Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çocuklara Ucuz ve Ücretsiz Kıyafet Almanın Yolları

Çocuklara ucuz ya da ücretsiz kıyafet almanın yolları neler biliyor musunuz? Aşağıdaki önerilerle çocuklarınıza uygun fiyatlı kıyafetler alabilirsiniz.
Çocuklara Ucuz ve Ücretsiz Kıyafet Almanın Yolları
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Çocuk kıyafetlerinin ne kadar pahalı olduğunu hepimiz biliyoruz sanırım, değil mi? El kadar tulumlardan tutun da avuç içi kadarcık ayakkabılara, taş çatlasın yarım metre kumaştan yapılan kıyafetlerden minicik elbiselere varana kadar her bir çocuk eşyasının ateş pahası denilebilecek fiyatlara satıldığını hepimiz biliyor olmalıyız. Yani ille de anne baba olmamız gerekmiyor. Kendi çocuğumuz olmasa bile yakınlarımızın çocukları için satın aldığımız hediyelerin fiyatlarına bakarak hepimiz bu gerçeğin farkına varabiliriz.

Peki, eşyalar bu kadar pahalıyken, çocuk sahibi olan anne babalar için bir çözüm yolu yok mu? Neredeyse göz açıp kapayıncaya kadar büyüyen ve sürekli yeni eşyalara ihtiyaç duyan çocuklar için eşya almanın daha kolay bir yolu yok mu? Aslına bakarsanız, var! Bu zaruri ihtiyacı karşılamanın sürekli yeni çocuk eşyaları satın almaktan çok daha akıllıca bir yolu var. Sonuçta; devir tasarruf etme ve akıllıca para harcama devriyken çocukların eşya ihtiyacı nasıl daha ucuza karşılanabilir, bunu düşünmemiz gerekiyor. İşte bunun için sizlere birkaç yöntemden bahsetmek istiyorum. Evet, hemen şimdi satın aldığınız kıyafeti belki de yalnızca birkaç ay giyebilecek olan bebeğiniz ya da çocuğunuz için nasıl daha akıllıca eşya edinebileceğiniz hakkında konuşacağız. Ve emin olun ki bu yöntemleri kullanmaya başladığınızda, çocuk eşyaları konusunda şimdiye kadar ne kadar çok gereksiz harcama yapmış olduğunuzu üzülerek anlayacaksınız.

İşte çocuğunuz için ucuza ya da ücretsiz bir şekilde nasıl eşya alabileceğiniz sorusunun cevabı:

Küçüldü Diye Atmayın!

Küçüldü Diye Atmayın!Evet, ilk olarak bahsetmek istediğim yöntem bu. Yani çocuklarınızın kıyafetleri küçüldüğü için aklınıza hemen onları atma ya da birilerine verme düşüncesi gelmemeli. Bunun yerine bir gün onlara ihtiyacınız olabileceğini hesap etmeli, onları güzelce muhafaza ederek saklamalısınız. Tıpkı annelerimizin bize yaptığı gibi siz de çocuklarınızı birbirlerinin eşyalarıyla büyütebilirsiniz, değil mi?

Sonuçta şaşırılacak derecede hızlı büyüyüp gelişen çocukların çoğu kıyafeti ancak birkaç kez giyilebiliyor. Ve diğer çocuklarını abileri ya da ablarının kıyafetleriyle büyüten bir sürü hesaplı ebeveyn var. İsterseniz siz de onlardan biri olabilirsiniz. Veya küçülmüş çocuk eşyalarına bir daha hiç ihtiyacınız olmayacağını düşünüyorsanız, onları farklı şekillerde kullanmayı da düşünebilirsiniz. Mesela; hemen şimdi konuşacağımız kullanmadığınız eşyaları satma yöntemi gibi!

Eskileri Satarak Yerine Yenilerini Alın!

Eskileri Satarak Yerine Yenilerini Alın!Çocuk eşyalarının ne kadar pahalı olduğunu biliyoruz. Özellikle de bilinen markaların kıyafetlerinin gerçekten el yakar nitelik taşıdığının hepimiz farkındayız. İşte bu nedenle, sizlere verebileceğim bir diğer öneri de çocuklarınızın artık giyemediği kıyafetlerini satmanız. Bir hevesle satın aldığınız o pahalı cicili bicileri, yalnızca birkaç kez giyilmiş pahalı ayakkabıları, montları, ceketleri başka ebeveynlere satarak, elde ettiğiniz parayla çocuğunuza yeni kıyafetler satın alabilirsiniz. Sonuçta; her anne baba çocuğuna kaliteli ve güzel şeyler giydirmek ister, değil mi? İşte bunu düşünerek, çocuğunuzun sadece bir kış sezonu boyunca giyebildiği o pahalı montu satın ve hem diğer ebeveynlere yardım edin hem de çocuğunuzun kıyafetlerinden para kazanmış olun.

