Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Belirlediği Hedefe Ulaşmak İsteyenlere Altın Niteliğinde 5 Öğüt

Belirlediğiniz bir hedefe ulaşmak için nelere dikkat etmeniz gerektiğini gösteren ve altın niteliğindeki 5 öğüdümüz sizlerle:
Belirlediği Hedefe Ulaşmak İsteyenlere Altın Niteliğinde 5 Öğüt
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Bir hedef belirleyen ve karşısına ne çıkarsa çıksın amacından asla vazgeçmeyen insanların başarısının kaçınılmaz olduğunu hepimiz biliyoruz. Zaten başarının anahtarlarından bir tanesi de hiç şüphesiz budur. Yani kişinin varmak istediği noktaya doğru ne kadar istikrarlı adımlarla ilerlediğidir. Engeller karşısında nasıl davrandığı, sorunlar karşısında nasıl çözümler üretebildiği kişiyi zafere ulaştıracak en önemli faktörlerdendir. Başarılı kişiliklere baktığınızda bu dediğim özelliklerin hepsini açıkça görebiliriz.

Sıfırdan başlayarak başarı listelerine ismini altın harflerle yazdıran insanların diğerlerinden farklı olarak yaptığı en önemli şeylerden biri budur çünkü. Aynı şekilde başarısızlığının nedenini merak edenler de öncelikle hedeflerine ne kadar bağlı kaldıklarını düşünmelidir. Çünkü çoğu kişi belki de kupayı eline almasına çok az kalmışken yarışı bırakarak mağlubiyeti kabullenmeyi tercih eder. Güneşin gecenin en karanlık saatlerinden sonra doğacağını, başarının da belki dibe vurulduktan sonra elde edileceğini görmezden gelirler. Sonra da bu kadar uğraşıp didindikten sonra neden başarılı olamadıklarını düşünür dururlar.

İşte bu gibi nedenlerden dolayı, aşağıdaki yazıyı hazırlamaya karar verdim. Bu listede belirlediği hedefe ulaşmak isteyenlerin kulağına küpe yapması gereken bazı öğütlerden bahsedeceğim. Aşağıdaki tavsiyelere gerçekten uyduğunuz takdirde, hedefiniz her ne olusa olsun ona önünde sonunda ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz…

İşte hedefinize ulaşabilmek için aklınızın bir köşesinde bulundurmanız gereken altın niteliğinde tavsiyeler:

Kendinizi Her Anlamda Hedefinize Odaklayın!

Kendinizi Her Anlamda Hedefinize Odaklayın!Hedefinize ulaşabilmek için yapmanız gereken ilk şey kendinizi hazırlamak olmalıdır. Bunun için pek çok farklı şey yapabilirsiniz. Gerçekten inanarak hedefinize ulaştığınız anı düşleyebilir, kendinizi başarısız hissettiğiniz anlarda bunu yaparak motive olmayı deneyebilirsiniz. Amacınıza ulaşmak için hem aklınız hem de kalbinizle odaklanmayı başardığınızda, zafer çığlıkları atmaya çok yakın olduğunuza yürekten inanabilirsiniz. Sonuçta belirlenen bir hedefe ulaşabilmenin ilk yolu, tüm benliğinizle ona konsantre olabilmek ve gözünüzü bir an bile ondan ayırmamak olmalıdır.

Başaranlara Bakın!

Başaranlara Bakın!Öncelikle Pablo Picasso’nun konuyla ilgili olan şu sözünü paylaşmak isterim: “İyi ressamlar kopyalar, büyük ressamlar ise çalar.” Yani hedefinize ulaşmak için yapmanız gereken bir diğer şey de rol model alacağınız birilerinden ilham almaktır. Atıyorum, çalıştığınız yerde terfi almak istiyorsunuz. Varmak istediğiniz yere çoktan ulaşmış kişilerin çalışma sitillerini araştırarak kendinize rol modeller belirleyebilirsiniz. Onların bu başarıyı nasıl elde ettiğini öğrendiğinizde bir anlamda hazıra konmuş olur ve sadece önceden belirlenen rotada ilerleyerek istediğiniz yere gelebilirsiniz. Tabii, isteyenler kendi rotasını çizerek de zafer noktasına ulaşmaya çalışabilir. Ama hazır çizilmiş bir yol varken, yeni bir güzergah belirlemekle vakit kaybetmek kimin işine gelir ki öyle değil mi?

Pes Etmeyin!

Pes Etmeyin!Hedefinize ulaşmak için yapmanız gereken şeylerden bir tanesi de pes etmeyi aklınızdan silip atmak olmalıdır. Karşınıza çıkan engel ne kadar büyük olursa olsun onu aşabilmek için uğraşmaktan hiçbir zaman vazgeçmemeli, kendinize olan inancınızı asla kaybetmemelisiniz. Çok zorlandığınızı hissettiğiniz noktalarda belki biraz durup ara verebilirsiniz, ancak hazır hissettiğinizde zorlukları aşmaya devam edeceğinizden emin olmalısınız. Diğer taraftan, güçsüz kaldığınız noktalarda dışarıdan yardım istemeyi deneyebilir, her şeyin altından tek başınıza kalkmak zorunda olmadığınızı da bilmelisiniz. Uzun lafın kısası; durun, ara verin, yardım isteyin ama asla havlu atmayın!

Başarı Hikayeleri Okuyun!

Başarı Hikayeleri Okuyun!Hedefinize ulaşmak istiyorsanız, sizinle aynı süreçlerden geçen kişilerin başarı hikayelerini okumalısınız derim. Çünkü bu hikayeler size inanılmaz bir şekilde güç verecek ve doğru yolda olduğunuzu kanıtlayacaktır. Belki sizden çok daha güç durumlar içinden çıkmayı başaran insanların üzerinizde yaratacağı etkinin ne kadar olumlu olacağını tahmin edemezsiniz. Çünkü sizinle aynı şeyleri düşünen, belki pes etmesine ramak kalan; ama sonunda kavuşulan aydınlığın yaşadığınız durumlarla ne kadar benzer olduğunu anlayacaksınız. Uzun lafın kısası, birkaç tane kitap ya da film belirleyin ve bunları başucunuzdan ayırmayın. Bu şekilde desteğe ihtiyacınız olduğunda ne yapacağınızı biliyor olursunuz.

Gerçekten İsteyin!

Gerçekten İsteyin!Hedefinize ulaşmayı gerçekten isteyin. Biliyorum, kimse hayal etmediği bir hedefe ulaşmak istemez. Ama benim demek istediğim, belirlediğiniz hedefe ne kadar önem verdiğinizi anlamanızdır. Yani ona ulaşamadığınızda hayatınızın varacağı noktayı düşünebiliyor musunuz? Ya da aklınızın bir köşesinde hedefinize ulaşamamanız durumunda izleyeceğiniz bir b planı var mı? Eğer varsa, siz o hedefi gerçekten istemiyorsunuz demektir. Çünkü öyle olmasaydı, başarısız olmaya ihtimal bile vermezdiniz. İlerlediğiniz yolda önünüze aşamayacağınız engeller çıksa bile, başka bir yön belirler ve hedefinize oradan ulaşmayı denerdiniz. Sonuçta bir yere ulaşabilmek için kullanabileceğiniz sayısız farklı yöntem var. İşte bunun bilincindeyseniz, hedefinize ulaşmayı gerçekten istiyorsunuz demektir.

SONUÇ:

Bu önerileri okuduktan sonra amacınıza ulaşmaya daha farklı bir gözle baktığınızı umut ediyorum. Sonuçta biz insanlar, istediğimiz her şeyi elde edebilecek yeteneklerle donatılmışız. Hepimiz eşit şartlara sahipken bazılarının başarılı, bazılarınınsa başarısız olması birkaç küçük ayrıntı neticesinde ortaya çıkıyor. Tabii, bunlardan en önemlisi kişinin belirli bir hedefinin olmaması veya hedefine nasıl ulaşacağını bilmemesidir. Siz bunları öğrendiğinize göre, yolunuzda kararlı ve güçlü adımlarla ilerlemeye devam edeceksiniz diye düşünüyorum. Yanılmıyorum, değil mi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.