Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ucuz ama Zengin Gösteren 15 Araba

Bu yazımızda sizler için lüks ama ucuz olan arabaları araştırdık. Sıfır fiyatları milyon dolar olan arabaların lüks ve prestijine sahip olabileceğinizi bu içeriğizde daha iyi anlayacaksınız. Bakalım ucuz ama zengin gösteren arabalar hangileriymiş?
Ucuz ama Zengin Gösteren 15 Araba
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Otomobil ve gayrimenkuller, statü sembolleri arasındadır. Varlıklı birisi için lüks bir otomobil almak çok da zor olmasa gerek. Bütçemize baktığımızda lüks bir arabaya sahip olamayacağımızı düşünürüz, değil mi? Fakat durum tam olarak öyle değil. Günümüzde orta gelirli insanların da bütçelerine göre lüks araba alabilmeleri mümkün.

Şimdi, sizlere suncağımız arabaların bazılarının sıfır fiyatları milyon $‘ları bulabiliyor. Ancak birazdan anlatacağım arabaları gördüğünüzde fiyatlarının gayet normal düzeyde olduğunu anlayacaksınız. Genel olarak dünyanın en pahalı arabaları üzerine yazıyoruz! Ama bu sefer düşük bir bütçeyle alınabilecek en tarz otomobillerden bahsedeceğiz.

Kendi serisinin en son modeli ve en büyüğü olmamasına rağmen, oldukça şık görünen ucuz 15 araba karşınızda:

1 2003 Model Volkswagen Phaeton

Fiyat Aralığı: 60 Bin TL – 120 Bin TL

2003 Model Volkswagen Phaeton2002 yılında piyasaya çıkan Volkswagen Phateon, ilk olarak Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı. Özellikle Amerika piyasası, bu arabayı dört gözle beklemişti. Ama, nedeni bilinmeyen sebeplerden dolayı Amerika piyasasına gönderim yapılmadı. Bu araç, Volkswagen’in Amiral Gemi bayrağını taşıyarak, 2006 yılına kadar üretilmiştir. Daha sonrasında Volkswagen yine bilinmeyen sebeplerden dolayı üretimini sonlandırmıştır.

GCM Yatırım Banner

Türkiye piyasasına baktığımız zaman, bünyesinde taşıdığı donanımlara göre ucuz bir araba olduğu görülecektir. Isıtmalı ve soğutmalı deri koltuklar, arka bölümde kişiye özel seçenekler, tatminkar motor hacimleri Phaeton’da standart olarak geliyor. Ülkemizde bu aracı, 60 bin TL ile 120 bin TL gibi paralara alabiliyoruz. Şahsi görüşüm, bu aracı aldığınız zaman hem çok lüks arabaya binmiş olacaksınız hem de insanların kafasında sizin hakkınızda “acaba nerenin sahibi?” gibi sorular canlandıracaksınız.

Tartışmasız kalitesi ve yüksek hacimli motor seçenekleri olduğundan, geriye sadece zengin görünmek kalıyor. Biraz da bakım ve vergi maliyetlerden söz edecek olursak; özel servislere götürdüğünüz zaman fiyatların yaklaşık 700 TL’den başladığını göreceksiniz. Bu bakımı, ana bayilere uyarlarsak 2 katı fiyat ekleyebiliriz. Arabaya göre fazla mı? Bence hayır.

Volkswagen Phaeton ile eşdeğer arabaların vergi fiyatlandırmasında, biraz da yaş avantajını kullanarak en düşük hacimli motora, 1.760 bin TL yıllık vergi ödüyorsunuz. Yaş avantajının birden yok olduğu kısım, 5.0 litrelik motora çıkmasıdır. Bu motor hacminde ödemeniz gereken rakam, net 4.708 TL. Sonuç olarak bu aracı alırken, kilometresine, bakım aralıklarına dikkat etmemiz gerekiyor. Nedeni ise çıkabilecek ufak bir arızada yüksek faturalarla karşılaşmanızdır.

2 2000 Model Volvo S80

Fiyat Aralığı: 26 Bin TL – 60 Bin TL

2000 Model Volvo S801998 yılında tasarımları tamamlanarak çıkan Volvo S80, o yıllara göre şaşırtıcı şekilde lüks ve sağlam bir yapıya sahipti. Volvo S80, 2000’li yılların rüzgarlarını 2017’ye kadar estirdi. O zamanlar, rakiplerinin de boş durmadığı bir yıl olmuştu. Acura, Audi, BMW vb. lüks araçlar, pahalı modellerini piyasaya sürmüşlerdi. Volvo’nun sağlamlık konusunda detaylı bir anlatıma ihtiyacı yok. Sadece “sağlam!” diyerek bitirebiliriz. Peki, neden bu arabayı Paratic.com’un Ucuz Ama Zengin Gösteren Arabalar yazısında paylaşıyorum? Çünkü, Volvo S80’de halen güncel olan kendine özgü duruşu ve siyah renginin görüldüğü zaman verilen tepkileri biliyorum.

Volvo S80; çıkış motoru 2.0 litre olan, bakım ve vergi avantajı yüksek bir arabadır. Servis bakımlı ve hasarsız alacağımız Volvo S80, kullandığınızda sizi fazlasıyla mutlu edecektir. Bu araçlar, genel olarak benzinli olduğu için dizel motorlar gibi pahalı bakım maliyetleri yoktur. En düşük motor hacmi için vergi, 776 TL’dir. Bu da şimdi 1.5 litre hacminde olan araba vergisine denk geliyor. 2.9 litre hacminde olan en yüksek motorlu versiyonuna, yıllık 1.760 TL vergi ödeyeceksiniz. Düşüncemi sorarsanız Volvo S80 imajını düşünenlerin arabasıdır! Türkiye’de bu aracı, 26 bin TL ile 60 bin TL fiyat aralıklarında alabilirsiniz.

3 2001 Model BMW 7 Serisi

Fiyat Aralığı: 35 Bin TL – 60 Bin TL

2001 Model BMW 7 Serisi2001 yılında tazelenerek çıkan 7 serisi, kanlı rakibi Mercedes S serisinin gözünü epey korkutmuştu. BMW’nin Amiral Gemi kategorisini çok iyi taşıyan 7 serisi, günümüzde de buna devam etmektedir. Sportif duruşu, iç mekanın kalitesi ve bulunan özellikler, her insanın isteyeceği bir şeydir. Donanımlarını yazacak olursak; birinci kalite deri koltuklar, ortada konumlandırılmış TV özellikli bilgi ekranı, ön ve arka koltuklar için ısıtma ile günümüzde dahi bazı arabalarda halen olmayan güvenlik ekipmanları vardır.

7 serisinin bir iddiası da motor kısmı olmuştur. Muazzam sesler çıkarabilen 4.4 LT V8 motora sahiptir. BMW 7 serisi, şu an için alınamaz bir araba değil; ancak, kronik sorunların çıktığı, yapım maliyetlerinin yüksek olduğu bir arabadır. Özellikle 200 bin ve üstü kilometrede, motor aksamı ile beraber birçok parçanın revize edilmesi gerekebilir. Şunu diyebilirim ki bu aracın içinde olmak, sizi epeyce zengin ve yaramaz gösterecektir.

Türkiye’de 35 bin TL ile 60 bin TL arası fiyatlarda bulunması mümkündür. Bu araçta da geçerli olan yaş avantajı ile en düşük 670 TL, en yüksek 1.780 TL vergi ödüyorsunuz. BMW 7 serisi gerçekten binilecek, zengin gösteren ve bir o kadar da ucuzdur.

4 1999 Model Mercedes S Serisi

Fiyat Aralığı: 35 Bin TL – 50 Bin TL

1999 Model Mercedes S SerisiGüzel bir şey gördüğümüz zaman, bazen yapacak yorum bulamayız. Yorumlanamayan arabalardan biri de “90’lı yılların Ağır Abisi” Mercedes S serisi; devlet yöneticileri, şirket sahipleri, zengin kategorisindeki herkesin tercihiydi. Siyah camlı S serisinden inen herkese güçlü ve zengin gözüyle bakılırdı. Aslında şu anda değişen bir şey olmayıp, bu aracı aldığınız taktirde aynılarını yaşayabilirsiniz.

