Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Doğrudan Satış Yöntemi ile Para Kazanmak

Doğrudan Satış Yöntemi ile Para Kazanmak
Son Güncelleme: 
Yorum

Satış eğitimleri, satış koçları, satış danışmanları… İçinde satış kelimesi geçen o kadar çok iş var ki! En basitinden iş ilanlarına baktığımızda pek çoğunda gördüğümüz “satış odaklı, satış yapabilecek, satış konusunda deneyimli” tarzı başlıklar bize bu kavram ne kadar önemli ve geçerli olduğunu kanıtlıyor. Zaten işin tanımında satış geçmese bile hemen her işte vardır bu eylem. Evet evet, hala satıştan bahsediyorum. Atıyorum bir çay ocağında çay, simit satıyorsanız bir güzellik salonunda hizmetinizi satarsınız.

Bu ister ürün olsun ister hizmet. Yaptığınız her işte para kazanmanız için gerekli olan şey satış yapmaktır. Ve ürününüzü, hizmetinizi ya da yeteneklerinizi ne kadar iyi satarsanız, o kadar çok para kazanırsınız. Zaten hep demiyor muyuz? Bir işten ne kadar para kazanacağınız sizin satış yapma tekniklerinize göre değişmektedir. Öyle ki malınızı veya hizmetini iyi pazarlayabiliyorsanız, yattığınız yerden para kazanabilirsiniz.

Satış yapmak, bir anlamda insanlık tarihi kadar eski olsa da şimdiye kadar hiç bu kadar önemli olmamıştı diye
düşünüyorum. Baksanıza, insanlar artık satış yapabilmek için özel eğitimler alıyor, bu alanda uzmanlaşabilmek için türlü türlü yöntemleri deniyorlar. Sonuçta nerede satış, orada para. E nerede para orada insan deyip, konuya bodoslama giriyorum. Bodoslama dediğime de aldanmayın, çünkü yazıya satıştan devam edeceğim.

Satış yapmak bugünün en önemli yeteneklerinden bir tanesi. Buna yetenek diyorum, çünkü bazıları gerçekten bu iş için doğmuş. Ama bu satış sonradan öğrenilemez anlamına da gelmiyor. Çünkü basbayağı öğrenilebilir. Yeterli çalışma, araştırma ve eğitimle herkes satış konusunda deneyim kazanabilir. Bu konuda da anlaştığımıza göre asıl konumuza girebilirim.

Evet, satış yapmak her alanda ve her sektörde önemli. Bunu biliyoruz. Ama tüm satış yeteneklerinizi konuşturabileceğiniz öyle bir yöntem var ki, pek çok kişiye kolay yoldan sermayesiz kazanmak daha cazip gelir. Sizce nasıl bir işten bahsediyor olabilirim? Sermayesiz, kolay ve satış… Bu kelimeler sizin de aklınıza bir iş getirmiyor mu? Eğer hala bulamadıysanız, hemen söyleyeyim. Günümüzün en eğlenceli para kazanma yöntemlerinden bir tanesi olan doğrudan satış yöntemi hakkında konuşuyorum. Aranızda bu yöntem hakkında bilgisi olmayan hiç kimse yoktur sanıyorum.

Doğrudan satışın ne olduğunu bilmemeniz için, son 10-15 yıldır etrafınızda yaşanan gelişmelere gözlerinizi ve kulaklarınızı kapatmış olmanız lazım. Her neyse, ben yine de doğrudan satışın kısa bir tanımını paylaşayım. Doğrudan satış, ürünlerin müşteri temsilcileri aracılığı ile firmadan tüketiciye herhangi bir aracı olmaksızın direkt olarak sunulması işlemidir. Yani satış temsilcisi ürünün hem satışını hem de tanıtımını bir satış noktasına ihtiyaç duymadan yapabilmektedir. Kazan-kazan tekniğinin kullanıldığı bu yöntemde hem üretici hem müşteri temsilcisi hem de tüketici kazanmaktadır. Nasıl mı? İsterseniz bu yöntemin detaylarını aşağıda bir bir konuşalım.

Doğrudan Satış Yöntemi ile Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Doğrudan Satış Yöntemi ile Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Evet, bu yöntem Amerika’da doğmuş olup daha sonra tüm dünyayla birlikte ülkemizde de kullanılmaya başlamıştır. Avon, Amway, Oriflame, Tupperware, Herbalife gibi firmalar bu yöntemi kullanarak satış yapmaktadırlar. Ve doğrudan satış yöntemi pek çok açıdan avantajlı olduğu için hem üretici hem tüketici hem de müşteri tarafından tercih edilmektedir. İsterseniz, öncelikle doğrudan satış yönteminin sağladığı olanaklardan bahsedelim:

Bunlardan birincisi, doğrudan satış yönteminin ülkemiz insanı için çok uygun olması. Uygunluk derken neyi kastettiğimi hemen şimdi anlayacaksınız. Biliyorsunuz ki bir satış temsilcisi sattığı hemen her ürünü daha önce denemiş olur. Yani müşteri satın alacağı ürünü denemiş bir satıcıdan almış olur. Ayrıca doğrudan satış temsilcileri ağırlıklı olarak eşe dosta satış yaptığı için burada bir güven ilişkisi vardır. Müşteri arkadaşının kendisine kötü bir ürün önermeyeceğini bildiği için hiç düşünmeden alışveriş yapacaktır. Sizin anlayacağınız, hem tanıdık bir insandan ürün almış olma hem de ürünü satan kişinin o ürün hakkında bilgi sahibi olması tam da ülkemiz insanının istediği alışveriş biçimidir.

[quote_box_right]Tavsiye Ederiz:
Profesyonel Makyaj Yaparak Para Kazanmak
[/quote_box_right]

Müşterinin değil satış temsilcisinin müşterinin ayağına gitmesi ise bu işin başka bir avantajıdır. Çünkü insanlar ev rahatlığından alışveriş yapabilmenin rahatlığını, mağaza mağaza gezip alışveriş yapmayla asla değiştirmezler.

Ürünlerin 7 gün içerisinde iade edilebilmesi, temsilcinin ürünü müşterinin ayağına ulaştırması, temsilcinin müşteriyi her ürün hakkında bilgilendirmesi doğrudan satış yönteminin diğer avantajları arasındadır.

Para kazanma yönteminin bir diğer avantajı ise satış temsilcisinin istediği saatler içerisinde çalışabilecek oluşudur. Örneğin; yolda yürürken bir arkadaşınızla karşılaşıyorsunuz. Bu durum gibi ayaküstü konuşmalarınızda bile satış yapabilir, her durumdan kendinize kazanç sağlayabilirsiniz. Ayrıca ülkemizde yıllardır eskimeyen ve artık bir gelenek halini alan meşhur “gün”lerde satış yapmak da kadınların fazlasıyla kullandığı taktikler arasında.

Bu günlerde, birbirinden görerek hatta belki de kıskanarak alışveriş yapan o kadar çok kadın var ki, günlerde harcanan parayı duysanız belki de şaşırırsınız. Koca koca çantalarınızı alıp, 15-20 kadının önüne sererseniz, 1 haftalık hatta belki de 1 aylık harçlığınızı çıkartabilirsiniz. Doğrudan satış yöntemi her bakımdan kazançlıdır. Örneğin; Avon ya da Oriflame gibi kozmetik markalardan birinin distribütörlüğünü yaptığınızı düşünün. Hem yaptığınız satış başına kazanıyor hem üye yaptığınız temsilcilerden kazanıyor hem de ihtiyaçlarını çok daha ucuza hatta bazen de bedavaya karşılamış oluyorsunuz.

Buna da Bakın:
Evde Pasta Börek Yaparak Para Kazanmak

Üreticilerin, zaman zaman yaptığı indirimler, kampanyalar, doğrudan satış temsilcilerinin en çok para kazandığı şeylerden bazılarıdır. Atıyorum bir ürünün normal fiyatı 20 lira ama siz kampanyadan faydalanıp 5 liraya alıyorsunuz.

Bir müşterinizin bu üründen sipariş etmesi durumunda ürünü normal fiyatına satabilir, normalde olması gerekenden çok daha fazla kar elde edebilirsiniz. Ne kadar çok satış yapacağınız ve hangi taktikleri izleyeceğiniz tamamen size bağlıdır.

Doğrudan satış yöntemi ile para kazanmak için herhangi bir eğitim alma şartınız da yoktur. Bu işte ne bir sermaye yatırımı yaparsınız ne de herhangi bir risk alırsınız. İstediğiniz saatler içinde çalışma özgürlüğü, işin hem sosyal hem de eğlenceli bir iş olması gibi faktörler doğrudan satış yöntemini kullanarak para kazanan kişi sayısının gün geçtikçe artmasını sağlamaktadır. Nihai olarak, ev eşyasından, temizlik malzemesine, kozmetikten aksesuarlara varana kadar pek çok ürünün satışının yapıldığı bu yöntem, ülkemizde gerçekten geçerli ve kazançlı olan bir yöntemdir diyebilirim.

Kimler Doğrudan Satış Yöntemi ile Para Kazanabilir?

Kimler Doğrudan Satış Yöntemi ile Para Kazanabilir?Bu işi kimler yapabilir? Evet, doğrudan satış yöntemi hemen herkes tarafından kullanılabilecek bir yöntem olsa da bu işin daha çok kadınlar tarafından tercih edildiğini biliyoruz. Yani evet bu yöntemi kullanarak para kazanan erkekler de var. Ama ülkemizde doğrudan satış yöntemini kullananların ağırlıklı olarak kadınlardan oluştuğu açık bir gerçek. Öte yandan, bu iş için herhangi bir eğitimin olmaması ve ilk etapta ödenecek küçük bir ürün alışverişi dışında hiçbir sermaye gerektirmemesi de işin herkes tarafından yapılabileceğini göstermektedir. Diğer bir deyişle, 18 yaşını tamamlamış herkes istediği bir üreticiyi seçerek doğrudan satış yöntemini kullanmaya başlayabilir.

Sonuçta doğrudan satış, ülkemizin en popüler ek gelir kaynaklarından biri olarak gösterilebilir. Ayrıca bu yöntemin daha çok ev hanımları tarafından kullanıldığı düşünülse de, doğrudan satış yöntemi ile bütçesine katkı sağlayan çok sayıda çalışan, öğrenci, emekli ve esnaf gibi gruplar da vardır. Uzun lafın kısası, şu anda bile doğrudan satış yöntemini kullanmaya karar vermiş olabilirsiniz. Eğer öyleyse, belirlediğiniz üreticinin müşteri temsilcisi formunu doldurup, satış yapacağınız müşteri portföyünüzü belirlemek şimdiden olmalıdır.

Doğrudan Satış Yöntemi ile Ne Kadar Para Kazanılır?

Doğrudan Satış Yöntemi ile Ne Kadar Para Kazanılır?Bu işten ne kadar para kazanacağınız tamamen size bağlıdır. Ayda 20 ürün mü sattınız ona göre para kazanırsınız. Üreticinize kaç tane yeni üye kazandırdınız, ona göre prim alırsınız. Ne kadar çok müşteriye ulaşır ne kadar çok satış yaparsanız, banka hesabınıza yatacak ücret o kadar artacaktır. Uzun lafın kısası, doğrudan satış yöntemi ile ne kadar para kazanacağınız sizin çalışma şeklinize bağlı olarak değişecektir. Bu işi yaparak ayda 200 lira da kazanabilirsiniz, 2000 lira da.

Sonuçta kaç tane ürün satabileceğiniz tamamen sizin satış yeteneklerinize bağlı. Yazının başında satış üzerinde neden bu kadar çok durduğumu şimdi anladınız, değil mi? Çünkü ne kadar satış o kadar para demek! O zaman size şimdiden kolaylıklar, bol satışlar ve bol paracıklar diliyorum!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu