Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Temizlik Yaparak Para Kazanmak

Temizlik Yaparak Para Kazanmak
Son Güncelleme: 
Yorum

Öyle bir çağda yaşıyoruz ki, parasız hiçbir şey yapmak mümkün değil. Paramız yoksa ne doktora gidebiliyor, ne karnımızı doyurabiliyor, ne evlenebiliyor, ne de insan gibi yaşayabiliyoruz. Çünkü para hayatımızın her alanını etkileyen bir güç haline geldi. Geldi diyorum çünkü para yüzyıllardır hayatımızda olmasına rağmen, hiçbir zaman günümüzdeki kadar etkili olamamıştı. Evet, para geçmiş zamanlarda da bir güç sembolüydü ancak en azından parasız olan insanlar bir şekilde hayatlarını idame ettirebiliyorlardı. Babadan kalma evlerde yaşıyorlar, tarladan topladıkları mahsullerle karınlarını doyuruyorlar, kendi yaptıkları eşyaları giyiyorlar ve parasız da yaşayabiliyorlardı. Ama şimdi ne mümkün? Parasız kaldığımızda bırakın geçinmeyi, karnımızı bile doyuramayacak duruma geliyoruz. Çünkü adım atmak para, bir yerden bir yere gitmek para, hatta su içmek bile para! Ne yaparsak yapalım, bir şekilde dönüp dolaşıp paraya muhtaç oluyoruz.

Temizliğe Giderek Para KazanmakPeki, para bu kadar önem kazanmışken ve onsuz yaşamak mümkün değilken, biz ne yapıyoruz? Bazılarımız var gücüyle çalışıyor bazılarımız ise parasızlıktan sürekli olarak şikayet ediyor. Parasızlıktan muzdarip olanlar arasında ise genel olarak ev hanımları, işsizler, dönemsel çalışmayı tercih edenler ve öğrencilerin olması göze çarpıyor. Tabii gayet iyi kazançlar elde edip, hala parasızlık çekenlerin olduğunu da biliyoruz. Sonuçta öyle ya da böyle, çoğu kişinin en büyük derdi para! Ama bu derde, deva bulmak da bizim elimizde. Dünya üzerindeki tek düşünebilen varlık bizsek eğer, bunu neden kullanmayalım, değil mi? Zira elimizin altında birçok olanak bulunuyor. Yani devir para devri olabilir; ama bununla aynı orantıda olarak sayısız para kazanma yöntemi de bulunuyor.

Burada yapılması gereken, hangi para kazanma yöntemini kullanacağınızı belirlemeniz. Mesela, elinizin altında ne gibi olanaklar var, ne kadar yoğun çalışabilirsiniz, yetenekleriniz ne yönde gibi sorular ve biraz araştırmayla kendinize en uygun olan yöntemi bulacağınızdan eminim. Öte yandan, bazı para kazanma yöntemleri hemen herkes için uygun olarak gösterilebilir. Bunlardan bir tanesi birazdan detaylı olarak inceleyeceğimiz temizlik yaparak para kazanma yöntemidir. Sonuçta temizlik yapmak için bu alanda uzmanlaşmış olmanız ya da herhangi özel bir yeteneğe sahip olmanız gerekmez, değil mi? Yani isteyen herkes temizlik yapabilir. Özellikle hayatlarının büyük bölümünü temizlik yapmayla geçiren kadınlar! Artık bu konuda uzman olmuşlardır. Tabii, erkeklerin de gayet iyi temizlik yapabildiğini belirteyim. Ülkemizde temizlik yapan erkek örneği pek fazla görülmese de para kazanmak işin içine girdiğinde en iyi temizlikçilerin bazıları erkeklerin arasından çıkıyor.

Temizlik Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenmeli?

Temizlik Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenmeli?Temizlik yapmak söz konusu olduğunda birçok farklı yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin; bir erkeğin evlere temizliğe gittiğini görmeyi beklemek epey saçma olur. Ancak temizlik şirketlerinde çalışan ya da baca temizliği, bahçe temizliği, apartman temizliği gibi işlerle uğraşan pek çok erkeğin olduğunu biliyoruz. İsterseniz, temizlik yaparak para kazanma yöntemi hakkındaki tüm detayları aşağıda tek tek inceleyelim ve bu kazanç kapısını kullanıp kullanmayacağınıza kendini karar verin.

Ev Temizliği Yaparak Para Kazanmak

Ev Temizliği Yaparak Para KazanmakEvlere temizliğe gidenler arasında göze çarpanlar çoğunlukla ev hanımlarıdır. Ama ek gelir elde etmek isteyen çalışanlar da kendilerine uygun olan saatler içerisinde temizlik yapmaya gidebilirler. Bu işi yapmak için isterseniz çevrenize haber yayabilir, isterseniz internete ilan verebilir, isterseniz de ilgili şirketlerle anlaşma yapabilirsiniz. Mesela, bir temizlik firmasına kayıt olursunuz ve onlardan gelecek yönlendirmeye göre temizlik yapacağınız eve gidersiniz. Ayrıca bir eve temizliğe gittiğinizde o kişinin referansıyla kendinize çok daha fazla müşteri bulabilirsiniz.

Ev temizliği yapmak gerçekten kazançlı bir yöntemdir. Örneğin; bir evin standart temizliği için (süpürmek, toz almak, banyo, tuvalet temizliği) alacağınız ücret 100 lira civarındadır. Tabii ekstra temizlik yapıldığı zaman bu fiyat artacaktır. Mesela cam silmek, detaylı mutfak temizliği, ütü yapmak gibi işler yaparsanız, 100 liradan daha fazla ücret talep edebilirsiniz. Bazı ev sahiplerinin temizlik yapan kişilere çok cömert davrandığını da belirteyim. Bu tamamen sizin ev sahibiyle yapacağınız anlaşmaya bağlı.

Sonuçta yıllardır ev temizliği yaparak bu konuda profesyonel olmuş kadınlar için temizlik yapmak çocuk oyuncağı gibidir. Ev süpürüp, silmek ne kadar zor olabilir ki? Sadece bir iki saat içerisinde günlük temizlik yapacak ve bu sayede para kazanacaksınız. Evlere temizliğe gitmek sizce de iyi fikir değil mi?

Ofis Temizliği Yaparak Para Kazanmak

Ofis Temizliği Yaparak Para KazanmakEv temizliği yapmak istemiyorsanız, ofis temizliği işi üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Çünkü bazılarına göre ofis temizliği yapmak çok daha kolaydır. Peki, bu işi nasıl bulacaksınız? Etrafınıza haber bırakmakla işe başlayabilirsiniz. Veya ilgili şirketlerle bağlantı kurabilir, internetten ofis temizliği ilanlarına bakabilirsiniz. Gelelim diğer detaylara.

Ofis temizlikçilerinin çalışma şartları işverene göre değişmektedir. Mesela, bazı işverenler, temizlik yapacak kişinin mesai saati başlamadan önce ofisi temizlemiş olmasını isterken bazıları da temizlikçiye tüm gün ihtiyaç duyabilir. Kimi ofisler her gün temizlenirken kimileri için 3 günde bir yapılacak temizlik yeterli olur. Ayrıca ne gibi işlerle uğraşacağınız alacağınız ücreti belirleyen faktör olacaktır. Atıyorum bazı titiz işverenler camlarının, aynalarının, süs eşyalarının her gün silinmesini isteyebilir. Tabii ki bu durumda alacağınız ücret de artacaktır. Bazıları içinse paspas yapmanız ve ortalığı toplamanız gibi 1 saatte halledilecek işler söz konusudur. Zaten bir ofisi temizlemek en fazla kaç saatinizi alır ki? Koca bir evin işini atom karınca gibi halleden maharetli kadınlar için ofis temizliği adeta bir bebek işidir.

Apartman, Merdiven Temizliği Yaparak Para Kazanmak

Apartman, Merdiven Temizliği Yaparak Para KazanmakApartman ve merdiven temizliği yapmak da temizlik alanındaki para kazanma yöntemlerinden biridir. Hemen her ilde bulabileceğiniz bu işin kazancı sayesinde bütçenize küçümsenmeyecek oranda katkı yapacağınızdan emin olabilirsiniz. Sonuçta etrafımızda sayısız apartman var ve bunlara her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Her apartmanın temizliğini yapacak birine ihtiyaç duyduğunu düşünürseniz, bu işin her zaman geçerli olduğunu anlarsınız. Peki, bu işten ne kadar para kazanabilirsiniz? Hemen yardımcı olayım:

Apartman veya merdiven temizliğinden elde edeceğiniz kazanç 50 lira civarında olacaktır. Tabii bu temizlediğiniz apartmanın büyüklüğüne ve semtine göre değişmektedir. Ayrıca haftada iki apartman temizleseniz bile, elde edeceğiniz gelirin en az 400 lira olacağını bilmelisiniz. Sonuçta 5 katlı bir apartmanın merdivenlerini en fazla 1 saat içerisinde silersiniz. Düşünün, yarım saatlik bir çalışma sonucunda 50 lira kazanmış olacaksınız. Yani asgari ücretle çalışan bir kişinin günlük ücretinden daha fazlasını siz yarım saatlik çalışma sonucunda elde edeceksiniz. Daha ne olsun ki, değil mi?

Baca Temizliği Yaparak Para Kazanmak

Baca Temizliği Yaparak Para KazanmakHep kadınlar mı temizlik yapacak, biraz da erkekler çalışsın ama değil mi? Tabii erkeklerin yapacağı temizlik kadınlarınkinden biraz daha farklı. Çünkü onların usta elleri ve güçlü kolları, baca temizleme işi için lazım! Evet, baca temizliği yaparak para kazanmak erkekler için gerçekten de düşünülebilecek bir kazanç yöntemi. Bu işi bir baca temizleyicisinin yanında çıraklık yaparak öğrenebilirsiniz veya ilgili şirketlerle çalışabilirsiniz.