S serisi otomatik vites, deri koltuklar, otomatik klimaya sahiptir. Ayrıca dünyanın ilk gergili emniyet kemerinin kullanıldığı arabadır. Şimdi almak istediğinizde, muhtemelen 200 bin km’nin aşağısında bulamayacaksınız. Bakımları düzgün yapılmış olup, hor kullanılmadıysa uzun yıllar sizi taşımaya devam edecektir. Bindiğiniz zaman itibarın ne demek olduğunu anlayabilirsiniz. Mercedes, zaten bu aracı özel bir isim anlamına gelen “Sonder Klasse” diyerek üretti. Neden siz de özel olmayasınız? Bu aracın vergi fiyatlandırması; en düşük 670 TL, en yüksek 1.780 TL‘dir. Ayrıca, tercihler arasında ilk sıraya koyulabilecek bir arabadır.

5 2004 Model Jaguar X-TYPE

Fiyat Aralığı: 30 Bin TL – 65 Bin TL

2004 Model Jaguar X-TYPEX-Type, kesinlikle imajından hiç bir şey kaybetmeyen kompakt bir arabadır. 2001 yılında yüzünü gösterdiği andan itibaren odak nokta, Jaguar X-Type olmuştur. Ayrıca 2006 yılında üretim sonlandırılmasından sonra daha değerli olduğunu söyleyebilirim. Piyasaya çıktığında direkt olarak Alman rakiplerinin pazar paylarına göz dikmişti. Bu aracı aldığınız takdirde, kaliteyi ilke edinmiş, 4 tekerlekten çekiş sistemli bir arabaya sahip olacaksınız.

2.5 Executive modelinde AWD sistemi standart olup; deri koltuk, otomatik klima, bazı modellerinde bluetooth ve navigasyonlu ekran, elektrikli-hafızalı-ısıtmalı koltuklar, açılır tavan gibi her donanım mevcut. Bu araba benim gözümde prestijin doruk noktasıdır. Fiyat ve vergi avantajı olmasına karşın, bakım ve parça konusunda kısıtlı olabileceğini bilmelisiniz. Bu aracın avantajı, 306 TL vergi ücretine sahip olmasıdır. Vergide ortalama olarak en yüksek vereceğiniz rakam 1.780 TL’dir. Türkiye’de ne kadara alınabilir derseniz; 30 bin TL ile 65 bin TL arası fiyatlarda bulmamız mümkündür. Zengin görünmek için tercihlerinizin arasına Jaguar X-Type’yi koyabilirsiniz.

6 1999 Model Chrysler 300M

Fiyat Aralığı: 30 Bin TL – 45 Bin TL

1999 Model Chrysler 300MChrysler’in 300M modelini lüks görüntüsü ile ucuz ama kaliteli arabalar kategorisine ekliyoruz. Bu otomobil, modern yaşantının yorumu oldu. Amerikan arabaya binmek istiyorsanız tercihiniz kesinlikle bu otomobil olmalıdır. Çıktığı yıllarda, Avrupa’da yüksek satış rakamları nedeniyle “İthalat Savaşçısı” adı takıldı.

Donanım olarak birçok arabadan üstün yanları vardır. 3.5 litre hacimli, 255 beygirlik motoru kasa yapısı ile uyuşuyor. Özel olarak Infinity tarafından geliştirilen 360 W ses sitemine sahip. Şelale adını verdikleri deri koltuklar oldukça konforlu. Uzun ve geniş kasa yapısı, 300M’i pahalı görünmesine de yetiyor. Üstelik gümüş renginin bolca kullanılması, prestijli araba profili çizmesine yardımcı oluyor.

Chrysler markasının Türkiye’de satışlarının fazla olmasının nedeni, bakım ve parça konusundaki avantajıdır. Bakım yaptırdığımız takdirde çıkacak fatura, 450 TL ile 650 TL arasında olacaktır. Dezavantaj ise motor hacminden dolayı yıllık vergisinin 3.200 TL’ye çıkmasıdır. Yine de sizi zenginler sınıfına sokacağı için buna değer.

7 2003 Model Honda Accord

Fiyat Aralığı: 35 Bin TL – 55 Bin TL

2003 Model Honda AccordJapon temsilci, hem kaliteli hem de kişilerin isteklerini karşılayacak tarzda otomobiller üretiyor. Honda Accord’un 1972 yılından beri üstlendiği orta üst segmentte başarı grafiği, her zaman iyi olmuştur.

2003 model Accord’u, temsili olarak inceleyecek olursak; full donanımlı olan Executive paket ile karşılaşıyoruz. Deri koltuğun konforu otomatik vitesle birleşerek, tadına doyamayacağınız yolculuklar sunuyor. Bu aracı test etme şansım oldu ve gerçekten rahatlık bakımından motor performansına kadar, Japon işçiliğinin kalitesini hissettiriyor. Ayrıca Honda Accord’un özellikle motor aksamına yaptığı yatırımlar, başlıca alma nedenimiz olabilir.

Masrafsız ve arıza yapmayan arabaya kim binmek istemez ki. Bakımı, özel servislerde yaptırdığınız takdirde 350 TL ile 500 TL arasında tutacaktır. Yıllık bandrol ücreti de 700 TL’dir. Ülkemizde 35 bin TL ile 55 bin TL arası fiyatlara alabilirsiniz. Mantık yolunda seçim yapacak olursak “En Mantıklı Araba” diyebilirim.

8 2004 Model Toyota Camry

Fiyat Aralığı: 35 Bin TL – 65 Bin TL

2004 Model Toyota CamryAmerika’nın en çok satan otomobili, sizin de tercihiniz olabilir. Konfor ve gücü seven Amerikalılar yanılıyor olamaz! Kaliteli yolculuk hayaliniz varsa Toyota Camry’i deneyin, derim. 1982 yılından beri jenerasyonların yenilenmesi, modeli vazgeçilmez yapıyor. Deri koltuklarında, oldukça büyük gövde yapısı sayesinde rahatça oturabilirsiniz. Firmaların korkulu rüyası olan Camry, fazla büyük karoserinden dolayı Wagon satışlarını bile düşürmüş olabilir.

Otomatik vites, otomatik klima, ESP, ABS, 6 adet hava yastığı ile Toyota Camry’nin donanım elemanları tamamlanıyor. Toyota’nın sorunsuz motorlar yaptığını herkes bilir. 2.4 litre hacim ile başlayan ünite, 190 beygir güç üretiyor. Daha fazla güç isteyenler için 3.0 litre hacimli 210 beygir gücünde V6 motoru da mevcut.

Gelelim bakım ve diğer masraflarına! 2.4 ve 3.0 litre hacimler, aynı dilimi paylaştıkları için vergilerde herhangi bir fark yoktur. İki versiyonun da yıllık vergisi, 1.760 bin TL’dir. Bakımları da sizi korkutmasın, Toyota arabalarının bakımını yapan her yere gidebilirsiniz. Periyodik bakım ücretleri, ortalama 350 TL ile 550 TL arasındadır. Şahsi görüşüm, Camry verdiğiniz parayı sonuna kadar hak ediyor.

9 2007 Model Alfa Romeo 159

Fiyat Aralığı: 35 Bin TL – 55 Bin TL

2007 Model Alfa Romeo 159İtalyan tasarımı ve konforunun ülkemizdeki büyük temsilcisi Alfa Romeo, 159 modeli ile makul fiyatlarda kaliteli araç sunuyor. 159 modeli ile detaylı test şansım olmuştur. Ön ve arka tasarımı; uyumlu, güzel ve çekici olan nadir arabalardandır. Oturaklı ve sağlam yapısı, İtalyan kalitesini size anlatmaya yetiyor. Sürüş esnasında hoşuma giden yönlerini sıralayacak olursam; motor hacminin yeterli olması, hızlanmasının ve maksimum hızının tatmin ediciliğidir. Üstelik yakıt tüketimi de güzeldir. Tarafımca eksi tarafı, arka oturma pozisyonu ve belli kilometreleri aşmış motorlarda yağ yakımı olmasıdır.

İlk kez 2005 yılında Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Alfa Romeo 159, ülkemizde fiyat performans açısından ucuz ama zengin gösteren araçlar sınıfına rahatlıkla girebilir. Donanım konusunda da cömert olan Alfa’da; hafızalı-ısıtmalı deri koltuklar, elektronik klima, otomatik vites, ESP sistemi, Xenon far grubu standart olarak veriliyor. Farklı tarza sahip ön göğüs yapısı, sportif araba hissiyatı veriyor. Şundan eminim; Alfa Romeo 159’da kendinizi “Artist” zannedebilir, dışarıdaki insanların gözünde zengin bir imaj çizebilirsiniz.

Servis maliyetleri uygun seviyede olup, ortalama periyodik bakımları, 400 TL ile 600 TL arasındadır. Yıllık bandrol tutarı, aracın yaşına göre değişmekte olup 776 TL ile 1303 TL arasındadır. Ülkemizdeki fiyat aralığı, 35 bin TL ile 55 bin TL’dir. Alfa Romeo 159’u yukarıda bahsettiğimiz özelliklerinden dolayı tercihleriniz arasına koyabilirsiniz.

10 2006 Model Hyundai Sonata

Fiyat Aralığı: 38 Bin TL – 65 Bin TL

2006 Model Hyundai SonataOtomobil üreticileri bazı stratejik arabalarının üstüne daha fazla düşerek, kalite anlayışını geliştirmiş olur. Hyundai Sonata, bu tarz araçlardan birisidir. Kasa yapısının halen güncel kalması, ileriye dönük yapılan ince işçiliğin kanıtıdır. Büyük boyutları sayesinde Sonata, makam aracı duruşu sergiliyor. Standart donanımlarında; elektrikli-ısıtmalı deri koltuklar, otomatik vites, çift yönlü dual klima, ESP, ABS, EBD, Optitron gösterge paneli, 8 adet hava yastığı ve kaliteli ses sistemi ile orta üst sınıfta Hyundai’yi başarılı bir şekilde yıllarca taşımıştır.

Sürüş özellikleri da göz doldurmaktadır. Motor hacmi ve performansı oldukça tatmin edicidir. 2.0 litre, 140 beygir dizel ve 2.0 litre 144 beygir benzinli olmak üzere iki farklı motor seçeneği sunuyor. Bakım maliyetleri araca göre makul olup, 500 ile 700 TL arasında yaptırabiliyorsunuz. Yıllık bandrol ücreti, 1303 TL’dir. Ülkemizde 38 bin TL ile 65 bin TL arasında aracın satışı yapılmaktadır. Kaliteli duruşu, üstün donanımları, dizel ünitenin olması Sonata’yı, tercihleriniz arasında güçlü seçenek yapacaktır.

11 2002 Model Peugeot 607

Fiyat Aralığı: 35 Bin TL – 55 Bin TL

2002 Model Peugeot 607Fransız temsilci, 1996 yılında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtıldıktan sonra 1999 yılında en lüks Peugeot çıkmış oldu. Çıkar çıkmaz kalitesini belli ediyordu. Sınıfının en geniş hacmine sahip olması ile ünlenmişti. O yıllarda Mercedes, BMW gibi araçlardan böyle çıkışlar beklenirken, 607 gözleri üzerine çekebilmişti. Birden iş adamlarının makam aracı oldu. 18 sene önce çıkmış olsa da halen iyi ve zengin duruşu bulunmaktadır.

Donanım yelpazesi de geniş olan Peugeot 607’nin standart paketinde; triptonic vites, büyük bilgilendirme ekranı, elektronik kontrollü amortisör ayarı, ısıtmalı-hafızalı deri koltuklar, ESP, ABS, EBD özellikleri bulunmaktadır. Motor seçenekleri için de 2.0 litre ve 3.0 litre benzinli motorların yanı sıra; 2.2 litre ve 2.7 litre HDI dizel motorları daha çok ilgi gördü. 2.2 HDI 133 beygir, 2.7 dizel V6 çift turbo 170 hp güç üretiyor.

607 ile her ortama girişlerde ilgi sizde olacaktır. Bakım özel servislerde yaptırıldığı zaman, 550 TL ile 800 TL arasında çıkacaktır. Yıllık vergileri; 2.2 litre için 1.170 bin TL, 2.7 litre için 1.760 TL’dir. 2.0 litre için yıllık 776 TL vergi çıkmaktadır. Farklı donanımlara sahip olan güçlü araç, oldukça heybetli ve lükstür. Bunları göz önüne alırsak çok mantılı bir araba. Türkiye’de fiyat aralığı 35 bin TL ile 55 bin TL arasındadır.

12 2001 Model Skoda Superb

Fiyat Aralığı: 30 Bin TL – 65 Bin TL

2001 Model Skoda Superb2001 yılında tanıtılan Superb, Skoda grubunun lüks temsilcisi olarak çıktı. Volkswagen’in mühendisliğinden yararlanılarak, Passat ile aynı platform üzerinde yapılmaya başlandı. Superb, gayet şık ve oturaklı bir araba oldu. Motor seçenekleri de VW grubu ile aynı çıkıyordu ve kalite düzeyleri eşitti. Skoda’nın bu segmentte çıkardığı ilk arabası olduğu için gereken bütün özen sağlandı. Zengin donanımlar sunan Superb; ısıtmalı-elektrikli deri koltuklar, ESP sistemi, ABS, elektronik klima özellikleriyle standart paketini sunmaktadır.

Birçok motor seçeneği ile çıksa da kullanılan belli başlı üniteler vardır. Bunlar; 1.8 T 150 beygir, 1.9 TDI 130 beygir ve güçlü dizeli 2.5 V6 TDI, en çok satılan versiyonları oldu. Boyutları tatminkar, iç hacim oldukça geniş olduğu için ne kadar ucuz olsa da sizi zengin gösterecektir. Bakımları konusunda yazacak olursak; tek söyleyeceğimiz kendi servisleri dışında Volkswagen’den anlayan bütün ustaların yapabileceğidir. Periyodik bakımları ortalama olarak 400 TL ile 700 TL arasında olacaktır. Yıllık vergi tutarı; 1.8 T ve 1.9 TDI için 776 TL, 2.5 V6 TDI içinse 1.170 TL’dir. Servis ağı geniş olmasından dolayı kendi tercihlerim arasına koyabileceğim bir arabadır. Fiyat olarak 30 bin TL ile 65 bin TL arasında forsunuzu atacağınız büyük bir arabanız olabilir.

13 2005 Model Citroen C-6

Fiyat Aralığı: 35 Bin TL – 60 Bin TL

2005 Model Citroen C-6Bu arabayı gördüğüm zaman ilk akla gelen, havalı ayarlanabilir süspansiyon sistemi oluyor. Nedeni ise çıktığı yıllarda bu özelliğin, bu sınıf araçlarda olmamasıydı. Fransa Cumhurbaşkanı tarafından lanse edilmesinden sonra Citroen’in yüzünü güldürecek şekilde satış rakamlarına ulaşıldı. Alman rakipler hedef alınarak yapılan bu arabanın, Mercedes E, Audi A6, BMW 5 serisi en güçlü rakipleriydi.

Duruşu ve kalitesi Citroen bünyesinde çıkan araçların en iyisi, diyebilirim. Donanım olarak Avangarde seviyededir. Isıtmalı-hafızalı deri koltuklar, birinci kalite olup; elektronik ayarlanabilir süspansiyon, ESP ve ABS gibi standart özellikleri vardır. Bence bu arabada yanlış olan tek şey, markasının Alman olmaması. Bu konfor ve özelliklerde, aynı ücretlere alabileceğiniz Alman otomobili yok. Servis ağı bakımından Citroen’in ülkemizde yaygın bir firma ağı vardır.

Bakım maliyeti, 550 TL ile 800 TL arasındadır. 2.2 HDI 173 beygir ve 2.7 HDI V6 215 beygir olmak üzere iki seçeneği vardır. Vergilendirilmesi 2.2 litre için 1.170 TL; 2.7 litre içinse 1.760 TL olacaktır. Bu arabayı alırken dikkat etmemiz gerekenlerin başında, motor gelirken; daha sonra süspansiyon sisteminin sağlıklı çalıştığından emin olarak almalıyız.

14 2000 Model Infinity I30

Fiyat Aralığı: 40 Bin TL Civarı

2000 Model Infinity I30Nissan’ın Amerika temsilcisi Infinity, zamanında çıkardığı I30 ile oldukça mutlu yıllar geçirmişti. Nokta atışı olarak çıkan I30; lüks, konfor, büyük hacim motor ve bunlar olmadan yapamayan bir halk için biçilmiş kaftandı. Sağlamlık açısından oldukça iyidir. Türkiye’de Maxima dense de aynı araba değildir. Donanım seviyesi olarak bakıldığında lüks seviyededir. Lüks araçlarda olan tüm paketler mevcuttur. Bana göre kasa yapısı halen güzel ve kendine baktıran bir arabadır.

Ülkemizde tek olarak benzinli ünitesi vardır. 3.0 litre hacminde, 239 beygir gücündeki araba, 0-100 km hıza 6.7 sn.’de çıkıyor. 5 metreye yakın boyutu, özellikle Amerikan tarzı duruşu, horultulu motor sesi ile Infinity I30, 40 bin TL’ye alabileceğiz en iyi seçeneklerden oluyor. Nissan servislerinde bakım yaptırabileceğiniz gibi maliyetleri de 500 TL civarlarında olacaktır. Bu lüks Infinity’nin yıllık vergi tutarı ise 1.760 TL’dir.

15 2007 Model Mazda 6

Fiyat Aralığı: 40 Bin TL – 60 Bin TL

2007 Model Mazda 6Mazda, bu araba ile eskiden kaybetmiş olduğu prestijini geri kazanmayı başardı. Spor araba tarzındaki duruşu, herkesin beğenisini kazanmıştı. İlk olarak 2002 yılında yollarda görülmeye başlanmıştı. Mazda’nın kurtarıcısı, 1 milyon adet üzeri satış yaparak markanın ismini yukarılara taşıdı.

Mazda 6, şık ve heyecan uyandıran kasa yapısına sahiptir. Dizel motorlu olanlar, o zaman için Türkiye’ye gönderilmedi. Yani 2.0 litre hacimli benzinli motorunu ülkemizde kullanıyoruz. 136 beygirlik gücü ve Mazda teknolojisini eklediğimiz zaman, performanslı ve konforlu yolculuklar sunuyor.

Halk arasında hep denilen “Mazda Arabasını Öldüremezsin” sözü, Mazda 6 ile ispatlanmış oldu. Donanımlarında deri koltuklar, elektronik klima, otomatik vites, ESP, ABS gibi konfor ve güvenlik ön plana çıkarılmıştır. Periyodik bakım masrafları 500 TL, yıllık vergisi ise 776 TL’yi geçmeyen ekonomik anlamda iyi bir arabadır. Sportif duruşu ve sağlamlığı, almanız için yeterli olacaktır. Ülkemizde Mazda 6 modelini, 40 bin TL ile 60 bin TL arası fiyatlarda bulabilirsiniz.

Sizler için araştırıp oluşturduğumuz seçenekler içinde, gerçek test yapma şansı bulduğumuz otomobiller oldu. Bu yazımızdan yola çıkarak merak ettiğiniz araçlar hakkında gerçek bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu yazımısın sizlere en büyük avantajı, böyle heybetli ve lüks araçların fiyatlarının artık pahalı olmadığını bileceksiniz. Araç alacak olsanız sizin tercihiniz hangisi olurdu?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.