Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

14 Yaşında Milyoner Olan Dahi Ressam Minik Monet

Tüm dünyanın dikkatini çeken 14 yaşındaki ressam, eserleriyle daha şimdiden 2 milyon sterlin kazandı. Karşınızda Minik Monet olarak tanınan Kieron Williamson:
14 Yaşında Milyoner Olan Dahi Ressam Minik Monet
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Tarzı Monet’e benzediği için Minik Monet olarak anılan İngiliz Kieron Williamson; “gerçek bir deha” olarak nitelendiriliyor. Ve dünyanın en ünlü ressamları arasındaki başarılı isme benzetilmekten gayet memnun.

Geçtiğimiz günlerde BBC’de ressamlık yolculuğunu konu alan “Minik Milyoner Monet” isimli bir belgeseli yayınlanan Williamson, eserlerinin yanı sıra konuşmalarıyla da “büyümüş de küçülmüş” deyimine canlı örnek oluyor. Tabii bir de o yaşta o kadar servete sahip olma mevzusu var. Bakalım, küçük ressam nasıl milyoner olmuş?

Kieron Williamson, resim yapmaya 5 yaşındayken başlamış ve fırçasını bir daha hiç bırakmamış. Minik Monet, daha 6 yaşındayken açtığı ilk sergisinden 14.000 sterlin kazanmış.

Kieron Williamson, resim yapmaya 5 yaşındayken başlamış

8 yaşındayken kendisine bir ev alan başarılı çocuk, ailesiyle birlikte Ludham, Norfolk’ta yaşıyor. En pahalı tablosu 55.000 sterlin olan Monet’in serveti şu an 2.5 milyon sterlin!

14 yaşında zengin olan yetenekli çocuğun serveti 18 yaşına gelene kadar ailesinin denetimde kalacak. Bir şirket kurup oğullarını da ortak gösteren ailesi, Minik Monet’in en büyük destekçisi.

14 yaşında zengin olan yetenekli çocuk

Aile, çocuklarının yeteneğini keşfetme öyküsünü konu alan bir kitap bile çıkarmış. Doğa manzaraları çizebileceği farklı ülkelere seyahat etmek istediğini söyleyen küçük çocuk, konuşmalarıyla da insanları etkiliyor.

Minik Monet farklı ülkelere seyahat etmek istiyor

“Ruhumu satmıyorum, yalnızca beni harekete geçiren şeyleri resmediyorum” diyen milyoner ressam, Norfolk ve Cornwall’da hoşuna giden manzaralar üzerine çalışıyor.

Resme o kadar tutkuyla bağlı ki bazı günler, doğru ışığı yakalayabilmek için saat 3’te kalkıp tuvalinin başına oturuyor.

Tutkuyla çalışan milyoner ressam

Kazandığı onca paraya rağmen ailesinin de etkisiyle normal bir hayat sürdüren çocuk, büyük şirketlerden de reklam teklifi alıyor. Galaxy Note 8’in detaylarını sızdıran Samsung ve Nintendo da bu şirketler arasında.

11 yaşındayken 29 suluboya tablosu 390.000 sterlin karşılığında satın alınan yaşı küçük, yeteneği büyük ressam; evde eğitim alıyor.

11 yaşındayken 29 suluboya tablosu 390.000 sterline satıldı

“Resim yapmanın kanımda olduğunu düşünüyorum, yani istesem de istemesem de resim yapmaktan asla vazgeçemem. Çünkü o benim en yakın arkadaşım gibi.”

Sonuçta; geçtiğimiz gün yeni bir sergisi açılan Kieron Williamson’un son tablolarının ne kadara satıldığı henüz bilinmese de servetine servet katacağı ortada. Daha şimdiden milyoner olan bu küçük çocuk, önümüzdeki yıllarda ülkenin en zenginleri arasına bile girebilir derim. Ne diyelim, zaten öyle ama yine de yolun açık olsun Minik Monet!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın