Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ağrılı İşadamı Hasan İpek Jatomi’ye Talip Oldu!

Ağrılı İşadamı Hasan İpek Jatomi’ye Talip Oldu!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Bir gecede Türkiye pazarından çekilen dünyaca ünlü spor salonu markası Jatomi, üyelerine herhangi bir açıklama yapmadan ve üyelik ücretlerinin akıbeti hakkında bilgi vermeden kepenk indirdi. Belirsizlik ve yaşanan şok devam ederken, Ağrılı işadamı Hasan İpek spor salonuna talip oldu. İlk görüşmeleri yaptıklarını ve Polonya’ya da gidip görüşeceklerini dile getirdi. Hasan İpek, mevcut AVM’leri ve 20 bin üyenin haklarını devralmak istediğini belirtti. Hem mağdur olan kişilere yardımcı olacaklarını hem de spor salonlarını kurtaracaklarını söylüyor.

Spor Dünyası markasıyla 1000’den fazla spor salonuna ürün tedarik eden Hasan İpek, kendi şirketiyle ilgili bilgi de verdi. Yıllardır yurt dışından spor aleti ithal ediyorlar ve birçok markanın Türkiye distribütörlüğünü yapıyorlar. Şimdilerde belediyelerle çalıştıklarını belirten İpek, birçok belediye için spor salonu hazırladıklarını söylüyor. Yılda 60 milyon lirayı aşan bir ciroya sahip oldukları ve Gaziantep’ten İstanbul’a kadar birçok ilde çalıştıkları biliniyor. Aynı zamanda spor kulüplerine de malzeme satıyorlar.

Spor Dünyası Hasan İpekJatomi’nin Türkiye’den çekilmesiyle ilgili olarak Hasan İpek, “Salonları mevcut haliyle devralmak istiyoruz. Yeni yatırım yapılması gerekirse yapacağız. Aletleri de yenileyebiliriz. Burada en önemli konu mağdur olan insanların haklarını korumamız olacak,” dedi. Alışveriş merkezlerinde büyük metrekarelerle kurulan spor salonlarını işletmenin oldukça zor olduğuna da dikkat çeken İpek, bu durumun AVM’ler için de kötü olduğunu söylüyor. AVM’lerin ziyaretçi sayısının şimdiden düşmeye başladığını ve önlem almak gerektiğini dile getirdi.

Jatomi’nin mevcut üyeleri arasında uzun süreli aboneliklerinin olduğu da biliniyor. İpek bu konuyla ilgili olarak incelemelere başladıklarını ve oldukça ilginç sonuçlarla karşılaştıklarını belirtiyor. Jatomi’nin kapanmadan kısa bir süre öncesine kadar üye kabul ettiği ve bazı kişilerin 3 yıllık abone olduğu söyleniyor. Toplamda 20 bin kişiden bahsediliyor ve devralma sağlanırsa bu kişilerin mağduriyetlerinin giderileceğini belirtiyorlar.

Açıklamalar üzerine Jatomi, 3 yılda 18,7 milyon Euro zarar etti ve iflas ilk önce çalışanlara duyuruldu. Çalışanlar da bir saat içinde tüm salonları kapattı. Jatomi Fitness Group İdari Direktörü iflası doğruladı ve mağdurların mahkemeye başvurmasını söyledi. Bazı üyeler çalışanlarla tartışırken, maaşını alamayan çalışanlar da isyan bayrağını çektiler. Şimdi Hasan İpek’in devralmayı sağlaması, hem mağdurlar hem de çalışanlar için bir umut ışığı olarak görülüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın