Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Başarılı İnsanların Evlerindeki Olmazsa Olmaz 10 Eşya

Dünya genelinde başarılı olan insanlar üzerine yapılan araştırmalar ortak yönleri belirlemeye devam ediyor. İşte başarılı insanların olmazsa olmaz eşyaları:
Başarılı İnsanların Evlerindeki Olmazsa Olmaz 10 Eşya
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Sizce başarı nedir? Bir insanın kazandığı zaferler mi, hedeflerine ne kadar ulaştığı mı, para mı, statü mü, mutluluk mu? Aslına bakarsanız, başarının belirli bir tanımı yoktur. Yani dünyanın en zengin insanı için başarı farklı bir şey ifade ederken, kanserle mücadele edip bu savaşı kazanan biri için ise çok daha farklı anlamlara gelmektedir. Evet, hepimiz bu durumun farkındayız. Yani başarının kişiye özel bir kavram olduğunun! Ama yine de herkes tarafından başarılı olarak gösterilen kişilerin hayatlarını incelemeden edemiyoruz. Çünkü başarının bir sonuçtan öte bir yolculuk olduğunun farkındayız.

Tavsiye Ederiz:
Başarılı İsimlerden 10 Hafta Sonu Tavsiyesi

O kişinin alışkanlıklarının ve yaşantısının başarıda etkili olduğunu biliyoruz. İşte tam da bu nedenlerden başarılı insanlar hakkında daha çok okumaya, onların hayatları hakkında daha çok fikir edinmeye çalışıyoruz. Giyim tarzları, yiyip içtikleri, aile hayatları, eğitimleri, yatış kalkış saatleri, kısacası her şeyleri ilgimizi çekiyor. Peki, evleri? Başarılı insanların evleri hakkında ne düşünüyorsunuz ya da daha önce hiç düşündünüz mü? Onların evlerinin olmazsa olmazlarının neler olabileceği üzerine kafa yordunuz mu? Aşağıda bu eşyaların neler olduğunu göreceksiniz. Bakalım, başarılı insanların evlerinde bulunan 10 vazgeçilmez eşya neymiş?

Çalar Saat

Çalar SaatBiliyorum ki çalar saatler çoğu insan için kabus niteliği taşımaktadır. Başarılı insanlar için ise durum tersi yöndedir. Yani onların olmazsa olmazlarından bir tanesi her sabah susmasını istediğimiz, belki de kaldırıp fırlattığımız çalar saatlerdir. Çünkü başarılı kişiler, erken kalkmanın ne kadar önemli olduğunu anlamışlardır. Hatta pek çok başarılı insanın evinde güneşin doğuşuyla birlikte devreye giren çalar saatler bulunduğunu söyleyebilirim. Yani onlar bizim için erken olan 8-9 gibi saatlerde çoktan uyanmış, duşunu almış, kahvaltısını yapmış ve işinin başına geçmiş oluyorlar. Bu nedenle artık çalar saatlere karşı daha farklı yaklaşmanızı öneririm.

Spor Aletleri!

Spor Aletleri!Tabii, burada evinizi bir spor salonuna çevirmeniz gerektiğini söylemiyorum. Zaten dışarıda spor yapıyorsunuz. Ama evinizde bulunması gereken olmazsa olmazlarınızın içinde spor aletlerine de yer vermelisiniz. Mesela; küçük ama çok fonksiyonlu olan spor aletlerinden satın alabilirsiniz veya evinizde dambıl setleri, yoga minderleri bulundurmayı deneyebilirsiniz. Bu şekilde dışarıya çıkamadığınız günlerde spor yapmamak için bir bahane bulamaz ve bedeninizi çalıştırmaya devam edebilirsiniz.

İlham Verici Kitaplar!

İlham Verici Kitaplar!Başarılı insanların evinde bulunan olmazsa olmazlardan bir tanesi de motivasyon kaynağı kitaplardır. Çünkü bazen dünyanın en başarılı insanının bile şöyle bir silkelenmeye, başkalarına bakarak ilham almaya ihtiyacı vardır. İşte bunu en güzel şekilde yapacak araçlardan biri de hiç şüphesiz kitaplardır. Bu nedenledir ki başarılı kişiliklerin kütüphanelerinin bir bölümünde ilham verici hikayelerin anlatıldığı kitaplar, gerçek yaşam öyküleri, kişisel gelişim kitapları büyük bir yer tutmaktadır. Uzun lafın kısası, evinizde bu tarz kitapların olması gerçekten işe yarayacaktır. Kendinizi yorgun hissettiğinizde size ilham verecek başarı öykülerini okuyabilir, başkalarının sizin yaşadığınızdan çok daha zor durumların üstesinden gelerek büyük zaferler kazandığına şahitlik ederek motive olabilirsiniz.

İzole Edilmiş Bir Çalışma Alanı!

İzole Edilmiş Bir Çalışma Alanı!Bilgisayarlar ve internet sayesinde artık çoğu işimizi evimizden de halledebiliyoruz ve evde çalışmak, başarılı insanlar için de hiç şüphesiz bir gereklilik oldu. Ama onlar bizim yaptığımız gibi yemek masasında, salonda ya da yatak odasında çalışmıyorlar. Küçük bir alan da olsa kendilerine ait olan ve rahatsız edici her şeyden arındırılmış sessiz bir çalışma köşeleri var. Bu şekilde işlerini hiç kesintiye uğramadan birkaç saat içinde hallediyor ve kendilerine fazladan zaman yaratmış oluyorlar.

Not Defterleri!

Not Defterleri!Başarılı insanların evlerinde görebileceğiniz bir diğer eşya ise not defterleridir. Her birinin farklı görevi olan küçük not defterleri bizim için fazla önem arz etmese bile, başarılı kişiler için bir hayli önem taşımaktadır. Çünkü onlar elleriyle yazdıkları şeylerin, telefonlarda ya da bilgisayarlarda olanlara oranla çok daha önemli ve akılda kalıcı olduğunu bilirler. Kısa vadede yapılacak hedefler, uzun yıllar sonra gerçeğe dönüştürülecek hayaller hep bu defterlerde yazılıdır. Bu nedenle sizin yerinizde olsam, artık not defterlerine daha farklı bir gözle bakardım.

Güvenilir Telefon ve İnternet Bağlantıları!

Güvenilir Telefon ve İnternet Bağlantıları!Başarılı insanların evlerinde en çok dikkat ettiği şeylerden bir tanesi de telefon ve internet bağlantılarıdır. Çünkü çalışmaları için bu bağlantıların ne kadar önemli olduğunu bilirler. Sonuçta yavaş veya sürekli gidip gelen bir internet ile ne kadar verimli çalışılabilir ki değil mi? Bu nedenle siz de telefon ve internet bağlantılarınızı gözden geçirin ve herhangi bir aksaklık yaşamadan önleminizi alın derim.

Rahat Bir Çalışma Koltuğu!

Rahat Bir Çalışma Koltuğu!Duruş bozukluğunun insan sağlığı için ne kadar tehlikeli olduğunu biliyorsunuz değil mi? Uzun saatler boyunca bilgisayar karşısında oturma pek çok kişinin bel, boyun ve daha pek çok rahatsızlığa neden olduğunu biliyoruz. İşte başarılı insanlar da bu durumun ciddiyetini anlayarak çalışma koltuklarını akıllıca seçiyorlar. Sonuçta onlar, “sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” sözünün ne kadar doğru olduğunu biliyorlar.

Dikkat Çekici Bir Pano!

Dikkat Çekici Bir Pano!Hani filmlerde dedektiflerin resimler, küçük notlar vs… astığı mantar panolar vardır ya; işte bu panolar başarılı insanların da vazgeçemedikleri arasındadır. Çalışma alanlarında asılı duran bu panolar veya beyaz tahtaların üzerinde ulaşılması gereken hedefler yer alır. Çünkü başarılı insanlar bir şeyin sadece akılda değil aynı zamanda göz önünde olmasının ne kadar önemli olduğunu anlamışlardır. Siz de evinizde böyle küçük bir pano hazırlayabilir, hayalini kurduğunuz işin, evin arabanın resmini buraya asabilir, bu motive edici unsurla her gün azimle çalışmayı deneyebilirsiniz.

Konforlu Bir Yemek Masası! (Görüş Alanında Televizyon Yok)

Konforlu Bir Yemek Masası! (Görüş Alanında Televizyon Yok!)Evet, başarılı insanların salonlarında ya da mutfak masalarında büyük ve konforlu bir yemek masası vardır. Biliyorum, hemen herkesin evinde yemek masası var. Ama onlar yemek masasının bulunduğu alanda bir televizyon olmamasına özen gösteriyorlar. Yani ailenin bir araya geldiği bu güzel dakikaları televizyon izleyerek heba etmiyorlar. Yemek sırasında aileleri ya da arkadaşlarıyla sohbet etmeyi tercih ediyorlar. Tüm aileyi ilgilendiren mali konuları burada masaya yatırıyor, tartışılması gerekenleri burada tartışıyor ve birlikte çözüm buluyorlar. Yani yemek masaları onlar için yemek yenilecek dört ayaklı bir tahta parçasından çok daha fazlasını ifade ediyor.

Hobi Alanı!

Hobi Alanı!Başarılı insanların evlerinde dikkat çeken şeylerden biri de hobi alanlarının olması. Yani onlar bizim yaptığımız gibi bir film izleyerek veya boş boş televizyona bakarak zihinlerini boşaltmaya çalışmıyorlar. Bunun yerine üretkenliklerini arttıracak, yaratıcılıklarını geliştirecek ve onlar için çok daha faydalı olacak hobilerle uğraşıyorlar. Bir anlamda boş zamanlarını boş olmaktan çıkartıp dolu dolu geçen zaman haline getiriyorlar. Hobi olarak neyi seçeceğiniz ise tamamen size bağlı. Resim yapabilir, yazı yazabilir, eski eşyalardan farklı şeyler ortaya çıkabilir, enstrüman çalabilir kısacası ne istiyorsanız onu yapabilirsiniz. Sonuçta siz de evinizde böyle eğlenceli ve faydalı bir alan yaratırsanız, hayatınızda yaşanacak değişikliği kısa zamanda fark edeceğinizden emin olabilirsiniz.

Aslına bakarsanız hobi alanları, iyi bir ofis ortamı oluşturmak için kullanılan parçalardan birisidir. Personelin işten sıkılıp kafasını dağıtmasını sağlayacak bu özel alanlar, sadece renkleriyle bile aranılan özelliği verebilir. Bu konunun detaylarına Renkler Ofisteki Verimi Nasıl Etkiliyor? isimli yazımızdan ulaşabilirsiniz.

SONUÇ:

Başarılı insanların olmazsa olmazlarının yukarıdaki eşyalar olduğunu öğrendik. Peki, şimdi söyleyin bana. Bu listede bulunup, sizin evinizde olmayan şeyler neler? Mesela; çalışma alanınıza girdiğinizde, size hedeflerinizi hatırlatacak bir panonuz var mı? Ya da ufak da olsa bir hobi alanınız bulunuyor mu? İşte bu gibi soruları cevaplandırarak siz de başarılı insanlar hakkında merak etiğiniz sorulara cevap bulabilirsiniz. Tabii ki istediğiniz başarıya hala erişememiş olma nedenlerinize de!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.