Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Başarılı İsimlerden 10 Hafta Sonu Tavsiyesi

Bugün önemli bir yerde bulunan insanlardan bedava tavsiye almak ister misiniz? İşte karşınızda başarılı isimlerin hafta sonu uygulamanız için verdiği tavsiyeler:
Başarılı İsimlerden 10 Hafta Sonu Tavsiyesi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

İple çektiğiniz hafta sonlarını nasıl geçiriyorsunuz? Tüm gün evde pinekleyerek mi, hafta içi görüşemediğiniz arkadaşlarınızla gezip tozarak mı? Bakın bakalım başarılı isimler hafta sonu için neler tavsiye ediyor…

Hafta sonları birçok kişi için özgürlüktür. Özellikle de çalışan kişiler, hafta sonunu iple çekerler. Tüm haftanın yorgunluğunu atmak, çalışırken ilgilenemedikleri konularla ilgilenmek ve ailece vakit geçirmek için hafta sonunu beklerler. Başarılı olmanız için de hafta sonlarını iyi bir şekilde değerlendirmeniz gerektiğini biliyor muydunuz?

Dünyaca ünlü, hayranı olduğu isimler, hafta sonları ile ilgili bazı ipuçları veriyor. Bu tavsiyelere baktığınızda ise pek de hafta içi veya sonu ayrımlarının olmadığını görüyorsunuz. Çünkü onlar hedeflerine ulaşmak için hafta sonlarının da çok iyi değerlendirilmesi gerektiğinin farkındalar. Haftanın tüm günlerini iyi bir şekilde planlayarak yaşamayı tercih ediyorlar ve bu şekilde başarı için birkaç adım daha önde olduklarını söylüyorlar.

Bakalım başarılı isimler hafta sonlarını nasıl geçirmeyi öneriyor:

1 Warren Buffett

Warren Buffett

Hobilerinize Zaman Ayırın

İlk sırada borsaların sevilen ismi Warren Buffett tavsiyesi sizlerle. Buffett, hobilerinize zaman ayırmanızı ve hafta sonunuzu bu şekilde yaratıcı bir şekilde geçirmenizi öneriyor. Başarılı insanların genellikle ilginç ve yararlı hobileri oluyor. Buffett’ın en büyük hobisi ise ukulele çalmak. Tom Cruise eskrimle ilgileniyor ve Bill Gates nadir kitapları araştırıyor. Ünlülerin birbirinden ilginç hobileri için tıklayın.

2 Randi Zuckerberg

Randi Zuckerberg

Anı Kaçırmanın da Tadını Çıkarın

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in kardeşi olan Randi, ironik bir tavsiyede bulunuyor. Her yerde olma, her şeye yetişme, her ne varsa yapma gibi duyguların son zamanlarda sosyal medyanın da etkisiyle arttığına dikkat çekiyor. Bu nedenle evde miskinlik yapmak istiyorsanız yapmanızı, bulunduğunuz yerden ayrılmak istemiyorsanız ayrılmamanızı tavsiye ediyor. Bırakın hafta sonunda arkadaşlarınız cafelerde gezerken siz huzurlu olduğunuz evde miskinliğin tadını çıkarın!

3 Richard Branson

Richard Branson

Gönüllü Olun

Başarılı girişimci Branson’ın ne kadar aktif bir kişilik olduğunu biliyorsunuzdur. Bir o kadar da hayırsever bir insan olduğunu duymuş muydunuz? Milyarder iş adamı Richard Branson, dünyadaki açlık gibi sorunlar için kafa yormanın hem günlük hayatta uğraşlarından uzaklaşmak hem de iç huzuru bulmak için son derece faydalı olduğunu söylüyor. Ayrıca zenginlerin % 73’ünün ayda 5 ya da daha fazla saatini gönüllü işlerle harcadığı biliniyor.

4 Jay Z

Jay Z

İvmeyi Kaybetmeyin

Ünlü şarkıcı ve iş adamı Jay Z, hafta sonlarını dingin bir şekilde geçirmek yerine hareketliliğinizi korumanızı öneriyor. Planlarınızı gerçekleştirmeye devam etmenizi öneriyor. Bildiğiniz gibi hedefinize ulaşmak için özverili bir çalışma kaydetmelisiniz. Hafta sonlarında kendinizi fazlaca rahatlığa alıştırmanız, yeniden adapte olabilmek için zaman kaybetmeniz anlamına da geliyor. Jay Z, başarıya ulaştığınız zaman da köşeye çekilmek yerine çalışmaya devam etmenizi tavsiye ediyor.

5 Jack Dorsey

Jack Dorsey

Önünüzdeki Haftaya Zihinsel Olarak Hazırlanın

Twitter’ın kurucusu ve CEO’su olan Jack Dorsey, 16 saat çalışmasıyla ünlenmiştir. Cumartesi günleri çalışmadığını belirten Dorsey, Pazar günü geçen haftayı değerlendirip, gelecek hafta için planlar yaptığını belirtiyor. Pazartesi gününe her daim hazır olan Jack Dorsey’in, Pazartesi Sendromu yaşadığı, bu nedenle söylenemez!

6 Bill Gates

Bill Gates

Başarısızlıklar Üzerine Düşünün

Bill Gates, başarıyı her daim kutlamanızı söylerken, başarısızlık üzerine de düşünmeniz gerektiğini belirtiyor. Geçen hafta yapılan hatalardan ders almak için hafta sonlarını kullandığını belirtiyor. Bu sayede hafta sonunuzu son derece verimli bir şekilde geçirmiş ve yeni haftaya daha güçlü bir şekilde başlamış olacaksınız.

7 Oprah Winfrey

Oprah Winfrey

Farkındalık Uygulayın

Farkındalık olarak bilinen Mindfulness, stresinizi azaltmak, konsantrasyon ve odaklanma sorunlarını gidermek için oldukça etkili bir uygulama. Forbes tarafından 2013 yılında en başarılı ünlü seçilen Oprah Winfrey, günde iki kez 20 dakika boyunca farkındalık ile beynini arındırdığını belirtiyor. Aynı zamanda fiziksel ağrılarınızı azaltmak için de etkili bir yöntem olduğu belirtiliyor.

8 Steve Jobs

Steve Jobs

Önceliklerinize Dikkat Edin

Steve Jobs’a göre bir şeyin önemli olması için illa dünyayı değiştirmesi gerekmiyor. Hafta içi birlikte vakit geçiremediğiniz ailenizle, hafta sonunu doya doya geçirmenizi öneriyor. İş ve hedefleriniz nedeniyle yeterince ilgi gösteremediğiniz sevdiklerinize hafta sonunuzu ayırmalısınız. Bu sayede hem işkoliklikten kurtulur hem de geriye baktığınızda çocuğunuzun nasıl büyüdüğünü unutmamış olacaksınız!

9 Anna Wintour

Anna Wintour

Aktif Kalın

Jay Z gibi Anna Wintour’da aktif kalmanızı öneriyor. Güçlü bir gazeteci olan Wintour, Vogue isimli dünyaca ünlü moda dergisinin editörlüğünü yapıyor. Her gün mutlaka 1 saat tenis oynadığı bilinen Anna Wintour, yıllara meydan okuyan güzelliği de buna bağlı, muhtemelen. Aktif, sağlıklı ve iyi çalışan beyinlerin her zaman başarılı olduğunu belirten Wintour, hafta sonlarında hareketinizden bir şey kaybetmemenizi öneriyor.

10 Benjamin Franklin

Benjamin Franklin

Bir Planınız Olsun

Benjamin Franklin, kalkar kalkmaz, önünüzde duran saatlerde ne yapacağınızı düşünerek günü planlamanızı tavsiye etmiş. Uzun vadeli planların yanında günlük planların da yapılması gerektiğini söylüyor. Oturduğunuz yerden kalkmalı ve bir şeyler yapmak için kendinizde hareketi hissetmelisiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.