Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cristiano Ronaldo Milyon Dolarlarını Nasıl Harcıyor?

Dünyanın en çok kazanan sporcusu Cristiano Ronaldo, parasını nasıl harcıyor dersiniz? Gelin, ünlü futbolcunun “vay be” dedirtecek harcamalarına birlikte göz atalım.
Cristiano Ronaldo Milyon Dolarlarını Nasıl Harcıyor?
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Mesleğinin altın çağını yaşayan Cristiano Ronaldo, sadece futboldan değil reklam ve tanıtımlardan da çuvalla para kazanıyor. Zaten bu yıl servetine 93 milyon dolar daha ekleyen Ronaldo, son bir yılın en çok kazanan ünlüleri listesinde de yer almıştı. Peki, şu anda 22 yaşındaki sevgilisi Georgina Rodriguez’den 4. çocuğunu bekleyen Ronaldo, parasını nerelere, nasıl harcıyor? İşte insanı içten içe sinir edecek Ronaldo para harcama stili:

Dünyanın en zengin futbolcuları arasında yer alan Ronaldo, 2017’nin de en çok kazanan spor yıldızı oldu. Messi ise ikinci sırada yer aldı.

2017’nin de en çok kazanan spor yıldızı

Forbes verilerine göre; geçtiğimiz yıl 88 milyon dolar kazandı ve bu paranın 32 milyon doları Nike, Tag Hauer gibi şirketlerle yaptığı anlaşmalardan geldi. Yalnızca Nike’dan 13 milyon dolar alan futbolcu, Herbalife, Castrol, Samsung ve KFC gibi şirketlerle de çalışıyor.

Instagram’da 107 milyon takipçisi olan Ronaldo, paraya para demiyor. Sosyal medya hesaplarında sık sık tanıtım yapıyor.

300.000 dolarlık Lamborghini Aventador’u ve resimde gördüğünüz Maserati’si bu durumun en açık kanıtı!

300.000 dolarlık Lamborghini Aventador’u var

Ama bizim yalnızca rüyalarımızda kullanabileceğimiz bu arabaların kıymetini bildiği pek söylenemez. Çünkü 2009 yılında Manchester’da bir kaza yapmış ve 320.000 dolarlık Ferrari’sini hurdaya çıkarmıştı. Gerçi Ronaldo’nun lüks otomobil koleksiyonu daha bir sürü dudak ısırtacak arabayla dolu olduğu için sorun yok.

Cristiano Ronaldo’nun Madrid’deki süper lüks evi de insanın sinirini bozuyor. Düşünsenize; adam 7.1 milyon dolarlık evde oturuyor.

7.1 milyon dolarlık evde oturuyor

Son 12 ayda 88 milyon dolar kazanmış biri için 7 milyon dolar; küçük, küçücük bir harcama! Bunun yanında, Donald Trump’ın sahip olduğu evlerden Trump Kuleleri’ndeki dairesi için de 18.5 milyon dolar harcamış.

Trump Kuleleri’ndeki dairesi için de 18.5 milyon dolar harcadı

Erkeklerin en çok para harcadığı aksesuarlar arasındaki saatleriyle de gündemde! Zira anlaşma yaptığı Jacop & Co. şirketinin 160.000 dolarlık saatiyle görülmüş.

Jacop & Co. şirketinin 160.000 dolarlık saatiyle görüldü

Ronaldo parasını nasıl harcıyor sorusuna verilen bir diğer cevap da 29.000 dolar olduğu söylenen balmumu heykeli! Rivayet o ki futbolcu, evinin girişinde kullanmak için kendisinin heykelini yaptırmış.

29.000 dolar olduğu söylenen balmumu heykeli!

21 milyon dolarlık Gulfstream G200 modelindeki özel jeti de Ronaldo’nun harcamaları arasında! Ne yapsın adam, bizim gibi ucuz uçak bileti peşinde mi koşsun?

Ronaldo'nun özel jeti

Tüm harcamalarını lüks için yapmayan ünlü, hayırsever olarak da tanınıyor. Portekiz merkezli kanser tedavi merkezine 165.000 dolar bağışlaması ve 10 yaşındaki bir çocuğun beyin ameliyatı için 83.000 dolar vermesi gibi.

Kanser tedavi merkezine 165 .000 dolar bağışladı

Ne demişler, zenginin parası züğürdün çenesini yorar. İşin aslı, liste böyle sonsuza kadar uzar gider. Ancak sanıyorum ki artık Ronaldo’nun parasını nereye harcadığını ana hatlarıyla öğrendik. Kısacası; dünyanın genelinin para harcayamayacağı şeyler eşittir Ronaldo’nun harcayabilecekleri!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın