Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zenginlerin Arabaları için Yaptırdığı Dünyanın En Lüks ve Pahalı Rüya Garajları!

Arabalarını hayatlarının içerisinde daha fazla olmasını isteyen insanların evlerden daha lüks duran otomobil garajlarını ziyaret ediyoruz. Listede inanılması güç garajlar bulunuyor.
Zenginlerin Arabaları için Yaptırdığı Dünyanın En Lüks ve Pahalı Rüya Garajları!
YAYINLANMA ZAMANI
Yorum

Garaj, belki sizin için fazla bir ifadesi olmayan bir araç saklama yeridir. Genel amacı otomobillerimizi dış ortamdaki toz, çizilme ve kış aylarında camlarımızı donmaktan kurtarmasıdır. Bazen bir ev alacağımız zaman olmasına dikkat eder hatta satarken de “garaj arabasıdır” diyerek ne kadar özenli baktığımızı ifade ederiz. Yazdıklarımızın bütününü daha ileride yaşayanların olduğunu söyleyelim.

Sizler için hazırladığımız “rüya otomobillerin efsane garajları” listemizde alışık olmadığımız görüntüler rastlayacaksınız. Öyle ki sergileyeceğimiz 1. garajdan son garaja kadar tümü kelimelerle ifade edilemeyecek kadar lüks. Zengin insanların yapabileceği bu araç saklama bölgelerinde istediğiniz tamirat ortamları da oluşturulmuş. O zaman sizleri daha fazla bekletmeden zengin otomobil garajlarına geçelim!

1 16 Arabalı 2+1 Odalı Ev Garaj

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Bize kalırsa bu garaja sahip kişi, garaj yapımına evinden daha çok kafa yormuştur. Onlarca kişiye nasıl bir ev hayaliniz var diye sorsak, cevap tam olarak bu resim karesindeki gibi olurdu. Garajdan çok araba evi olan araç deposu 16 farklı pahalı aracı saklayabiliyor. Aktivitelerini de ihmal etmek istemeyen sahibi, 2 yatak odası, 1 mutfak ve spor salonu da düşünmüş. Araçlar özel bir hidrolik kaldırma sistemiyle farklı alanlara dağıtılabiliyor.

2 Tokyo Yüzen Oda Garajı

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Tokyo, zenginlerin çok olduğu bir şehirdir. Sadece Japon otomobiline değil dünyadaki en nadir ve hızlı araçların da olduğu bölgedir. Garajlarda bir üst durumu temsil eden yerde birbirinden pahalı eski-yeni otomobilleri içerisinde barındırıyor. Sahibi, dinleme bölgesinde istediğinden birisini asansör yardımıyla sergileme kısmına getirebiliyor!

3 Cam Vitrin Garaj

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Özel markaların paha biçilmez showroomları ancak bu kadar çekici durabilir. Bahçe içerisine inşa edilen cam garajın içerisinde Mercedes SL, Ferrari, Jaguar ve SLR ilk bizi karşılayanlardan. Huntington Holdings’in başkanı Jack Corwin’e ait olduğunu öğrendiğimiz garaj, sadece masumca bakmamıza neden oluyor!

GCM Yatırım Banner

4 Konuk Evli Garaj

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Karşımızdaki yapı DesRosiers Architects tarafından projelendirilmiş. Sanırız araçların fiyatlarına göre saklama kısımlarında da ileriye gidilmiş. Buraya otomobil Villası desek daha mantıklı olacak. İçerisinde Bugatti Veyron, Maserati MC12, Ferrari F430 Spyder ve Ford GT gibi özel yapım araçlar bulunuyor. Artı olarak çatı katındaki camlara dikkat edersek, burada konularda ağırlanabiliyor. Partilerinde yapıldığı ultra lüks garajın bölümleri özel asansörle birbirlerine bağlanıyor.

5 Mobilyalı Ahşap Garaj

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==İçerisinde Maserati ile gösterilen bu garaj VAULT tarafından tasarlanmış. 2010 yılında inşa edilmiş ve aslında burası ev olarak da kullanılıyor. Zeminden tavana kadar her şey özel dekorasyon malzemeleriyle süslenmiş. İstenilen temaya uygun olarak, mobilyalarda buranın ayrıcaklı olmasını sağlamış. Duvarlar farklı markaların ışıklı logolarıyla süslenmiş.

6 LA Porsche Garajı

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==LA, Los Angeles‘in kısılması olarak kullanılmış. Yani Alman Porsche’nin Amerikan saklama evi! Sahibi olan İngiliz olan Magnus Walker‘ın hayatını Porsche’ye adamış biri olduğu söylendi. Kendi için bu kadar değerli olan otomobilleri için de heyecanlı bir garaj yaptırmış. Dizdiği onlarca çeşit 911’lerin bir arada durduğu yerde, duvar süslemeleri posterlerden seçilmiş.

7 Film Garajı

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Mobilyalı garaja girdiğimizde orasının VAULT ekibinin elinden çıktığını söylemiştik. Teksas’taki bu araba evi de yine aynı şirketin hayal ve becerilerinden çıkmış. Film garajı denmesindeki sebeb, tavanına bağlanan projektörle arabanızla beraber istediğiniz filmi seyredebilecek olmanız!

8 Manzara Garajı

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Birileri tanıdık bir filmden ilham almış. O da Ferris Bueller’s Day Off! Ortamda gördüğünüz gibi 1 adet otomobil bulunuyor. Sanırız garaj sahibi otomobil sayısına takıntılı olmayan biri. 80’li yıllara ait gri Ferrari 512, manzaralı garajı hakettiğine göre çok değerli olsa gerek! Bence giriş kapısı üzerine “stresinizi dışarıda bırakın” yazmalı. Gerçi ne kadar moraliniz bozuk olursa olsun garaj bir nevi size terapi gibi gelecek.

9 Araba Kütüphanesi Garajı

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==11 adetlik bu otomobil garajını çok beğendiyseniz, yapımının 6 sıfırlı rakamlarla bahsedileceğini de size dip not olarak söyleyelim. Garaj özel bir ilkimlendirme hava sistemine sahip. Zemin ısıtmalı olup, araçların boyasını korumak için pahalı gün ışığı sistemine başvurulmuş. Merdivenler, korkuluklar ve cam çerçevelerinde pahalı kiraz ağacı kullanılmış. Spesifik oluşu, buranın aynı zamanda bir kütüphane olarak da kullanılması!

10 Rüya Otomobil Garajı

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Daha mütevazi insanların düşündüğü tek arabalık harika bir garaja bakıyoruz. 20×22 metrekarelik garaj, 1972 bir model Porsche 911’i koruyor. Basit ama albenili olan müstakil araba evinde, tamirat yapabilir, birkaç samimi arkadaşınızla masada kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

11 Reel House Garaj

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Florida’nın bir bölgesinde Natalie Adams’a ait garaja daha çok ev mi desek şaşırdık doğrusu. Mutfağı ve yatak odası olan stüdyo daire şeklindeki garaj, alanın %60’lık kısmını kaplıyor. Denilene göre resimde gördüğümüz sahibi, Japon otomobilleri için biraz daha genişletmek istiyor.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Bir Mühendisin Özel Araç Koleksiyonu için Yaptırdığı İnanılmaz Garajı!

11. garajımızı da sunduğumuza göre biz en çok hangisini sevdik onu söyleyelim. İlk sıradaki garajımız spor, araç saklama ve ev ortamını bir arada sunuyor. Alt kısımlara doğru genelde asansör sistemli ve istediğiniz arabayı önünüze getirebiliyorsunuz. Favorilerimiz arasında Manzara Garajı ve Rüya Araba Garajı’nı işaretliyoruz. Sizin en çok beğendiğiniz otomobil evi veya evleri hangi?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.