Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Garip 10 Oteli

Hiç uçak şeklinde, ağaç tepesinde ya da vinç üzerinde otel gördünüz mü? O zaman dünyanın en sıra dışı otellerini görmeye hazırlanın.
Dünyanın En Garip 10 Oteli
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Unutulmaması gereken bir şey varsa o da ilgi çekici olabilmenin farklılıktan geçtiğidir. Bu olgunun farkında olan sektörler tasarladıkları ürünlerde farklılık yakalamayı en ayırt edici ilke olarak benimsemişlerdir. En lüks araba tasarımlarından takılara, lüks kıyafetlerden yemek çeşitlerine varıncaya kadar her türlü tüketim aracı hem cinslerinden farklı kalabilmek arzusuyla üretilmişlerdir.

Farklılık aynı zamanda, yüksek maliyet ile eş değerdir. Çünkü dünyada bir şey ne kadar farklıysa o kadar nadir bulunmaktadır. Bu varsayım da maliyeti arttırmaktadır. Bu yüzden tasarımcılar insanlara garip ya da ilginç gelen “farklı” ürünlere yönelmişlerdir. Bizler bu yazımızda dünyanın en ilginç tasarımına sahip otelleri ele aldık. Bu oteller, genellikle macera arayan gezginler için inşa edilmiştir. Sıra dışı ve ilginç bir mekanı keşfetmek isteyenler için, listemizle karşınızdayız.

İşte sizlere dünyanın en garip 10 oteli:

10 Costa Verde – Costa Rica

Costa Verde - Costa Rica1965 yılında tasarlanan Boeing 727, San Jose Havaalanı’ndan alınmıştır. Uçak, alındıktan sonra Manuel Antonio Ulusal Parkı’na transfer edildi. Uçağın içi tekrar tasarlandı ve uçak, yağmur ormanının içinde 15 metre yüksekliğindeki bir panelin üstüne yerleştirildi. Uçağın sağ kanadı da ahşaptan yapılmış güverteye dönüştürüldü.

9 Propeller Island City Lodge – Almanya

Propeller Island City Lodge - AlmanyaBerlin, Propeller Island City Lodge’deki otel fantastik ve sanatsal görünümüyle kesinlikle alışılmadıktır. Farklı bir tema uyandıran otel, 27 ayrı odadan oluşmaktadır. Konuklar, bir mezardan ilham alınan odada tabut içinde yatmaktadır. Tamamen aynalarla çevrili odada bulunan mobilyalar, konsepte uygun dekore edilmiştir.

8 Mirrorcube – İsveç

Mirrorcube - İsveçMirrorcube çevresi içine kamufle edilen, İsveç’te bulunan bir ağaç oteldir. Askıya alınan küp, kuşların çarpmasını önlemek için yansıtıcı cam ve kızılötesi film ile kaplanmıştır. Görünümü ile nefes kesen otel, misafirler için olağanüstü bir saklanma yeridir. Bunlarla birlikte manzarası da görülmeye değerdir.

7 Özgür Ruh Küreleri – Kanada

Özgür Ruh Küreleri - KanadaAhşap küre şeklindeki otel odaları, Vancouver Adası’nda gözlerden uzak bir ormanda inşa edilmiştir. Rahat ve tam donanımlı ağaç evler, otel formatındadır. Üç kapsül küre, ipler yardımıyla asılı güzel ağaçlar arasında büyük gözbebekleri gibi görünmektedir.

6 Palacio de Sal – Bolivya

Palacio de Sal - BolivyaPalacio de Sal, şaşırtıcı bir şekilde tamamen tuzdan yapılmıştır. Tavan, döşeme, mobilyaların çoğu ve duvarlar tuzdan üretilmiştir. Palacio de Sal, belki de dünyada tuzla yapılmış tek oteldir. Palacio de Sal, sayısız miktardaki tuz ve tuzlu sudan yapılmış bloklardan oluşmaktadır.

5 Crane Hotel – Hollanda

Crane Hotel - HollandaHarlingen kıyı bölgesinde bulunan otantik liman vinci, zeki şekilde iki sıra dışı otele dönüştürülmüştür. Otelde bulunan bir yatak odası ve banyo oldukça lükstür. Kahvaltı odaya, asansör kullanılarak sunulmaktadır.

4 Poseidon Undersea Resort – Fiji

Poseidon Undersea Resort - Fiji40 metre derinlikte denizin altında inşa edilen bu otel insanda, akvaryumda yaşama hissi uyandırıyor. Konuklar, üç kişilik denizaltı yardımıyla otele ulaşabiliyor. Tesis konuklarına, 16 yolcu kapasiteli lüks denizaltı ile çeşitli geziler sunmaktadır.

3 Utter Inn – İsveç

Utter Inn - İsveçMalaren Gölü’nün ortasında bulunan Utter Inn, yüzen bir platform üzerinde bir oda ve güverteden oluşmaktadır. Yatak odası 3 metre su altındadır. Gizli yatak odasına, merdiven kullanılarak ulaşılır. Otel, macera arayan müşteriler için kano gezintisi sunmaktadır.

2 Sihirli Dağ – Şili

Sihirli Dağ - ŞiliŞili’de bulunan efsanevi Hulio Hulio rezerv arazisi, Sihirli Dağ Otel’e ev sahipliği yapmaktadır. Koni şeklinde ahşap ve taştan yapılan otelin üstü çayırla kaplı bir tepeyi anımsatan yeşilliklerle donatılmıştır. Ayrıca, otelin doruğundan mükemmel bir şekilde tasarlanmış şelaleye benzer sular aşağıya akar. Şanslı misafirler, ahşap bir asma köprü ile otele ulaşabilir ve otel, mazgal pencereleri ile lüks süitler sunmaktadır. Oldukça büyülü görünüyor değil mi?

1 Hobbit Butik Otel – Yeni Zelanda

Hobbit Butik Otel - Yeni ZelandaBu otelin yapımında, Yüzüklerin Efendisi üçlemesinden esinlenilmiştir. Otelin sahipleri, oldukça kazançlı çıkacakları bir yatırıma imza atmış oldular. Otel 2 rahat evden oluşmaktadır. Evin tavanları orijinal Hobbit evine göre, misafirler için biraz daha yüksek inşa edilmiştir. Filmin hayranları bu fantastik oteli sıklıkla ziyaret etmektedirler.

Kapadokya’da bulunan Gamirasu Cave Hotel’e ayrı bir parantez açmak istedim. Eğer hazırladığımız listedeki otellerden birine gidemiyorsanız, Kapadokya’da bulunan bu 18 mağara odalı fantastik oteli tercih edebilirsiniz. Burada bulunan odalar mevsim şartlarına uyum sağlamaları ile ünlüdür. Yazın bezdirici sıcağında serin, kışın ayazında ılık bir ortama sahiptirler. Böyle bir odada kalmak istemez miydiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.