Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Doğru İnsan ile İlişkide Olup Olmadığınızı Anlamanın Yolları

Eğer hayatınızda biri varsa bunun doğru kişi olup olmadığını anlayamıyorsanız yazımıza göz atın. İşte ilişkinizi tanımanıza yardımcı olacak bilgiler...
Doğru İnsan ile İlişkide Olup Olmadığınızı Anlamanın Yolları
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

İlişkilerde doğru insanı bulmak o kadar zor ki… O kişiyi bulana kadar, karşınıza türlü türlü insan çıkabilir. İşin kötü tarafı ise rast geldiğiniz bu insanların doğru kişiler olduğunu da zannedebilirsiniz. Sonuçta bir yerden sonra insan, sadece doğru kişiyle beraber olmak istediği için karşısına çıkan herkesio” zannediyor.

Beraber olduğunuz insanın düzgün bir karaktere sahip olduğunu, her şeyinizi paylaşabileceğinizi ve ona inanıp saygı gösterebileceğinizi anlamanız, aslında çok da zor değildir. Herkes bir yerden sonra kendisini ele verir. Ancak ilişki içerisine girmeden önce insanları tanımanız, daha önemlidir. Günümüz evlilik ve ilişkilerinin bitmesinin en büyük sebeplerinden bir tanesi, tarafların birbirini yeteri kadar iyi tanımıyor olmasıdır. E tabii, bu da beraberinde ayrılıkları ve kavgaları getiriyor.

Peki, ilişkide olduğumuz insanın doğru kişi olup olmadığını nasıl anlayabilirsiniz? Yazımızın devamına hep beraber bir göz atalım:

Her şeyinizi onunla paylaşırsınız: Gün içerisinde başınıza ne geldiğini, nelerle karşılaştığınızı ve önemli olduğunu düşündüğünüz her şeyi ona söylersiniz. Çünkü paylaştıklarınıza saygı göstereceğini ve sizinle aynı duyguları yaşayacağını bilirsiniz. Zaten partnerinizin özel olmadığını düşünüyor olsanız, bu tarz şeyleri hiç paylaşmazsınız ki o da dört gözle anlatmanızı beklemez.

Gardınızı indirir ve sizi olduğunuz gibi görmesine izin verirsiniz: Dışarıdan güçlü ve akıllı olarak gözüküyor olabilirsiniz fakat sonuçta, siz de insansınız. Yaptığınız salaklıklardan ötürü başınıza birçok şey gelebilir ve siz, güçsüz kalıp sadece ağlamak isteyebilirsiniz. İşte, eskiden bu anlarınızı kimse ile paylaşmak ve kimsenin sizi o halde görmesini istemezken, bu anlarınızda partnerinizin yanınızda olmasını istersiniz.

Partnerinizi gariplikleri de dahil olmak üzere her şeyi ile beraber seversiniz: Yüzüklerin Efendisi filminin karakterlerinin figürlerini toplama, saatlerce bilgisayar oyunu oynama ya da temizlik meraklısı bir insanla beraber olabilirsiniz. Tabii, bunların bazıları sizi çıldırtabilir (ve çıldırtacaktır) ancak onu bu kadar sevmenizi sağlayan ve tatlı hale getiren şeyler de bu özellikleridir. Bu nedenle, partnerinizi olduğu gibi sevin ve değiştirmeye çalışmayın, aksi halde eskiden sevdiğiniz kişi olmayacaktır.

Onunla beraber bir gelecek hayal etmek kolaydır. Hatta, bazen gün içerisinde bile geleceğiniz hakkında rüyalara dalarsınız: Sadece düğününüzün nasıl olacağı hakkında değil, en basitinden Pazar günü ailecek kahvaltıya gideceğinizi, çocuklarınızla beraber seyahat ederken rahat etmek için Minivan alacağınızı, evinizin nasıl olacağını, köpek alıp almayacağınızı konuşarak hayaller alemine dalabilirsiniz.

Kendiniz olabilirsiniz: Arkadaşlarınızın yanında nasılsanız partnerinizin yanında da öyle olabilirsiniz. Bu durumdan çekinip utanmanıza gerek yok. Tabii eğer doğru kişinin o olduğuna inanıyorsanız. Eğer doğru kişi ‘o’ysa zaten sizinle beraber saçmalayacak ve gülecektir. Yani, size ayak uyduracaktır. Garip haller içerisine girdiğinizde iğneleyici bakışlarıyla sizi rahatsız etmeyecek, aksine sizinle beraber eğlenecektir.

Doğru bir ilişki içerisinde olduğunuzu anlamak, oldukça kolaydır. En basitinden; yalnız kaldığınız zamanlarda sürekli konuşmaya ihtiyacı varmış gibi amaçsız şeyler söylemesi veya arkadaşlarının yanında sizin yanınızda olduğundan farklı davranması durumunda, bilin ki doğru ilişki içerisinde değilsiniz. Çünkü yalnızken konuşmak zorunda değilsiniz, sadece bakışlarınızın dahi yetiyor olması lazım. Arkadaşlarınızın yanında sanki konuştuğunuz şeyleri hiç yapmamış, bir fikri yokmuş gibi davranmasına da gerek yok. Bu sadece partnerinizi yapmacık gösterir ve işte tam da bu anda, yanlış bir ilişki içerisinde olduğunuzu anlamanız gerekiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.