Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yalnızca Bir Kişiye Ait Olan Rüya Araba Koleksiyonu Satışta!

Sadece 1 kişiye ait olan ve içerisinde en spesifik arabaların bulunduğu koleksiyon satışa çıkartılıyor!
Yalnızca Bir Kişiye Ait Olan Rüya Araba Koleksiyonu Satışta!
HABER GİRİŞ

Çılgın koleksiyonlardan biriyle daha beraberiz. Otomobil sevgisini en zirvede yaşayan kişiler, biraz sonra sizlere sunacağımız koleksiyonlarla kendilerini tatmin ediyorlar. Bazıları uzun zamandır garajlar ardında saklı tutulup sonradan dünya ile tanıştırılırken, bazıları da satışa çıkartılıyor. Beyaz Porsche koleksiyonunu hatırlarsanız, modelleri görmek için özel izinler alınıyordu.

Şimdiki koleksiyonda 70’ler, 80’ler, 90’lar ve 2000’lerden en harika araç örnekleri bulunuyor. Yalnız, arabalara çok heves etmeden önce bankadaki bakiyelere bakılmasında fayda var! Devasa koleksiyondaki araçların çoğu revize işlemlerinden geçirilmemiş. Vakit kaybetmeden hangi arabalar varmış, fiyatları nelermiş ona bakalım.

Arabalar sanki oyuncak gibi duruyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==RM Sotheby‘de 2019 yılında parça parça satılacak “rüya garaj”ın içerisinde 140 adet farklı model bulunuyor. Mercedes marka 27 araca yer verilmiş. Mesela 1989 model Mercedes-Benz 500 SEC AMG 6.0L Wide Body modele 150.000 ile 200.000 Euro arasında fiyat isteniyor.

Geçenlerde 500 SEC AMG örneklerden birisi 58.500 dolara satılıyordu. Koleksiyon örneği daha orijinalmiş ki, 3 katından fazla fiyat isteniyor.

Alman, Japon, Fransız hangi marka isterseniz bu geniş çaplı koleksiyonda bulunuyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==BMW ve performans geliştiricisi Alpine‘den de otomobil örneklerini rastladık. 34 farklı BMW modelini toplayan koleksiyoner, 82 model, 58 bin km’de olan B7 Turbo S aracına 200 bin ile 250 bin Euro arasında fiyat istiyor.

GCM Yatırım Banner

Otomotiv uzmanları araçları marka ve serilerine göre listelemiş. BMW ve Mercedes’ler çıkarıldığı zaman geriye kalan 79 otomobilin 12’si Rolls Royce, 11’i Bentley, 8’i Porsche, 7’si Ferrari, Audi, Lamborghini, Renault ve Lotus şeklinde gidiyor.

Dünyada temiz örneklerinin bulunması aşırı zor Uzak Doğu modelleri sizi ağlamaklı yapacak!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Japonlardan Mazda, Mitsubishi, Nissan ve Toyota’dan da araba örnekleri bulabileceksiniz. Baş döndürücü otomobil koleksiyonunda Supra, Skyline, Porsche 928 GTS ve Renault Turbo 5 gibi dünyada nadir kalmış modelleri de görebileceksiniz.

6 Şubatta Fransa’nın başkenti Paris’te 20’den fazla araba açık artırmaya çıkacak. Ardından 9 Mart’ta Amelia Adası’nda ve bir düzine araç da Florida’da açık artırmaya girecek. Kalan araçlar ise 11 Nisan’da Almanya’nın Essen kentinde otomobil meraklılarına gösterilecek. Toplam fiyat konusunda bir şey diyemeyeceğiz ancak ortalama kaba bir hesaplama ile 140 aracın 20 milyon Euro’yu geçeceğini düşünüyoruz. Siz olasanız en çok hangi aracın koleksiyonunu yapmak isterdeniz!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.