadece 5 dolardan sunduğumuzu hatırlatmak isteriz. Geri kalan 325 dolar buzların değeri!

Glace Luxury Ice isimli şirket, lüks yaşantıya olan katkısını tasarladığı buz kalıplarıyla sunmuş gözüküyor. Hiç “325 dolarlık buz küpü mü olurmuş canım” demeyin! Çünkü bizi de şaşırtan bu durum, tüm gerçekliğiyle karşımızda duruyor. Eğer bu serinletici lezzet cebinizi yakmayacaksa, içinizi serinletmek için güzel bir alternatif diyebiliriz. İsterseniz şirketin, dünyanın en pahalı buz küpleri olarak servis ettiği ürünün ayrıcalıklı özelliklerini daha yakından inceleyelim.

İşte karşınızda dünyanın en pahalı buz küpü!

Glace Luxury Ice

Glace Luxury IceLos Angeles Üniversitesi’nde ders veren Roberto Sequeira tarafından kurulan Glace Luxury Ice isimli şirket, tamamen el ile şekillendirilen buz küpleri ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Dolayısıyla da çeşme sularını kalıplara doldurarak ev yapımı buz küpleri tüketmek istemeyen kişiler için de aranacak ilk firma haline geldi. Roberto Sequeira bu firmayı kurarak gayet akıllıca bir yatırım yapmış. Çünkü zenginlerin vermiş olduğu partilerde, içerisinde 50 tane buz küpü bulunan kutulardan sayısız sipariş veriliyor.

Glace Luxury IcePeki, bu buzlar sadece el işçiliği ile şekillendirildiği için mi bu kadar pahalı? Elbette, hayır! Bu küplerin yapımında kullanılan su, tabii ki bildiğimiz çeşme suyu değil. İçerisinde çok daha az kirlilik ve karsinojen barındıran küpler, sıradan buz küplerinden çok daha sağlıklı. Ayrıca, binlerce dolar değerindeki içkilerin tadını bozacak sıradan buzlardan kullanmayı kim ister ki? Buna ek olarak, evine gelen konuklara, “bakın bu buzlardan sipariş ettim” diyerek hava atacak kişilerin de ne kadar çok olduğunu pekala biliyoruz.

Glace Luxury Ice6 cm boyutunda olan Glace buz küpleri, kare ve küresel olmak üzere iki farklı çeşitte üretilmiş. Küresel şekilde olanlar, yani “Mariko” buz küpleri 30 dakika sonunda erirken; kare olanlar, yani G-Cubed buz küpleri 40 dakika civarında tamamen erimiş oluyor. Tanesi 8 dolara gelen buz küplerinin, minimum çözelti ile maksimum serinlik vaadettiği biliniyor.

Bu pahalı buz küpleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Farz edelim, parayla ilgili bir sıkıntınız yok. 325 dolarlık buz kalıplarını mı tercih ederdiniz, yoksa buz dolabınıza olan itimadınız zenginliğinizle bozulmaz mıydı?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.