Sonuçta bir apartmanın ya da evin bacasını temizledikten sonra, baca temizleyicisi olarak adınızı duyurmaya başlarsınız. Bu konuda çevrenize de haber bırakabilir ya da internetin nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Sonuçta birçok farklı baca temizliği işi bulunmaktadır. Mesela; doğalgazlı baca temizliği, şömine bacası temizliği, havalandırma temizliği, fırın bacası temizliği bunlardan bazılarıdır. Nihai olarak şunu söyleyebilirim. Her ilde bulunabilecek bir iş olan baca temizliği, kesinlikle her zaman kullanabileceğiniz bir para kazanma yöntemidir.

Dış Cephe ve Cam Temizliği Yaparak Para Kazanmak

Dış Cephe ve Cam Temizliği Yaparak Para KazanmakBiliyorsunuz, son zamanlarda plaza tarzında inşa edilen binaların sayısında gözle görülür bir artış var. İşte bu yüzden, dış cephe ve cam temizliği gayet geçerli olan bir iş sektörü haline geldi. Yani bu alanda hizmet veren firmalar epey fazla ve gayet iyi kazanç elde ediyorlar. Çünkü cam, kompozit veya granit gibi kaplamalara sahip olan binaları temizletmek için profesyonel kişilere ihtiyaç duyulmaktadır. Tabii bu alanda çalışanların ağırlıklı olarak erkek olduğunu söylememe gerek yok! Sonuçta siz de temizlik yaparak para kazanmak istiyorsanız, dış cephe ve cam temizliği yapan şirketlerle iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz.

Kamu Kuruluşları İçin Temizlik Yaparak Para Kazanmak

Kamu Kuruluşları İçin Temizlik Yaparak Para KazanmakEvet, yeri gelmişken kamu kuruluşları için temizlik yaparak para kazanmaktan da kısaca bahsedelim. Hastaneler, belediyeler, valilikler gibi kuruluşlar için temizlik yapmak birçok kişinin istediği işler arasındadır. Tabii, bu işi bulmak için biraz şanslı olmalısınız. Örneğin; bir hastanenin temizlik işi ihalesini alan şirket için çalışıyor olmalısınız. Yani bu durumda bulunduğunuz ildeki temizlik şirketlerini araştırmaya başlayarak ilk adımı atabilirsiniz.

Cadde, Sokak ve Meydan Temizliği Yaparak Para Kazanmak

Cadde, Sokak ve Meydan Temizliği Yaparak Para KazanmakCaddelerde, sokaklarda, meydanlarda temizlik yapan kişileri görmüşsünüzdür. Peki, siz de bu kişilerden biri olmak ister misiniz? Eğer bu şekilde temizlik yaparak para kazanmak istiyorsanız, temizlik şirketlerine başvurmanız gerekmektedir. Yani açık havada çalışmak sizin için sıkıntı olmayacaksa, etrafı süpürmek çok da zahmetli bir iş olmamalı. En azından ben bu yöntemi de bilginize sunmuş olayım dedim. Fikir benden uygulaması sizden!

Kimler Temizlik Yaparak Para Kazanabilir?

Kimler Temizlik Yaparak Para Kazanabilir?Aslına bakarsınız, sağlık durumu yeterince iyi olan herkes temizlik yaparak para kazanabilir. Buna ek olarak, yukarıdaki başlıklardan da anlayabileceğiniz gibi temizlik işi yalnızca kadınlara değil erkeklere de hitap etmektedir. Gerek dış cephe, cam gerek baca gerekse cadde, sokak ve meydan temizlik işlerinde erkek çalışanları görebiliriz. Sonuçta boş vakti olan ve para kazanmak isteyen herkes, bu kazanç kapısını kullanmayı tercih edebilir.

Temizlik Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Temizlik Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?Evet, aslında merak ettiğiniz bu sorunun cevabıydı, değil mi? O kadar konuştuktan sonra bu işten ne kadar kazanç elde edeceğinizi de açıklamaya çalışacağım. Mesela, günlük ev temizliği yaparak 100 lira civarında para kazanırsınız. Ve ayda 8 kez ev temizliğine gitseniz, 800 lira elde etmiş olursunuz. Ofis temizliği ise yukarıda da açıkladığım gibi tamamen sizin anlaşmanıza bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Bir temizlik şirketinde çalışırsanız ise kazancınız en az asgari ücret seviyesinde olacaktır. Apartman ve merdiven temizliği de ev temizliğinden sonra en fazla kazancı elde edebileceğiniz yöntemlerden biridir. Yapmanız gereken yukarıdaki yöntemlerden hangisini izleyeceğinize karar vermek olacaktır.

Sonuçta burada tercih yapacak olan sizlersiniz. Yani temizlik yaparak para kazanabilecekken, neden elinizdeki fırsatları değerlendirmeyesiniz ki? Özellikle de ev hanımları! Zaten hayatınızın büyük bir bölümünü temizlik yapmayla geçiriyorsunuz. Ev süpürüp, toz almak isin için en olağan işlerden biri haline geldi. Bu profesyonelliğinizi birazcık da para kazanmak için kullansanız, fena mı olur?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu