Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’nin En Zengin Kadınları Arasındaki Türk Girişimci Eren Özmen’le Tanışın!

Son zamanlarda herkes Türk iş kadını Eren Özmen’i konuşuyor. İşte bilmeyenler için NASA’ya uzay aracı yapan Türk kadın girişimci hakkında öğrenilmesi gerekenler:
ABD’nin En Zengin Kadınları Arasındaki Türk Girişimci Eren Özmen’le Tanışın!
Yorum

Forbes’un hazırladığı ABD’deki “Servetini Kendi Yapan En Zengin 50 Kadın” listesinde 16. sırada yer alan Eren Özmen, başarısıyla göğsümüzü kabartıyor diyebiliriz. Zira o hem serveti hem de SNC isimli şirketinin başarısıyla, tüm dünyanın tanıdığı isimlerden bir tanesi.

Kaldı ki Forbes’un listesinde Eren Özmen’in çok daha gerisinde kalan isimlere baktığımızda karşımıza Beyonce, Celine Dion, Madonna ve Taylor Swift gibi ünlüler çıkıyor. Gelin, bu yazıda 1.1 milyar dolarlık servetiyle ABD’nin en zenginleri listesine giren Eren Özmen’i daha yakından tanıyalım.

Eren Özmen Kimdir?

Eren Özmen Kimdir?Daha önce servetini miras yoluyla değil kendi çabalarıyla elde eden zengin kadınlar listesinde yer alan Eren Özmen, SNC isimli şirketin CEO’su ve sahibidir. 1980’li yıllarda eğitim için Amerika’ya gitmiş, 1985’te Nevada Reno Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. 1988 yılında ise birkaç yıl sonra satın alacağı Sierra Nevada Corporation’a katılmıştır.

Türk Kadın Girişimcinin Şirketi: SNC

Türk Kadın Girişimcinin Şirketi: SNCEren Özmen ile eşi Fatih Özmen’in sahibi olduğu şirket, 1963’te Nevada’da kurulmuş. Ve ikili SNC’yi 1994 yılında 20 çalışanıyla birlikte satın almış. Çiftin başarılı yönetim stratejisiyle kısa sürede büyüyen şirket, zamanla farklı ülkelerde de faaliyet göstermeye başlamış. Bugün SNC, Amerika içinde 18 eyalette 34 farklı yerde faaliyet gösteriyor. Ayrıca 3000 civarında çalışanı şirket Türkiye, Almanya ve İtalya gibi ülkelerde de aktif olarak çalışıyor.

SNC, NASA’ya Uzay Aracı Yapacak Üç Firma Arasında Yer Alıyor!

SNC, NASA’ya Uzay Aracı Yapacak Üç Firma Arasında Yer Alıyor!Yıllık 1.5 milyar dolarlık cirosu olan SNC’nin; Uzay Sistemleri, Haberleşme, Seyrüsefer, Gözetim/Hava Trafik Yönetimi, İstihbarat, Gözetleme ve Keşif, Entegre Görev Sistemleri, Bilgi ve Sensör Çözümleri, ve Elektronik Harp – Menzil olmak üzere 6 farklı iş alanı bulunuyor. Ayrıca SNC, NASA’nın uzaya insan ve kargo taşıyacak uzay aracı yapma yetkisi verdiği 3 firmadan biri. Dream Chaser isimli uzay gemisi üzerindeki çalışmalar hala devam ediyor.

Özmen Çifti Girişimcileri Destekliyor!

Özmen Çifti Girişimcileri Destekliyor!2014’te Reno Üniversitesi’nde girişimcilik merkezi açılması için 5 milyon dolar bağış yapan Özmen çifti, hayırseverlikleriyle de tanınıyor. Aynı üniversiteden onursal doktora alan çift, özellikle de kadın girişimcileri desteklemek için çalışmalar yapıyor.

SNC, ABD’nin En Büyük Şirketleri Arasında Yer Alıyor!

SNC, ABD’nin En Büyük Şirketleri Arasında Yer Alıyor!2014 yılında, Fast Company dergisinde “Dünyanın En Yenilikçi 10 Uzay Şirketi” listesinde Sierra Nevada Corporation da yer almıştı. Bunun yanında şirket, Girişimcilik ve Teknoloji Merkezi tarafından 2014 yılında Nevada’da “Yılın Havacılık ve Uzay Şirketi” seçilmişti.

Sonuç olarak; ABD’nin kendi çabalarıyla milyarder olan en zengin kadınları arasında yer alan Eren Özmen’i gönülden tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu