Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bileklerinizi Süsleyecek Dünyanın En Pahalı Bilezikleri

Bileklerinizi Süsleyecek Dünyanın En Pahalı Bilezikleri
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Kadınların düşkün olduğu şeylerin başında gelenlerden bir tanesi de takılar, değil mi? Işıl ışıl parıldayan, gösterişli ve pahalı takılar. Bu mücevherlerin içinde ise tabii olarak, eski zamanlardan günümüze kadar gelen kıymetli bileziklerimiz de var. Kadınların hem geçmişte hem de zamanımızda vazgeçemediği bilezikler, gösteriş ve yatırım gibi değişik nedenlerle kullanılabiliyor. Kimileri ise sadece takılara olan sevdasından ötürü bu metal süs eşyalarını kullanıyor.

Ülkemizde de bilezikler önemini hala koruyor. Örneğin; eskiden gelme bir adet olan, düğünlerde geline takılan bilezikler. Her ne kadar modern yaşama uysak da bu güzel geleneğimizi uygulamaktan vazgeçmiş değiliz. Bilakis, eski adetlerden hoşlanmayan yenilikçi hayat tarzını seven kişiler bile bilezik almayı artık bir anane gibi değil de bir yatırım aracı olarak görüyor. Ya da annelerimizin yastık altında sakladıkları güvencelerini, bileziklerin önemini anlatan bir örnek olarak gösterebiliriz. Peki ya kuyumcuların önünden geçerken, vitrindeki o ışıl ışıl pahalı ziynet eşyalarından gözlerimizi alamamamız?

Hal böyle olunca; bu pahalı takılara olan rağbet hızını azaltmadan artmaktadır. Nitekim geçmişi çok eskilere dayanan mücevheratlar, kadınların güzel kollarında varlıklarını devam ettireceklerini apaçık gösteriyor. Takı severlere şükürler olsun ki bu pahalı bileklikler, kelepçeler her daim üretilmeye devam edecek. Peki, bu pahalı ve gösterişli ürünlerin fiyatının en çok ne kadar olabileceğini hiç düşündünüz mü? Biz, sizin için araştırmamızı yaptık. Buyurun, aşağıdaki dünyanın en pahalı bileziklerine birlikte bakalım.

İşte karşınızda bileklerinizi süsleyecek dünyanın en pahalı bilezikleri:

10 Martin Katz Elmas Bileziği

1 Milyon Dolar

Martin Katz Elmas Bileziği2008 yılında Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi Fashion Preview ve 80. Oscar Ödülleri’ne ev sahipliği yaptı. Bu gösteride adaylara yalnızca ödülleri dağıtılmadı, aynı zamanda moda dünyasındaki bazı önemli gelişmeler de boy gösterdi. Patty Fox tarafından koordine edilen şovda, bazı moda tasarımcılarının dizaynları da gözler önüne serildi. Bir Martin Katz eseri olan elmas bilezik, görenleri adeta büyüledi. Bu pahalı mücevherin değeri ise tam 1 milyon dolar.

9 JAR’ın Üretimi Elmas Bangles Çifti

1.136.000 Dolar

JAR'ın Üretimi Elmas Bangles ÇiftiSatış fiyatı 1.136.000 dolar olan bileziğin içerisinde uçuk pembe renkli elmaslar bulunuyor. Ünlü bir takı tasarım markası olan JAR Paris tarafından yapılan bileziğin içerisinde platin de kullanılmış. Nadir tasarımları ve beğenilen mücevherleri ile ünlü olan Jar, bu bileziği de kusursuzca üretmiş.

8 18. Yüzyıl Ürünü Elmas ve Altın Fleece Bilezik

1.168.858 Dolar

18. Yüzyıl Ürünü Elmas ve Altın Fleece Bilezik1770 yılında üretilen harika ürün, 2001’de King’s Caddesi’nde yapılan bir açık arttırmada 1.168.858 dolara alıcısını buldu. İçerisinde 4 sıra elmas olan bilezik, gerçekten çok zarif bir görünüme sahip. Zarafetinin yanı sıra tarihi bir havası olan mücevher, üzerinde geçmişin izlerini taşıyor. Bununla birlikte bu nadir ve değerli takının yapımında altın ve gümüş beraber kullanılmış.

7 Elmas ve 18 Ayar Beyaz Altın Bilezik

1.335.811 Dolar

Elmas ve 18 Ayar Beyaz Altın BilezikDünyanın en pahalı bilezikleri listesinde 10. sırada yer alan bileziğin fiyatı, 1.335.811 dolar. Yapımında 18 ayar beyaz altın da kullanılan mücevher, % 100 saf ve doğal elmasla üretilmiştir. Üzerinde bulunan ışıl ışıl 38.60 karat ağırlığındaki elmaslarla, görenlerin gözlerini kamaştırıyor. Firence Jewellers firması tarafından satışa sunulan bu bileziği, internet sitesi aracılığıyla da satın alabilirsiniz.

6 Van Cleef&Arpels Tarafından Tasarlanan Elmas Bilezik

1.467.466 Dolar

Van Cleef&Arpels Tarafından Tasarlanan Elmas BilezikCleef&Arpels’ın bir tasarımı olan bilezik, nadir elmaslar ve altından üretilmiş. Ayrıca içerisindeki altın, Fransız şirketi tarafından analiz edilmiş mücevherin değerini daha da artmış. Yanında bir yüzük ve kolyeyle beraber olmak üzere, 19 cm uzunluğunda olan pahalı takı, bir açık arttırmada 1.467.466 dolara alıcı bulmuş.

5 Gerard’ın Doğal İnci ve Elmastan Ürettiği Bilezik

1.467.666 Dolar

Gerard'ın Doğal İnci ve Elmastan Ürettiği BilezikSet halindeki takı; kolye, yüzük, küpe ve bileklikten oluşuyor. Satış fiyatı 1.467.666 dolar olan bilezik,18 cm uzunluğunda olup, üzerinde ise tam 134 adet doğal inci bulunduruyor. Bilekliğin ortasındaki 50.56 karat ağırlığındaki muhteşem incide, takının değerini katbekat arttırıyor.

Kusursuz bir şekilde kesilen inciler ve değerli elmaslar sayesinde fiyatını bu kadar yükselten bilezik, gerçekten görülmeye değer bir sanat eseri mahiyetinde.

4 Gerard’ın Ürettiği Değerli Elmas Bilezik

1.513.024 Dolar

Gerard'ın Ürettiği Değerli Elmas Bilezikİçerisinde 29.01 karat ağırlığında fevkalade elmaslar barındıran bileziği gördüğünüzde adeta gözleriniz kamaşıyor. Bu muhteşem güzellikteki mücevherin tam ortasında, görülmeye değer büyük bir elmas bulunuyor.

2006 yılında bir açık arttırmada 1.513.024 dolara satılan ürün 17 santimetre uzunluğa sahiptir. İçerisinde aynı zamanda Fransız altını da kullanılan bu harika tasarım, dünyanın en pahalı bileziklerinden birisi olmuştur.

3 Wallis Simpson Oniks ve Elmas Leopar Bilezik

12.5 Milyon Dolar

Wallis Simpson Oniks ve Elmas Leopar BilezikÇok pahalı olmasının yanında tarihinde izlerini taşıyan bilezik, bir zamanlar Wallis Simpson ve Kral VIII Edward himayesindeymiş. 2010 yılında ise bir açık arttırmada satışa sunulmuş. Simpson Amerikan sosyetesinin renkli simalarından biri olup, Kral Edward tarafından evlenme teklifi alarak anayasal bir krize yol açtı. Nitekim, sosyetik kadının boşandığı 2 kocası da hala hayattaydı. Böylece Edward Simpson’la evlenebilmek için tahtından vazgeçti ve onun yerine kardeşi Kral VI George tahta çıktı. VI Daha sonra Edward’a, kardeşi tarafından Windsor dükü unvanı verildi. Simpson ise bundan sonra düşes unvanıyla anılmaya başlandı.

1952 yılında Paris’te oniks ve elmaslarla bezenmiş leopar şeklindeki bilezik, 2010 yılında açık arttırmaya çıkarıldı. Gerçekten insanları hayrete düşüren şey ise dünyanın en pahalı bileziğinin fiyatı olan 7 milyon doları da geçerek, değerinin 12.5 milyon dolara kadar arttırılması oldu. Münazaraya telefonla katılan 2 kişinin arasındaki çekişmeden sonra, bilezik sahibini buldu. Bu güzel mücevheri kimin satın aldığı açıkça bilinmese de büyük bir kesim alan kişinin Madonna olduğunu düşünüyor. Nitekim pop müziğin divası münazaradan önce de takılardan birkaçını denemiş. Ayrıca ünlünün panter bileziklere karşı özel bir ilgisi olduğu da biliniyor. Bu harika bileziğin değerinin 12.5 milyon dolar olduğunu söylemiştik, peki sizce de değerini hak ediyor mu?

2 Zümrüt Bilezik

24.799.000 Dolar

Zümrüt BilezikBvlgari zümrüt takımı olan ürün, birçok değerli zümrüt ve elmas kullanılarak üretilmiştir. İnsanların ilgisini çeken bu harika bilezik yanında küpeleri, kolyesi, yüzüğü ve broşuyla 24.799.000 dolarlık fiyatıyla alıcısına kavuşmuştur. Yalnızca bileziğin değeri ise tam 4.002.500 dolardır. Dünyanın en pahalı bilekliklerinden biri olan bu ürün, belki de listemizdeki en güzel bilezik olma özelliğini de taşıyor. Ne dersiniz?

1 Okyanus İncisi Seti

Tahmin Edilemiyor

Okyanus İncisi SetiSon olarak, dünyanın en pahalı bileziğini sizlerle paylaşıyoruz. Listemizin birinci sırasındaki en pahalı bileziğin içerisinde 24 adet elmas bulunuyor ve ürünün uzunluğu tam 19.5 santimetredir. Bu mücevher de yanında ona eşlik eden başka takılarla alıcısını bulmuştur. Oldukça pahalı olan setin içerisinde, yüzük, küpe, kolye ve tabii ki bilezik bulunuyor. Kombine edilmiş takıların değeri ise 31 milyon dolar olarak açıklandı. Ürünün dünyanın en pahalı inci bileziği olduğu herkes tarafından kabullenilmiş bir gerçek, ancak bu harika bileziğin tek fiyatı net olarak bilinemiyor.

Kadınların en sevdiği takılardan olan biri olan bilezikler, yüzyıllar boyunca nazik bilekleri süslemiştir. Buradaki takılardan herhangi birini birisinde gördüğünüz de tekrar dönüp bakmamanıza imkan yok. Ama ben daha çok favorinizi merak ettim acaba, hangi bilezik sizi büyüledi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.