Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Elinden Telefon Düşmeyenlere Para Kazandıracak 10 Süper Öneri

Eğer siz de akıllı telefonu ile yapışık ikiz gibi yaşayanlardansanız para kazanmak için de onu kullanabilirsiniz. İşte detaylar...
Elinden Telefon Düşmeyenlere Para Kazandıracak 10 Süper Öneri
Son Güncelleme: 
Yorum

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte, cep telefonlarına karşı bağımlılığımız farklı bir boyut kazandı. Gencinden yaşlısına herkesin elinde bir telefon var ve kimisi sürekli fotoğraf çekiyor kimisi sesi açmış müzik dinliyor kimisi de bir sosyal ağdan diğerine geçiyor. Sürekli elimizde ve sabah gözümüzü onunla açıyor, onunla kapatıyoruz. Hayatımızda yokken ne yapıyorduk demeye gerek yok; çünkü gelişmeler insanların alışkanlıklarını kolayca değiştirebiliyor…

Faydasıyla zararıyla akıllı telefonlar hayatımızın tam ortasında yer alıyor. Onlar olmadan yaşayamaz hale geldik diyebiliriz. Aslında birçok işimizi hemencecik halledebilmemiz için oldukça iyi de oldular. Düşünsenize, maillerinizi veya cep şubelerine girerek banka hesaplarınızı kontrol etmek saniyelerinizi alıyor. Hatta cep şubesini açıp faturalarınızı, motorlu taşıtlar verginizi hızlı bir şekilde ödeyebiliyorsunuz. Peki, para kazanmak için akıllı telefonunuzu kullanmak aklınıza geldi mi? Böyle bir şeyin mümkün olduğunu bilenlerden misiniz?

Akıllı telefonlar elimize yapışmışken, para kazandırdıklarını duymanız da iyi olabilir. Çünkü birçoğumuz daha fazla para kazanmanın hayalini kuruyoruz. Ee bütünleşmiş bir şekilde yaşadığımız bir araç, neden bize para kazandırmasın ki! Lafı daha fazla uzatmadan; akıllı telefonunuzu kullanarak para kazanabileceğinizi söylemek istiyoruz ve önerilerimize geçiyoruz:

Sanal Asistanlık Yapmak

Sanal Asistanlık YapmakSanal asistanlar, yöneticilerin sıklıkla tercih ettikleri kişiler haline geldiler. Fiziki bir asistanın varlığını istemeyen kişiler, kendilerine sanal asistan tutuyorlar. Hem işleri düzenli bir şekilde planlanıyor ve hatırlatılıyor hem de ofis ve peşinde dolanan kişilerden kurtuluyorlar. Sanal asistan adına düşünmek gerekirse, evinde pijamaları ile otururken bir yöneticinin günlük işlerini planlıyorsunuz ve vakti geldiğinde hatırlatıyorsunuz. Bu iş için de oldukça güzel bir para kazanıyorsunuz. Nasıl olsa telefonunuz elinizden düşmüyor, unutmamak ve plan yapmak için de birçok ücretsiz uygulama var. Bunların da yardımıyla günlük yaşantınıza devam ederken sanal asistanlık görevinizi de kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Sanal asistanlık hakkında detaylar için tıklayın.

Instagram Hesabı Açmak

Instagram Hesabı AçmakBirkaç sene önce küçük bir sosyal ağken, şimdilerde en yüksek kullanıcı sayısına ve büyüme hızına sahip sosyal ağlardan birisi haline geldi. Aynı zamanda oldukça iyi bir iş haline geldi. Reklam ve satış yaparak para kazanabileceğiniz bir hesap oluşturursanız, elinizden düşmeyen telefonunuz size para kazandırmış olur. Instagram’ı biraz kurcaladığınız zaman yurt dışında getirdiği ürünleri satan veya el emeği göz nuru tasarımları satan birçok kişiyle karşılaşırsınız. Neden siz de bu kişiler arasındaki yerinizi almıyorsunuz?

Instagram hesabından para kazanmak hakkında detaylar için tıklayın.

Facebook Hesabı Açmak

Facebook Hesabı AçmakSosyal ağların başlangıcı diyebileceğimiz Facebook, günümüzde iyi bir kazanç kapısı haline geldi. Reklamlar, sayfa satışları, link paylaşımları, ürün satışı gibi birbirinden farklı iş modelleri oluşturuldu. Facebook politikalarına uygun bir şekilde kendinize bir hesap oluşturabilir, bu hesabı yüksek bir takipçi sayısına ulaştırabilir ve etkileşimleri artırarak para kazanabilirsiniz. Eğer büyük bir Facebook sayfanız olursa ve takipçileri sayfa ile iletişim içerisinde olursa hemen dikkatleri çekersiniz. Örneğin bir web sitesi sahibi linkini paylaşmanızı, satış yapan bir kişi tanıtımını yapmanızı isteyebilir. Bunların dışında bu sayfayı satın almak isteyen kişiler de çıkabilir. Siz yeter ki büyük bir Facebook hesabına sahip olun.

Twitter Hesabı Açmak

Twitter Hesabı AçmakSürekli özlü sözlerle, gündem konuları ve trend topicleri ile karşımıza çıkan Twitter, para kazanmanızı da sağlıyor. Facebook’ta olduğu gibi yüksek bir takipçi sayısına ulaşabilir ve takipçilerinizin sizinle etkileşimini iyi yapabilirseniz, firmalar sizinle iletişime geçerek reklamını yapmanızı isteyebilirler. Sizin yapmanız gereken ise bu reklamı sayfanıza tweetlemek ve takipçilerinizin bu reklama gelmesini sağlamak.

Youtube Kanalı Açmak

Youtube Kanalı AçmakBildiğiniz gibi Youtube, günümüzün genç zenginlerinin birkaçına ev sahipliği yapıyor. Çektikleri videoları Youtube kanallarına yükleyerek milyonlarca lira kazanan kişi var. Henüz ülkemizde böylesine yüksek kazanç getiren ünlü sayfaları pek göremesek bile birkaç yıl içerisinde görebiliriz. Siz de bu kişilerden birisi olabilirsiniz. Elbette ihtiyacınız olan gerçekten orijinal bir fikir bularak bu konuya ait videolar çekmek ve kanala yüklemek. Daha sonra takipçi sayınızın yükselmesini sağlamak. İşte hepsi bu kadar; siz videonuzu çekip yükleyeceksiniz, kullanıcılar izledikçe para kazanacaksınız.

Youtube kanalından para kazanmak hakkında detaylar için tıklayın.

Cepten Yatırım Yapmak

Cepten Yatırım YapmakAkıllı telefonunuzu kullanarak dünya piyasalarına bağlanabilir hatta telefon üreticinizin veya sosyal ağların hisse senetlerini alıp satabilirsiniz. Yani Apple, Facebook, Twitter gibi hisse senetlerini alabilirsiniz. Zaman bu şirketlerde ne olup bitiyor en iyi sizler biliyorsunuz ve hisse senetleri de bu haberlerden etkilendiği için fiyatının nereye geleceğiniz gayet normal bir şekilde anlayabiliyorsunuz. Bunu yapmak için akıllı telefonunuzu kullanabiliyor olmanız ise gerçekten büyük bir avantaj. Borsa dendiği zaman aklınızda canlanan tüm sahneleri unutun ve tuş kilidinizi açıp yatırım hesabınıza girin. Facebook haberleri ile hissesinin yükseleceğini düşünüyorsanız, basit al emri verin ve hisse yükseldiğinde paranızı hesabınıza aktarın. İşte hepsi bu kadar!

Para Kazandıran Uygulamaları İndirmek

Para Kazandıran Uygulamaları İndirmekBildiğiniz gibi akıllı telefonlarımıza gerekli gereksiz birçok uygulama indiriyoruz. Bu uygulamaların, para kazandıranları bile yapıldı, haberi olmayanlara duyuralım. Öyle iş mi olur demeyin; evet, az bir kazanç sunuyorlar ama para paradır değil mi? Haberlere bile çıkan bu uygulamalarla tanışmamış olabilirsiniz. Genellikle size verilen görevleri tamamlamanıza yönelik uygulamalar ve basit bir şekilde komutları yerine getirerek para kazanabiliyorsunuz. Birkaç tanesinin ismini vermek gerekirse; Locket, Gigwalk, Ibotta, Shopkick, Viggle… Bu uygulamalardan daha bir düzine var, biraz araştırma yaptığınız zaman karşınıza çıkıyorlar.

Anket Doldurmak

Anket DoldurmakEn bilinen online para kazanma yöntemlerinden birisi, anket işidir. Belli siteler vardır ve bu sitelere üye olursunuz, günlük limitinize göre anketleri doldurarak para kazanırsınız. İşte bu sitelere benzer şekilde günümüzde uygulamalar bulunuyor ve akıllı telefonunuza bu uygulamaları yükleyerek istediğiniz yerde yapabiliyorsunuz. İnternette biraz araştırma yaparsanız, mobil anket doldurma uygulamalarınız bulabilirsiniz. Uygulamaları bulamamış olsanız bile mobil tarayıcınızı kullanarak normal web sitelerine giriş yapmanızın da mümkün olduğunu hatırlamak isteriz.

Anketten para kazanmak hakkında detaylar için tıklayın.

Uygulamaları Test Etmek

Uygulamaları Test EtmekEğer akıllı telefon bağımlılığınız aşırı yüksekse ve içeride dönen sistemden anlıyorsanız, yapabileceğiniz bir diğer iş; uygulamaları test etmektir. Her geçen gün geliştirilen uygulamalar, doğal olarak kullanıcı deneyimleri göz önüne alınarak geliştiriliyor. Yani üreticiler tarafından tasarlanan yeni uygulamaların sizin testinizden geçmesi gerekiyor. Eğer bu işi yapabilecek bilginiz varsa, üreticilerle iletişime geçerek uygulamanın testlerini yapabilir, geri bildirimlerle geliştirmelere destek olabilirsiniz.

Online Satış Yapmak

Online Satış YapmakBildiniz gibi e-ticaret, tüm hızlıyla gelişmeye devam ediyor. Öyle ki artık internetten aldığınız bir ürünün kargocu ile değil, bir drone yardımıyla kapınıza gelecek olması konuşulmaya başladı. Mobil e-ticaret ise günümüzde en büyük işlerin yapıldığı alanlardan birisi. Zaten akıllı telefonların çıkmasıyla birlikte e-ticaret siteleri hemen mobil uyumluluklarınız yaptı ve kişilere telefonlar üzerinden de hizmet vermeye başladı. Sizler de nasıl bir e-ticaret sitesinden kendi sanal mağazanızı oluşturabiliyorsanız, telefonunuza yükleyeceğiniz uygulamalar ile de oluşturabilirsiniz. Sonrasında ise dükkanınızda neler satacağınıza karar vermek ve adete bir mağazayı elinizdeki telefonla yönetmenizden ibarettir. Kullanmadığınız eşyaları, el emeği ürünleri, hediyelik özel tasarımları bu şekilde satabilir ve para kazanabilirsiniz.

Kullanmadığınız eşyalardan para kazanmak hakkında detaylar için tıklayın.

Okura Notlar:

Teknolojik gelişmelere ayak uydurmuş olmanız kesinlikle güzel bir özellik. Ayrıca bu teknolojileri hakkını vererek kullanmak da çok önemli. Bir öğrenci için elindeki akıllı telefondan para kazanmak son derece güzel bir iş. Aynı şekilde ufkunuzu genişleterek kendinize yönelik ek işler veya iş fikirleri yaratarak para kazanmanız mümkün. Yeter ki siz ileriyi görün, doğru bir şekilde kurgulayın ve öğrenmekten hiçbir zaman vazgeçmeyin.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu