Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Pratik ve Eğlenceli Dört Tekerlekli Bisiklet: Podride

Bisiklet aşığı bir mühendis olan Mikael Kjellman tarafından geliştirilen bu araç sizi hemen etkileyecek. İşte dört tekerlekli bisiklet hakkında detaylar;
Pratik ve Eğlenceli Dört Tekerlekli Bisiklet: Podride
Son Güncelleme: 
Yorum

Mikael Kjellman, macera sporlarına aşık ve aynı zamanda dizayn tasarımcısı olarak çalışan mühendis, bisiklet aşığıdır. Ancak İsviçre’de yaşadığı için şartlar her zaman bisiklet sürmeye elverişli olmayabiliyor. Bu nedenle kendisi 4 tekerlekli ve dışı tekstil ürünlerinden oluşturduğu PodRide’ı icat ediyor. Dışında tekstil ürünlerini kullanmasının en büyük sebebi; aracın kuru kalması ve içeriyi mümkün olduğunca sıcak tutmaktır.

Kendisi işe giderken neredeyse her gün bu bisikleti kullandığını belirtiyor. Macera sever olduğu için evden biraz erken çıkarak, işe gidiş yolu üzerinde biraz heyecan verici şeyler yaptığını da söylüyor. Yapım aşamasının ve kullanımının ne kadar eğlenceli olduğunu ise sürekli olarak dile getiriyor. Bazı ev yapımcıları ve kendi çalışmaları olan insanlar ile beraber, belli bir prototipin üzerine dayalı olarak araç, bu şekle getiriliyor. Aynı zamanda bisiklet olmasıyla beraber de doğa anayı korumak adına daha kullanışlı olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. Yani tek yapmanız gereken pedal çevirmek. Yalnız pedalların rahat çevrilmesi açısından elektrikli bir motor ile desteklenmektedir.

PodRide, günlük bir araç olarak pratikliği ön plana çıkarmaktadır. Aracın kapısı yanda değildir. İnmek/ binmek istendiğinde, aracın üst gövdesi yukarı kaldırılır. Bisiklet yaklaşık 60 kilometre yol yapabilmekte ve saatte 25 kilometre hıza ulaşabilmektedir. Bu bisiklet her ne kadar araca benzese de direksiyonu yoktur. Tıpkı bisikletlerde olduğu gibi koltuğunda sağ ve solunda yön verebileceğiniz kollar bulunmaktadır. Aynı zamanda fren de bu kolların üstündedir. Bisiklet; kornaya, cam sileceklerine ve amortisörlere sahiptir. Unutmadan belirteyim, aracın arka tarafında da birkaç eşyanın sığabileceği büyüklükte bagajı bulunmaktadır. Araç her ne kadar prototip olsa da Kjellman bir seneyi aşkın süredir, işe giderken PodRide’ı kullandığını açıklamıştır.

Mikael Kjellman’ın Podride için hazırladığı eğlenceli videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Kısaca özetlemek gerekirse; PodRide hem sağlığınız hem de doğa için oldukça yararlıdır. Bunun yanı sıra eğlenceli olması da yok sayılamaz. Güzel haber ise piyasaya sürülürken bisikletin fiyatının da herkesin karşılayabileceği şekilde olacağı söylenmesidir.

Kjellman’a bu başarılı tasarımından dolayı teşekkür ederiz. Videoyu izledikten sonra sizlerde de bir tane alma isteği oluşmuştur sanırım. Çünkü koskoca adamın ne kadar keyif aldığını gördükten sonra, bende oluşan duygu tam olarak buydu. Bunun yanı sıra Kjellman’ın sizlerden bir isteği daha var. Uzun vadede daha çok böyle çalışmalar yapmak istiyor ve bunun için bir gelir kaynağına ihtiyacı olduğunu belirtiyor. Kısacası arkadaşınıza, eşinize, dostunuza, tanıdıklarınıza bu araçtan bahsedin. Sadece bu hareketinizle bile Kjellman’a yardım etmiş olacaksınız.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar