Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türk – Rus Ortaklığında Diziler ve Filmler Dönemi Başlıyor!

Çeşitli ülkelere ithal edilen Türk dizileri ve filmleri, Rus ortaklığıyla güçleniyor. Türk - Rus ortak yapımı diziler ve filmler dönemi başlıyor!
Türk – Rus Ortaklığında Diziler ve Filmler Dönemi Başlıyor!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Halihazırda ithal edildikleri ülkelerde de beğeniyle izlenen Türk dizileri ve filmleri, Rus oyuncularla güçlendirilecek. Türkiye ve Rusya arasındaki bağı daha da fazla kuvvetlendirmek adına yapılan bu girişim sayesinde Türk – Rus ortak yapımı filmler ve diziler ortaya çıkacak. Ayrıca yürütülen bu projenin, turizm açısından da faydalı olacağı düşünülüyor.

Türk ve Rus oyuncuların yer alacağı; ortak senaryolardan oluşan ve her iki ülkenin de seyircilerine hitap eden bu proje kapsamında, izleyici potansiyelinin artacağına kesin gözüyle bakılıyor. Türk ve Rus Kültür Bakanları’nın yapmış olduğu ortak açıklamayla kesinlik kazanan bu projenin gerçekleştirilmesi adına çalışmalara da zaman kaybetmeden başlandığı dile getirildi.

İşte Türk – Rus ortak yapımı filmler ve diziler hakkındaki detaylar;

Türk Sinemasına Destek Artacak!

Türk Sinemasına Destek Artacak!Bakü’de düzenlenen 4. Dünya Kültürlerarası Diyalog Formu’nda bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve Rus mevkidaşı Vladimir Medinski; kültürel ilişkilerin daha da güçlenmesi adına ortak dizi ve film projelerinin gerçekleştirileceğini belirttiler.

2019 Kültür ve Turizm YılıHalihazırda Moskova’da düzenlenen Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi’nde imzalanan antlaşma ile karşılıklı olarak 2019 Kültür ve Turizm Yılı ilan edilmişti. Antlaşma ile birlikte ortak sinema filmi ve dizi projesine başlandığını duyuran Avcı, Ocak ayında da Türk sinemasına verilen desteğin arttırılacağını ve 40 milyon lira olacağını belirtmişti.

“Türk Dizileri Rus Halkı Tarafından Sevilerek İzleniyorlar”

"Türk Dizileri Rus Halkı Tarafından Sevilerek İzleniyorlar"Muhteşem Yüzyıl, Kurt Seyit ve Şura dizilerinin Rusya’da geniş bir hayran kitlesine sahip oldukları bilinen bir gerçekti. Yapılan ortak açıklamada bu durumu Rusya Kültür Bakanı Medenski de dile getirdi. “İki ülkenin ortak projeler geliştirmesi gerektiğine inanıyorum” diyerek sözlerine başlayan Medenski, Türk dizilerinin Rus halkı tarafından yoğun ilgi gördüğünü ve sevilerek izlendiklerini de sözlerine ekledi.

Çehov’un Hikayesi Senaryolaştırılacak!

Çehov'un Hikayesi Senaryolaştırılacak!Türk ve Rus halklarının birbirlerini daha yakından tanımasına katkı sağlayacağı düşünülen ortak dizi ve sinema projelerinde; Türk hikayeleri Rusya’da, Rus hikayelerinin ise Türkiye’de senaryolaştırılabileceği de söylendi. Çalışmalara daha şimdiden başlandığını belirten Nabi Avcı; ünlü Rus edebiyatçı Anton Çehov’un “Aksırık” adlı hikayesinin, Safa Önal tarafından senaryolaştırılacağını da sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilir :

Türk – Rus ortak yapımı dizler ve filmler, ülkemizi kasıp kavuran Kore dizileri kadar geniş bir hayran kitlesine ulaşırlar mı bilinmez, ancak iki ülkenin kültürel bağını güçlendirebilir gibi görünüyor. Peki, sizce Türk – Rus ortak yapımı dizi ve filmler her iki ülkede de beklenilen başarıya ulaşabilirler mi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.