Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ağzınızı Sulandıracak En Pahalı 10 Düğün Pastası

Michael Douglas ve Catherine Zeta Jones'un düğün pastası mı yoksa Prens Charles ve Lady Diana'nın düğün pastası mı? Hangisi görkemli siz karar verin!
Ağzınızı Sulandıracak En Pahalı 10 Düğün Pastası
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Kim düğününün kusursuz olmasını istemez ki? Bir genç kız için en güzel gündür belki de…

Bazıları sade düğünleri tercih ederken, diğerleri gösterişli düğünleri tercih edebilir. Genellikle ünlüler, abartılı düğün törenleri ile gündeme gelir. Özenle hazırlanan dekor, müzik, kıyafetler ve pasta, düğün için olmazsa olmazlar arasındadır. Bazı ünlüler için pasta da, en az gelin kadar parlamalıdır. Böyle önemli bir konuma sahip düğün pastası, zarif, güzel ve her şeyden önce benzersiz olmalı.

Bazı çiftler, düğün pastasını yüzlerce çiçekle süslerken, bazıları 10 metre yüksekliğinde bir düğün pasta seçebiliyorlar. Aynı zamanda her eklenen dekorasyonla fiyatı da yükselir.

İşte ünlülerin, “bir pastaya bu kadar para verilir mi” dedirtecek, en pahalı ve görkemli düğün pastaları:

10 Michael Douglas ve Catherine Zeta Jones’un Düğün Pastası

7.000 Dolar

Michael Douglas ve Catherine Zeta Jones'un Düğün Pastası2000 yılının Kasım ayında, Michael Douglas ve Catherine Zeta-Jones, New York’ta Plaza Hotel’de evlendi. Düğünün ana öğesi; 10 katlı vanilya ve kaymakla oluşturulan düğün pastasıydı. Sylvia Weinstock’un yaptığı pasta, kapıdan sığamayacak kadar büyüktü. Altı metre boyundaydı ve binlerce yenilebilir şekerden yapılmış çiçekle süslenmişti.

9 Chelsea Clinton ve Marc Mezvinsky’nin Düğün Pastası

11.000 Dolar

Chelsea Clinton ve Marc Mezvinsky'nin Düğün PastasıChelsea Clinton ve Marc Mezvinsky’nin düğün detayları, düğüne kadar gizli kaldı. Hatta düğün pastası tasarımcıları La Tulipe Desserts, Maarten ve Frances Steenman; Chelsea Clinton’ın rüya pastasını bir sır gibi sakladı.

Kek, glütensiz undan yapılmıştır ve bitter çikolatalı krema ile kaplanmıştır. 4 metre boyundaki kek, vanilya fondan kaplı 9 kattan oluşuyordu. Daha sonra her kat, gül, zambak ve orkide çiçekleriyle dekore edildi. Üstünde yaklaşık 1.000 çiçek vardır ve her biri yaklaşık 500 pounddur.

8 Kim Kardashian ve Kris Humphries’ın Düğün Pastası

20.000 Dolar

Kim Kardashian ve Kris Humphries'ın Düğün PastasıKim Kardashian, NBA yıldızı Kris Humphries ile evlendiği zaman, düğün pastası da kendisi kadar çekici görünüyordu. Pasta tasarımcısı Patrick Hansen’ın yaptığı 2.5 metre boyundaki pasta, 272 kilogram ağırlığındadır. Kekin yüksekliği abartılı iken, rengi sade ve şıktır. Katları oldukça modern görünümlü olan pasta, siyah ve beyaz çikolatayla tamamlandı.

7 “Sex and the City 2” Düğün Pastası

32.000 Dolar

"Sex and the City 2" Düğün PastasıBir düğün pastasının zarif olması için bir diğer yol, pahallı mücevherler ve Swarovski taşlar eklemektir. İşte, son derece beğenilen New Yorklu pasta tasarımcısı Ron Ben-Israel’in, Sex and the City 2 filmi için hazırladığı düğün pastası.

Ron Be-İsrail’in pastası 4.000 tane kristalden oluşuyordu ve kristaller, pastanın üzerinde ‘donmuş su’ gibi duruyordu. Saf vanilya kekinden olan pastaya “beyaz bulut pasta” denildi. Pasta, yaklaşık 2 metredir ve kekin bitirilmesi 450 saat sürmüştür.

6 Prens Charles ve Lady Diana’nın Düğün Pastası

40.000 Dolar

Prens Charles ve Lady Diana'nın Düğün PastasıPrens Charles ve Lady Diana, İngiltere Londra’da St Paul Katedrali’nde kraliyet tarzında evlendiler. 1981 yılındaki düğüne, beş katlı ihtişamlı pasta damgasını vurdu. Kraliyet Donanma Aşçılık Okulu’ndan David Avery tarafından tasarlanan düğün pastası; gül, zambak ve orkide ile dekore edilmiştir.

5 Liza Minnelli ve David Gest’in Düğün Pastası

40.000 Dolar

Liza Minnelli ve David Gest’in Düğün PastasıLiza Minnelli ve David Gest’in düğün pastası, yaklaşık 40.000 dolar maliyetindedir. Elizabeth Taylor ve Michael Jackson gibi misafirlerin bulunduğu düğünde, Liza Minnelli’nin düğün pastasının üst düzeyde olması gerekiyordu. 12 katlı pasta, siyah ve kırmızı desenli görünüme sahipti. On iki kat boyunca, gümüş yapraklı şeritlerin yanı sıra kırmızı ve mor güller kullanıldı.

4 Prens William ve Kate Middleton’ın Düğün Pastası

80.000 Dolar

Prens William ve Kate Middleton’ın Düğün PastasıPrens William ve Kate Middleton’ın kraliyet düğünü, gerek gösterişi gerekse lükslüğü ile birçok insanı hayran bıraktı. Kusursuz düğünle birlikte pasta da oldukça şıktı. Pasta, Fiona Caims tarafından yapıldı. Mimari bir yapıta benzeyen 8 katlı pasta, krem ve beyaz kremayla kaplıydı. Her birinin sembolik anlamı olan 17 farklı türde çiçek, pastaya eklendi. İngiliz gülü, İskoçya devedikeni, İrlanda yoncası gibi çiçekler 7. katta sergilendi. 6. katı zambaklar ile çevrelendi ve çiftin baş harfleri eklendi. Tamamlandığında, kek toplam 900 şeker çiçekle süslenmişti ve kekin fotoğrafı, Buckingham Sarayı resim galerisine koyuldu.

3 Dallas Gelin Fuarı Pastası

1.3 Milyon Dolar

Dallas Gelin Fuarı Pastası2010 yılında, Dallas Gelin Fuarı’nda sergilen bu ihtişamlı 9 katlı pasta, Dallas Altın ve Gümüş Borsası ile birlikte “Dallas Delicious Cake” tarafından oluşturuldu.

Fildişi fondan kaplı ve gümüş çizgileriyle detaylı kek, yaklaşık 160 kilo ağırlığındadır. 9 kat boyunca elmaslarla kaplanmıştır. Pasta toplamda 1.200 karat elmas ve safir ile dekore edilmiştir. 1.3 milyon dolar olan pasta için 320 kişiyi çalıştı ve bir dilimi yaklaşık 3.125 dolar değerindedir.

2 Beverly Hills “Luxury Bridal Show” Pastası

20 Milyon Dolar

Beverly Hills "Luxury Bridal Show" Pastası2006 yılında Beverly Hills’de “Luxury Bridal Show”da gösterime çıkan pasta, Kaliforniya’da en pahalı düğün pastası olarak bilinir. Pasta, La Patisserie Artistique’in pasta tasarımcısı Nahid Parsa tarafından yapıldı.

Düğün pastası, fildişi fondan ve beyaz kremayla kaplanmıştır. Pasta içinde küçük altın gevrekleri vardır; fakat bu düğün pastasını milyon dolarlık yapan şey, yukarıdan aşağıya doğru yerleştirilen büyük elmaslardır.

1 Ulusal Eşcinsel Düğün Fuarı Pastası

52.7 milyon dolar

Ulusal Eşcinsel Düğün Fuarı Pastasıİngiltere – Chester’da bir pastacı olan Cake tarafından yapılan dünyanın en pahalı düğün pastası, 52.7 milyon dolar değerindedir. 2013 yılının Mart ayında gerçekleşen, Liverpool Ulusal Eşcinsel Düğün Fuarı’nda sergilendi. Bu ihtişamlı pasta, 4000 elmas ile süslenmiştir ve fiyatı 36 milyon dolar ile 52.7 milyon dolar arasında değişmektedir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.