Yatırım yapmaya başla!

Bileziklerini Bozdurarak Hayvancılık Sektörüne Giren Kadın Girişimci Servet Kazandı!

Aile ekonomisini katkı sağlamak amacıyla yola çıkan Antalyalı kadın girişimci, şimdi ayda 45 bin lira gelir elde ediyor. Ayrıntılar haberimizde;
Bileziklerini Bozdurarak Hayvancılık Sektörüne Giren Kadın Girişimci Servet Kazandı!

Pek çok kişinin hayallerini süsleyen ama genellikle hayal olmaktan öteye geçemeyen kendi işini yapma arzusu, bazılarına da istediği işi istediği kazançla elde etme fırsatı sunuyor. Peki, neden bazıları girişimcilik yolunda başarıyla ilerlerken bazıları yalnızca düşlemekle sınırlı kalıyor?

Aslına bakarsanız; kendi işini yapanların hemen hepsinde aynı niteliklerin bulunduğunu görüyoruz. Mesela; kendilerine uygun olan işler konusunda farkındalıkları yüksek! Tıpkı mizah yeteneğini kullanarak Twitter hesabından binlerce dolar kazanan genç gibi! Ya da önüne gelen fırsatları değerlendirmeyi bilen solucan gübresi üreticisi Kahramanmaraşlı girişimci gibi! Ve hemen şimdi tanışacağınız Antalyalı kadın girişimci Fatma Öncel gibi!

Aile ekonomisine katkı sağlamak isteyen ve büyükbaş hayvancılık yaparak para kazanmaya karar veren Öncel, işe bir inek satın alarak başlamış.

Antalyalı kadın girişimci Fatma ÖncelVe ilk ineğini de yastık altındaki 4 bileziğini satarak almış. O zamanlar 2400 liraya bir inek alan, geriye kalan 100 lirayı da hayvan yemine yatıran Fatma Öncel, böylece hayvancılık sektörüne giriş yapmış.

Hayvancılıkla uğraşmaya başlamadan önce çalışmayan ve polis eşinin kazandığı parayla geçimini sağlayan Öncel, aldığı bir ineğin sütünü satmaya başlamış.

Fatma Öncel 4 bilezikle büyükbaş hayvancılığa başlamışDaha sonra sütten kazandığı parayla hayvanların sayısını 20’ye kadar artıran kadın, aynı orantıda artan yem ihtiyacını karşılamak için tarla kiralamış. Burada hayvan yemi üreterek yem masraflarını azaltmış.

10 yıldır hayvancılıkla uğraşan Fatma Öncel, bu süre zarfında 1 milyon liradan fazla kazanç elde etmiş.

Fatma Öncel, 10 yılda 1 milyon liradan fazla kazanç elde etmiş.Bugün 130 ineği, 25 tavuğu, 107 keçisi ve 3 atı olduğunu belirten Antalyalı kadın girişimci, yanındaki işçilerle birlikte işini büyütmeye devam ediyor. Ayrıca süt ve yumurta üretiminden ayda 45 bin lira kazandığını söylüyor.

Sonuçta; kadın girişimci harcanan emeğin ve zamanın kişiye başarı ve kazanç olarak geri döneceği gerçeğini de kanıtlıyor. Yani değerli girişimci adayları, istediğiniz şey gerçekten kendi işinizin patronu olmaksa bir yolunu bulmalı ve size en uygun yöntemi izleyerek başarıya doğru ilerlemelisiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum