Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

129.000 Dolar Maaşla Çocuk Bakıcısı Aranıyor!

Çok olmasa da bazı işler var ki çalışanına gerçekten iyi miktarda paralar kazandırabiliyor. Peki, bu işlerden bir tanesi de çocuk bakıcılığı olabilir mi? Kesinlikle, evet!
129.000 Dolar Maaşla Çocuk Bakıcısı Aranıyor!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

İş hayatının ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu devirde başkaları için çalışarak zengin olunamayacağının da farkındayız. Yani tomarla para kazanmak için ya başarılı bir girişimci olmak ya da üstün niteliklere sahip olup üst düzey pozisyonlarda çalışmak falan gerekiyor. Örneğin; geçtiğimiz günlerde gezegen koruma memuru olmak ister misiniz başlıklı ilanın ayrıntılarını paylaşmıştık. Keza bu işi yapacak kişi yılda 184.000 dolar kazanacaktı.

Ayrıca Çin’de tamamlanan dünyanın en büyük radyo teleskobu olan FAST de 1 milyon dolar maaşla çalışacak tesis müdürü arıyordu. Ve her iki işte de istenen nitelikler dünyada çok az insanın sahip olabileceği türdendi. Hemen şimdi bahsedeceğimiz çocuk bakıcılığı işinde de durum farklı sayılmaz. Zira söz konusu aile, bakıcıya 129.000 dolar maaş verecek ama görünen o ki bu miktarın karşılığını da alacak…

Londralı bir ailenin “çocuk bakıcısı aranıyor” başlıklı iş ilanı, dadılıkla ilgisi olmayanların bile dikkatini çekti.

Londralı ailenin iş ilanı

Çünkü söz konusu aile, dadıya yılda 129.000 dolar maaş verecek. Ayrıca müstakbel dadının, ailenin lüks araçlarını da kullanma izni olacak.

Lüks araçlar derken, bunların Range Rover, Porsche, Maserati gibi markalar olduğunu ayrıca belirtelim.

Lüks araçlar kullanacak.

Tüm bunlara ek olarak, bakıcı haftada en az 3 kere uluslararası yolculuk yapacak. Çünkü ailenin Londra, Barbados, Atlanta ve Afrika, Cape Town’da evleri var. Tabii, bu saray gibi evlerde kalırken malikanelerin Michelin yıldızlı şeflerinin yemekleri gibi olanaklarından da faydalanabilecek. Peki, sıradan bir çocuk bakıcısı bu kadar imkana sahip olabilir mi? Elbette, hayır.

İş ilanına şimdiden 10.000 başvuru yapılmasına rağmen aile yalnızca birkaç adayla görüşme yapmış.

İş ilanına binlerce kişi başvurdu.

Çünkü başvuranların çoğu dadıdan istenen niteliklere sahip değil. Zira aile evde eğitim gören 2, 5, 7 ve 15 yaşındaki çocuklarını doğru bakıcıya emanet etmek istiyor.

Bu nedenle de ilanda bir güncelleme yapıp, aranan niteliklere sahip olmayanların işe başvurmamasını rica etmişler.

İlanda bir güncelleme yapıldı.

Çünkü bu hem onlar hem de işe başvuranlar için zaman kaybından başka bir şey değil. İsmi belirtilmeyen zengin ailenin istediklerine gelinceyse şunları söyleyebiliriz. Öncelikle bakıcının çocuk psikolojisi alanında uzman olması gerekiyor.

Ayrıca 15 yıllık dadılık tecrübesi, iyi derecede şoförlük (hiç cezası olmayacak) ve savunma sanatlarında derece beklentiler arasında.

Bakıcıdan istenen nitelikler dikkat çekti.

Savunma sanatlarında derecesi olmayanlar için de ücretsiz bir eğitim verileceği ayrıca belirtilmiş. Tabii, bir de haftada 6 gün, sabah 7 akşam 8 çalışma saatleri var. Dadı, çalışma saatleri haricinde olsa bile alkol ya da uyuşturucu kullanmayacak.

Tüm bu niteliklere sahip olan aday önce ebeveynlerden, daha sonra da 2, 5, 7 ve 15 yaşındaki çocuklar tarafından onaylanacak.

Ebeveynden sonra dadıyı çocuklar da onaylayacak.

Sonrasındaki 2 haftalık deneme süresini geçen çocuk bakıcısı, gizlilik sözleşmesi imzalayarak yıllık 129.000 dolar maaşlı işine başlayacak.

Ancak belirtilen kuralları çiğnediği takdirde, dadının sözleşmesi feshedilecek. Sonuçta; aile her şeyi baştan açık açık belirtmiş. Kaldı ki bu kadar çok olanağa sahip olacak dadı için istenen nitelikler de gayet makul görünüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.