Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En İyi Babasına Sahip Olduğunuzun 10 Açık İşareti

Dünyanın En İyi Babasına Sahip Olduğunuzun 10 Açık İşareti
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Evin direği diye tabir ettiğimiz babalarımız, bazen korksak bile her zaman en yakınlarımızdır. Aslında babayı tarif edecek söz bulamayız, babadır o; dağ gibi duruşu, sert suratına rağmen kocaman kalbi, merhametli gözleri ve size gelecek her kötülüğü engelleyecek elleri vardır. Evet, annelerimiz bizim en değerli varlıklarımızdır; ama bir babanın varlığı ile annenin yeri kıyaslanamaz. Nasıl onlar çocuklarını birbirinden ayıramazsa, çocuklar için de anne ve babanın yeri bambaşkadır. Babalar, süper kahramanlarımız ve ilk aşklarımızdır. İster kız çocuğu ister erkek çocuğu; her ikisi için de babanın yeri ayrıdır. Bir erkek için idol, bir kız içinse ilk aşktır. Erkek çocuklar hayatları boyunca babaları gibi olmaya çalışırlarken, kızlar ise karşılarına çıkan her erkekte önce babalarını ararlar.

Herkesin babası kendine özeldir ve dünyanın en iyi babasıdır. Hayatta karşılaştığınız tüm zorluklarda elinizi tutan ilk kişidir ve her zaman sizi sırtında taşımaya hazırdır. Baba demişken, geçenlerde bir video izledim ve bunu kısaca sizinle de paylaşmak isterim. Video bir baba ve oğlunun hikayesini anlatıyor. Araları kötü olan bir baba ve oğlun hikayesini! İki adamın arasındaki anlaşmazlık ise oğlunun yanlış arkadaşlıkları olması ve doğru hareketler sergilememesinden kaynaklanıyor. Babanın oğluna yanlışlarını söylemesi, oğlunu rahatsız ediyor ve çocuk evi terk ediyor. Daha sonra çocuk bir inşaatta çalışmaya başlıyor ve bir iş kazası geçirerek yürüme kabiliyetini kaybediyor. Tahmin ettiğiniz gibi, oğlunun yardımına ilk koşan kişi baba oluyor ve onu mahkum olduğu tekerlekli sandalyeden kaldırmak için her gün bıkıp usanmadan oğluyla ilgileniyor. Sonunda çocuk ayağa kalkıyor ve hikaye mutlu sonla bitiyor. Babasını üzdüğü için yıkılan ve fazlasıyla pişman olan çocuk, evin direğinin önemini geç olsa da anlıyor. Sonuçta, en kötü gününde bile çocuğunun yanında babası oluyor ve onun elini bir an olsun bırakmıyor. İşte bunu yapabilecek tek kişi, koca yürekli babalarımızdır. Size hiçbir hatanızda sırt dönmezler ve küsseler bile sizi bırakmazlar.

Babanız varsa güçlüsünüzdür, sırtınızı yaslayacak biri olduğunu bilirsiniz, hiç kimseden korkmazsınız, kısacası babanız varsa her şeye karşı mücadele edebilecek gücünüz var demektir. Ancak ne yazık ki bazıları bu kadar şanslı değildir. Babasız büyüyenlerin ya da babasını kaybeden kişilerin gülümseyişleri hep yarım yarımdır. Onların bir yanı hep eksiktir ve mutlu aile tablolarına imrenerek bakarlar. Bu nedenle de babanızın kıymetini hep bilin. Eğer dünyanın en iyi babasına sahip olduğunuzu düşünüyor ve onunla en yakın arkadaşınızmış gibi vakit geçirebiliyor, tartışıyor, geziyor, tozuyorsanız; kesinlikle dünyanın en şanslı insanlarından birisiniz. Bu yazıyı okuyun ve doğru babanıza koşun. Bu hayatta olsun veya olmasın, böyle bir babaya sahip olduğunuz için şükredin ve ona kocaman sarılın. Size söylediği şeylerin, her zaman iyiliğiniz için olduğunu hiçbir zaman unutmayın…

İşte dünyanın en iyi babasına sahip olduğunuzun 10 açık işareti:

Elinizi Her Zaman Tutacağını Bilirsiniz!

Elinizi Her Zaman Tutacağını Bilirsiniz!Siz daha minicik bir bebekken elinizi tutan babanızın, hayatınız boyunca yine aynı şefkatle elinizi tutacağını bilirsiniz. Annenizin gazabına uğradığınızda, arkadaşlarınızla tartıştığınızda, okulda çuvalladığınızda, kısacası yardıma ihtiyaç duyduğunuz her anda ilk koştuğunuz kişi babanız olur. Bazı durumlarda size kızacaktır, ama yine de uzattığınız eli hiçbir zaman geri çevirmeyecek kişi de babanızdır. Öfkesinde bile açıkça görebildiğiniz sevginin ne kadar büyük olduğunu bilirsiniz çünkü! Bazen kızsa da bağırıp çağırsa da yanınızdan hiçbir zaman ayrılmayacağından ve size asla sırtını dönmeyeceğinden en az adınız kadar emin olursunuz.

Ona Koşulsuz Bir Biçimde Güvenirsiniz!

Ona Koşulsuz Bir Biçimde Güvenirsiniz!Çocukken hasta olduğunuzda belki yanınızda annenizin değil, babanızın olmasını istemişsinizdir. O eve gelene kadar uyumamış, babanızın elini tutana kadar saatlerce ağlamışsınızdır. Kalabalık bir yere gittiğinizde elini bir an olsun bırakmamışsınızdır. Birinden korktuğunuzda babanızın arkasına saklanmış, onun güven veren koca gölgesi ardında kimsenin size dokunamayacağına inanmışsınızdır. Nitekim öyle de olmuştur. Bir tek çocukken de değil! Kendi işinizi gücünüzü kurduğunuzda bile, çoluk çocuğa karıştığınızda bile her korktuğunuzda onun heybeti ardına saklanmışsınızdır. Çocukken gözünüzde süper olan babanız, büyüdüğünüzde de süperliğinden hiçbir şey kaybetmemiştir. O her zaman dünyanın en güçlüsü, en korkusuzu, kısacası en süper babası olmuştur.

En Yakın Arkadaşınızdır!

En Yakın Arkadaşınızdır!Evet, anneler de çocukların en yakın arkadaşıdır. Ama onlar bazı şeylere bir yere kadar izin verirler. Babalarsa öyle değildir. Onunla aklınıza gelebilecek her türlü yaramazlığı yapmış, evi savaş alanına çevirmiş, birlikte top oynarken annenizin en sevdiği vazoyu kırmış, bir çocuğun en yakın arkadaşıyla yapabileceği hemen her şeyi yapmışsınızdır. Gençliğinizde ilk aşkınızı babanıza anlatmış, ilk biranızı onunla içmiş, annenizin asla izin vermeyeceği şeyleri onunla yapmışsınızdır. Size kopya çekme taktikleri veren, “merak etme aramızda” diyerek size sonsuz güven aşılayan ve bir babanın yanı sıra size dost olan kahramanınız… İşte bu nedenle sizin en büyük şanslarınızdan bir tanesidir!

Harçlık Konusunda Her Zaman Cömert Olmuştur!

Harçlık Konusunda Her Zaman Cömert Olmuştur!Anneler öyle değildir, ama babalar harçlık konusunda her zaman cömert olmuşlardır. Büyük ihtimalle siz de haftalığınızı bitirdiğinizde babanızdan gizli gizli takviye gücü almış ve bunu annenizden saklamışsınızdır. Para yönetimi konusunda gayet başarılı olan anneler çocuklarına tasarruflu olmayı öğretmeye çalışırken, babalar ise çocuklarının ceplerine hep ekstra para sıkıştırmışlardır. Beğendiğiniz o pahalı spor ayakkabıyı almak için başvurmanız gereken kişinin babanız olduğunu ve onun sizi kırmayarak isteğinizi yerine getireceğini her zaman bilmişsinizdir. Çocuklukta da değil; yetişkin olduğunuzda bile sıkıştığınızda hemen babanızın yanına koşmuş, o da ne yapıp edip bir şekilde size destek olmuştur.

İlk Rol Modeliniz ya da İlk Aşkınızdır!

İlk Rol Modeliniz ya da İlk Aşkınızdır!Hal ve hareketleriyle sizi büyüleyen, onu hayranlıkla izlemenize neden olan ilk kişi babanızdır. Evdeki her soruna çare bulan, güçlü kollarıyla her işi halleden, dünyanın en korkusuz kahramanıymış gibi davranan babanız ya rol modeliniz olmuştur ya da ilk aşkınız. Erkek çocuklar, babaları gibi konuşup giyinip tıraş olmak isterken; kız çocuklar ise tanıştıkları her erkekte babalarının özelliklerini ararlar. Sadece bu yönü bile babanızın dünyanın en iyi insanı olması için yeterli bir nedendir.

Her Durumda Sizi Güldürmeyi Başarır!

Her Durumda Sizi Güldürmeyi Başarır!Tamam, komik ve eğlenceli anneler de var; ama evin en eğlenceli kişisinin genellikle baba olduğunu kabul etmeliyiz. Öyle görünmese bile babalara göre daha katı kuralları olan anneler, çoğu konuda çocuklarını kısıtlarken babalar bu şekilde davranmazlar. Onlar her durumda sizi güldürmeyi başaran ve büyük ihtimalle bu konuda sihirli yetenekleri olan mucizevi kişilerdir. Bir çocuğu ateşler içinde yatarken bile kıkır kıkır güldüren kişi mucizevi güçlere sahip değilse başka nedir ki? Muziplikleri, annenizin arkasından yaptığı el kol hareketleri, evin içindeki komik davranışları sayesinde babanız aynı zamanda size mizah duygusunu aşılayan ilk kişidir.

Harika Bir Yaşam Koçudur!

Harika Bir Yaşam Koçudur!Bütün bu yeteneklerinin yanında, babalar aynı zamanda çocukların ilk yaşam koçu olmuşlardır. Nerede nasıl davranılması gerektiği, hangi işi yapmak istediği, çözüm bulamadığı herhangi bir sorunun nasıl halledileceği gibi konularda hemen babalarının kucağına oturan çocuklar; babalarının küçük bir konuşmasıyla tüm problemlerine çare bulabilirler. Komik oldukları kadar iyi birer hayat hocası olan babalar, çocuklarının yaşamları boyunca danışabilecekleri birer akıl hocası olarak da saygı uyandırırlar. Geniş bakış açıları ve ön görü yetenekleri sayesinde hemen her zaman olacakları önceden gören ve çocuklarını şaşırtan babalar işte sadece bu nedenle bile “harika“ olarak anılmayı hak ediyorlar.

Onu Herkes Sever!

Onu Herkes Sever!Çocukken babanızla dolaşmaya çıktığınızda, ona selam veren ve konuşmak isteyen ne kadar çok kişi olduğunu düşünüp belki bu durumdan rahatsız olurdunuz. Ama büyüdükçe onun neden bu kadar sevildiğini çok daha iyi anlar ve sahip olduğu özelliklere daha çok saygı duymaya başlarsınız. Telefonları hiç susmayan, misafirleri sıraya giren, arkadaşları, akrabaları mahalle esnafı, kısacası herkes tarafından sevilip sayılan bu adamın sizin babanız olduğu için bir kez daha minnet duyarsınız.

Hiçbir Durumda Ailesine Güçlük Yaşatmaz!

Hiçbir Durumda Ailesine Güçlük Yaşatmaz!Parası olmayıp bir sürü borcu olsa bile, bunu ailesine belli etmemek için uğraşan babalar bu yönleriyle de saygı uyandırırlar. Evin direği olan, ailesinin geçimini sağlamak için var gücüyle çalışan babanız belki pek çok kez sıkıntı yaşamış; ama bunu size belli etmemek için gerçekten çaba harcamıştır. Cebinde hiç parası olmadığı halde kirayı ödeyen, size fark ettirmeden başka işlerde de çalışan, kısacası ne olursa olsun eve her zaman ekmek getiren babalar bu yönleriyle mecaz değil, gerçek anlamda da süper kahraman olarak anılmayı hak ediyorlar. Eğer sizin de böyle fedakar ve güçlü bir babanız varsa, dünyanın en iyi babalarından birine sahip olduğunuzu bilmelisiniz.

Mükemmel Bir Masal Anlatıcısıdır!

Mükemmel Bir Masal Anlatıcısıdır!Annelerden ziyade babaların çocuklarına daha çok masal okuduğunu ya da uydurduğunu söyleyebiliriz. Yatağınızın kenarına oturarak size daha önce hiç duymadığınız büyük ihtimalle de bir daha kimseden duyamayacağınız masallar anlatan babanız, bu nedenle de gözünüzde mükemmel bir role sahiptir. Kurtlardan, kuşlardan, perilerden oluşan bu hikayelerde her zaman sizi koruyan bir kral rolüne bürünen babanız; aslında gerçek hayatta da tam da bu rolü üstlenmektedir. Siz uykuya dalana kadar anlatmaya devam eden ve düşlerinizde bile yanınızda olan babanızın dünyanın en iyisi olmasının nedenlerinden bir tanesi de budur.

Bu listeye daha bir sürü madde eklenebilir, ancak ben bu işi size bırakmayı tercih ettim. Çünkü bu şekilde babanıza onun kadar olmasa da mükemmel bir hediye verebilirsiniz. Hemen şimdi ne yapacaksınız biliyor musunuz? Elinize kalemi kağıdı alıp, babanıza dair her şeyi düşünecek ve onun neden dünyanın en harika babası olduğunu tek tek kelimelere dökeceksiniz. Belki göz yaşlarıyla belki de kahkahalarla hazırlayacağınız bu mektupvari listeyi. Ama olsun buna değeceğine eminim. Sonunda babanızla paylaştığınızda, onu ne kadar çok mutlu ettiğinizi görmek size yetecektir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.