Çocuğunuzun kıyafetlerini satarak para kazanmak hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Gelen Yardım Tekliflerini Geri Çevirmeyin!

Gelen Yardım Tekliflerini Geri Çevirmeyin!Eminim, size de birilerinden yardım teklifi geliyordur. Yardım teklifi derken ne mi demek istiyorum? Hemen açıklayayım. Mesela; yakınlarınız, arkadaşlarınız, akrabalarınız size çocuklarının kıyafetlerini vermeyi teklif ediyorlardır. Peki, böyle bir fırsatla karşılaştığınızda ne cevap veriyorsunuz? Gelen teklifi kibarca geri çeviriyor olabilir misiniz? Çocuğunuzun başkalarının eskileriyle büyümesini istemediğiniz için saçma sapan gurur yapıyor olabilir misiniz?

Eğer bu şekilde davranıyorsanız, yapmayın. Çünkü gelen yardım tekliflerini geri çevirmenin size bir faydası dokunmayacaktır. Sonuçta; siz de çocuğunuzun kıyafetleri artık eve sığmadığında onları vermek için yer aramıyor musunuz? Peki, verdiğiniz kıyafetleri alan ebeveynler hakkında kötü şeyler mi düşünüyorsunuz? Tabii ki, hayır. İşte bunun farkına vararak, çocuğunuzun kullanılmış kıyafetlerle büyümesine izin verin. Emin olun, ne çocuğunuzdan ne de sizden bir şey eksilmeyecek.

Özel Günler için Alışveriş Yapmayın!

Özel Günler için Alışveriş Yapmayın!Çocuğunuza özel günler için güzel güzel kıyafetler, kostümler satın alıyorsunuz, öyle değil mi? Küçücük kıyafetler için siz de bir sürü para harcıyorsunuz. Çocuğunuzun hiçbir şeyden eksik kalmasını istemiyor, yeri geldiğinde bütçenizi zorlayarak özel günler için özel kostümler satın alıyorsunuz. Peki, neden? Prenses kostümüymüş, karakter kıyafetiymiş derken tüm bunlar için paranızı ziyan ediyorsunuz. Peki, ne yapacaksınız? Çocuğunuzu kostüm giyme zevkinden mahrum mu bırakacaksınız? Tabii ki hayır.

Sadece böyle günlerde kullanılabilecek diğer yöntemleri tercih edeceksiniz. Mesela; tanıdıklarınızdan çocuklarının kıyafetlerini ödünç isteyebilirsiniz. Sadece bir kez, taş çatlasın birkaç kez giyilebilecek bu tarz kostümleri ödünç alma yöntemiyle hiç para harcamadan edinebilirsiniz. Ya da etrafınızda çocuğunuz için ödünç kostüm alabileceğiniz hiç kimse yok diyelim. Böyle durumlarda da kostümleri kiralama, kendiniz tasarlama, ikinci el eşya satan sitelerden elde etme gibi seçenekleri düşünebilirsiniz.

Kesin, Biçin, Tasarlayın!

Kesin, Biçin, Tasarlayın!Çocuğunuz için kıyafet edinmenin bir diğer tasarruflu yolu ise onları üretmek! Evet, eliniz kesip biçmeye ne kadar yatkın bilemiyorum ama birazcık uğraşırsanız siz de çocuğunuza özek kıyafetler tasarlayabilirsiniz. En basitinden kısa sürede öğrenebileceğiniz örgü yöntemiyle çocuğunuza takılar, bereler, şapkalar örebilir, mağazalardan satın almak yerine kendi el emeğinizle yaptığınız ürünleri çocuğunuza giydirebilirsiniz. Ayrıca küçülmüş kıyafetleri kullanarak ortaya yepyeni kıyafetler çıkartabilir, birazcık araştırma ve yaratıcılıkla çocuğunuza harika tasarım ürünleri giydirebilirsiniz.

Mesela; eskimiş bir kot pantolonu keserek, üzerine renkli armalar, eğlenceli düğmeler ekleyerek çocuğunuz için sevimli kot şortlar yapabilirsiniz. Ya da artık küçük gelen tişörtleri kesebilir, üzerlerinde küçük değişiklikler yaparak onları yeniden kullanabilirsiniz. Sonuçta; yaratıcılığınız ne kadar güçlüyse, o kadar çok tasarım yapar, ufak tefek farklılıklarla çocuğunuzun yeni kıyafetlere sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın