Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ucuz Ama Manevi Değeri Yüksek 11 Babalar Günü Hediyesi

Ucuz Ama Manevi Değeri Yüksek 11 Babalar Günü Hediyesi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Pazar gününe ne kadar da az kaldı. Evet evet, babalar gününden bahsediyorum. Evlatlarını her zaman koruyup kollayan, evin direği olmaktan bir gün bile yorulmayan, ne yapıp edip üzerindeki sorumlulukları yerine getirmeyi başaran babalar için adanmış özel günden! Bildiğiniz gibi pek çok ülkede Haziran ayının 3. Haftası kutlanan babalar günü bizim ülkemizde de 19 Haziran’a denk gelen Pazar günü kutlanacak. Ki önünüzde sadece sayılı saatler kaldığının farkındasınızdır diye düşünüyorum. Yanılmıyorumdur herhalde öyle değil mi? Ama nasıl yanılabilirim ki? Zaten televizyondaki duygusal reklamlar, telefonunuza gelen indirim mesajları ve mağazalardaki reklam afişleri babalar gününün yaklaştığını unutmamamız için her an karşımızdalar.

Tamam, babalar gününün yaklaştığını biliyoruz bilmesine ama pek çoğumuz hediye konusunda hala kararsızlık yaşıyoruz. Ya aynı hediyeleri almaktan utandığımız için o gün babamızı nasıl mutlu edebileceğimizi bilemiyor ya da çok fazla harcama yapacak durumda olmadığımız için kara kara düşünüp duruyoruz. Gömlek, pantolon, ceket, kravat, parfüm, tıraş takımı gibi klişe hediyeler almak istemiyor, ama bir erkeğe bunlardan başka nasıl bir hediye alınabilir, onu da pek bilmiyoruz. Çoğumuz sırf bu nedenlerden dolayı hala bu özel günde babamız için ne yapacağımızı düşünüyoruz. İşte bu nedenle de sizlere fikir verebilecek bazı hediye önerilerinden bahsetmek istedim. Aslında çok basit görünen ama klişe hediyelere kıyasla babanız için çok daha fazla anlam taşıyacak bu hediye önerilerini inceleyerek, siz de Pazar günü ne yapacağınız konusunda bir karara varabilirsiniz.

İşte dünyanın en iyi babalarına yaraşır nitelikte anlamlı hediyeler:

En Sevdiği Yemekleri Yapın!

En Sevdiği Yemekleri Yapın!Boşuna dememişler “erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer” diye, öyle değil mi? Yani diyorum ki; siz de bu özel günde babanız için güzel bir ziyafet verebilirsiniz. Onun en sevdiği yemeklerden oluşan bir sofra ile babanızı şaşırtabilir, ellerinizle yaptığınız lezzetlerle onu şımartabilirsiniz. Yemeğin ardından şöyle bol köpüklü güzel bir kahveyi de önüne koydunuz mu, onun “baba olmak meğer ene güzel şeymiş” diye düşüneceğinden emin olabilirsiniz. Evet, ne diyorsunuz? Pazar günü menünüzde hangi yemekleri yapacak hangi tatlılarla dünyanın en mükemmel babasının midesine bayram ettireceksiniz?

Teknolojik Aletler Konusunda Ona Yardımcı Olun!

Teknolojik Aletler Konusunda Ona Yardımcı Olun!Sizin de teknolojik aletlerin kullanımı konusunda sorun yaşayan bir babanız olabilir. Peki, o zaman akıllı telefonlar, bilgisayarlar ve diğer teknolojik aletler konusunda sürekli sıkıntı yaşayan babanıza yardımcı olmaya ne dersiniz? Evet, babalar gününde diyorum, onun için azıcık zamanınızı ayırarak, eksik olduğu konularda babanıza bir şeyler öğretmeyi düşünebilirsiniz. Ya da onun için bilgisayarını temizleyebilir, telefonuna sevebileceği oyunlar yükleyebilirsiniz. Facebook, Instagram gibi sosyal medya hesaplarını nasıl yönetmesi gerektiğini anlatabilir, kısacası teknolojik alet kullanımında zorlandığı noktalarda ona yardımcı olabilirsiniz. Ama tabii olayı abartmamaya da özen gösterin. Yoksa yakın zamanda başını telefondan kaldırmayan eskisinden tamamen farklı bir babayla karşılaşırsınız.

Güzel Bir Albüm Hazırlayın!

Güzel Bir Albüm Hazırlayın!Babanız için hem çok ucuza hazırlayabileceğiniz hem de onu çok sevindirecek bir hediye de büyük bir fotoğraf albümü. Evet, eğer varsa babanızın çocukluk fotoğraflarından başlayarak hayatının ne özel anlarından oluşan bir fotoğraf albümü hazırlayabilirsiniz. İçerisinde okul fotoğraflarının, asker arkadaşlarının, ailesinin, düğününün, güzel günlerinin fotoğraflarının bulunduğu bir albüm onu çok mutlu edecektir. Bunun için evde küçük bir araştırma yapıp, amcanız halanız babaanneniz gibi yakınlarınızdan yardım almanız yeterli olacaktır. Düşünsenize; belki de yıllardır görmediği, hatta varlığından bile haberdar olmadığı fotoğrafları düzenleyecek, altına ekleyeceğiniz küçük notlarla onu daha da duygulandıracaksınız. Hayatı boyunca saklayacağı bu güzel hediye sizce de dünyanın en harika babası için çok uygun görünmüyor mu?

Bırakın Biraz Keyif Yapsın!

Bırakın Biraz Keyif Yapsın!Yıllardır sizin için çalışıp çabalayan, evin bütün sorumluluğunu tek başına üstlenmekten gocunmayan babanız için yapabileceğiniz jestlerden bir tanesi de bu. Yani hem dünyanın en iyi babası hem de en iyi eşi olan adamın omuzlarındaki yükü birazcık da olsa hafifletmek. Evet, bu özel günde babanızı güzel bir masaj salonuna götürerek onu hiç tahmin edemeyeceğiniz kadar çok mutlu edebilirsiniz. Ya da kendinize güveniyorsunuz, masajı siz yapabilirsiniz. Sonuçta; masaj yaptırmayı kim sevmez ki? Emin olun, kasları gevşedikçe yüzündeki gülümseme de büyüyecek ve size bu hediye için sahiden teşekkür edecektir.

Onunla En Sevdiği Filmi İzleyin! (En Azından Bunu Deneyin!)

Onunla En Sevdiği Filmi İzleyin. (En Azından Bunu Deneyin!)Tamam, babanızın izlediği filmler zerre kadar dikkatinizi çekmiyor olabilir. O film izlerken kendinizi hemen odanıza atmak istiyor da olabilirsiniz. Ancak bir günlüğüne onunla birlikte film izlemeye ne dersiniz. Hiç komik olmadığını düşündüğünüz komedi filmleri mi seviyor? Bir günlüğüne katlanıverin. Belgeselden başka bir şey mi izlemiyor? Birkaç saat uyuklamadan yanında duruverin. Sonuçta; çocuklarının istedikleri her şeye göz yuman babalardan bahsediyoruz, değil mi? Öyleyse onun için azıcık da olsa fedakarlık yapıp, istediği filmi sonuna kadar izlemek için çaba gösterin.

Mangal Partisi Yapın!

Mangal Partisi Yapın!Büyük ihtimalle, sizin babanız da mangal partilerine bayılıyordur. Peki, yıllardır sizin için mangal partisi yapan babanızın görevini bir günlüğünü üstlenmeye ne dersiniz? O oturup keyifle yemeğini yerken ateşin başında etleri çevirmek çok da zor olmasa gerek, değil mi? Evet, bu özel günde babanızın sevdiklerini de çağırarak, güzel bir mangal partisi yapmayı deneyebilirsiniz. Bu arada mangalı yakma aşamasında birazcık yardım isteyebilirsiniz ama geri kalan her şeyi siz yapmalısınız. Yoksa babanızı mutlu etmek yerine onun yorulmasına neden olursunuz.

Bir Günlüğüne Onu Özgür Bırakın!

Bir Günlüğüne Onu Özgür Bırakın!Babalar aynı zamanda eşlerdir, değil mi? Yani ben burada sürekli babanız diyorum ama bu önerilerin bir tek çocuklar için değil eşler için de geçerli olduğunu hatırlatmak isterim. Ve hem eşlerin hem de çocukların dünyanın en iyi babaları için yapabileceği bir diğer şey de onları bir günlüğüne özgür bırakmak. Zaten sürekli yanınızda olan babanıza veya eşinize o günlüğüne izin vermek. Mesela; birlikte güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra ona istediği her yere gidebileceğini, kafasını dağıtmak istiyorsa evden uzaklaşabileceğini söyleyebilirsiniz. Özellikle de küçük yaşta çocuğu olan babalar için bu bulunmaz nimet değerinde bir fırsat olacaktır. Kısacası, dünyanın en iyi babasının önüne serebileceğiniz hediyelerden bir tanesi de bir günlüğüne de olsa onu özgür bırakmak.

Onun Sizin için Yaptığı Hiçbir Şeyi Unutmadığınızı Gösterin!

Onun Sizin için Yaptığı Hiçbir Şeyi Unutmadığınızı Gösterin!Evet, bu güzel günde babanızı gerçekten duygulandıracak şeylerden bir tanesi de bu. Daha açık olmam gerekirse, babanıza onun sizin için yaptığı hiçbir şeyi unutmadığınızı gösterin diyorum. Mesela; çocukken gittiğiniz bir pikniği, hastalandığınızda babanızın sabaha kadar elinizi tuttuğunu, arkadaşınızla kavga ettiğinizde onun size destek olduğunu, karneniz kötü geldiğinde annenizi nasıl sakinleştirmeye çalıştığını ve daha bir sürü şeyi yazabilirsiniz. Hatta birazcık yeteneğiniz varsa bu anılarınızı hikaye şeklinde yazabilir, babanız ve size ait güzle bir öykü kitabı oluşturabilirsiniz. Yapabileceğiniz şeyler tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış. Yeter ki babanızın sizin için yaptıklarını unutmadığınızı ve bugün olduğunu kişi olabilmenizde onun ne kadar etkili olduğunu gösterebilin.

Onun için Tamirat ya da Bahçe İşlerini Halledin!

Onun için Tamirat ya da Bahçe İşlerini Halledin!Bahçe ve tamirat işleri istisnasız her zaman babalar tarafından halledilir. Musluk mu damlatıyor, baba hemen yardıma koşar. Ağaçlar mı ilaçlanacak? İş babaya düşer. Hepimizin bildiği gibi bu tür işler genellikle babalar tarafından halledilir. Peki, bir günlüğüne onun için bahçeyi temizlemeye ya da ufak tefek ev işlerini yapmaya ne dersiniz? Mesela; düzenli olarak çim biçen babanız için bu işi yapabilirsiniz. Sabah erkenden kalkarak bahçeyi düzenleyebilir, ona kahveyi biçilmiş, temizlenmiş bahçenizde ikram edebilirsiniz.

Arabasını Temizleyin!

Arabasını Temizleyin!İşte karşınızda babanızı çok mutlu edebileceğiniz bir hediye önerisi daha! Özellikle de arabası konusunda aşırı titiz davranan babalar için mutluluktan göz yaşartacak nitelik taşıyacak bu öneri de düşünülmesi gerekenler arasında. Evet, sabah erkenden kalkıp babanızın arabasına ya bir oto yıkamacıya götürün ya da daha iyisi bu işi kendiniz halledin. Hem bu şekilde babanıza “arabanı ellerimle temizledim” diyebilme fırsatına sahip olursunuz. Ne diyorsunuz; bu özel günde babanızı toz içinde kalmış arabası yerine misler gibi kokup ışıl ışıl parıldayan arabasıyla şaşırtmak istemez misiniz?

Ona Ne Kadar Değerli Olduğunu Hissettirin!

Ona Ne Kadar Değerli Olduğunu Hissettirin!Bütün gününüzü onu mutlu etmek için uğraşarak geçirebilirsiniz. Sabah kahvaltısından başlayarak günün sonuna kadar babanızı küçük küçük sürprizlerle şımartabilirsiniz. Tavla oynamayı seviyorsa, onunla tavla oynayabilir, balığa çıkmak en büyük keyfiyse babanızla istediği kadar olta başında bekleyebilirsiniz. Hiç balık tutmasa da bundan büyük keyif alan babanızın zevklerine ortak olmayı denemelisiniz. Kısacası demek istediğim şu ki asıl önemli olan şey; onu hediyelere boğmak yerine babanıza ne kadar değerli olduğunu hissettirmek, öyle değil mi?

İşte bu nedenle babalar gününü, markalı bir gömlek şık bir kravat ya da pahalı bir saat almak olarak düşünmeyin. Zira babanızı en çok mutlu edecek şey yanağına konduracağınız içten bir öpücük ve kocaman bir kucaklamadır. Bunun farkında olarak, hediyelerinizi ona göre belirlemeniz babanızı dünyanın en iyi babasının yanı sıra aynı zamanda dünyanın en mutlu babası da yapacaktır. Elbette babalar gününde onun için jestler yapacaksınız ama gölgesinin bile size güven verdiği babanızın değerini bir tek o gün değil her gün bilmeniz gerektiğini de unutmamalısınız.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.