Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tek Seferlik Anlaşmalarından Milyonlar Kazanan 17 Genç Yıldız

Tek bir yapımdan en yüksek kazanç elde eden genç oyuncuları bir araya topladık. Şaşırtıcı rakamlara ulaştık. İşte detaylar...
Tek Seferlik Anlaşmalarından Milyonlar Kazanan 17 Genç Yıldız
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Yaptığınız tek bir anlaşmadan milyonlar kazandığınızı bir düşünün. Bunu da liseden mezun olmadan çok daha önce başardığınızı. Çocukluğunuzu “keşke benim olsaydı” cümlesini kurmadan; gençliğiniziyse “bu sınav hayatıma yön verecek” kaygısı duymadan yaşardınız. Kısacası en güzel çağınızı gelecek kaygısı duymadan geçerirdiniz, değil mi? Ne yazık ki o yaşlarda bunu başarabileceğiniz tek bir iş var, o da oyunculuk!

Sinema sektörünün bugün en çok rağbet gösterdiği karakterlerdir çocuk oyuncular. Özellikle aile temalı filmlerin popüler olması, prodüktörleri çocuk oyuncu arayışına itmiştir. Hak verirsiniz ki o yaşlarda kabiliyetli oyuncu bulabilmek, sanıldığı kadar kolay bir iş değil. Doğuştan bazı özelliklerinizin olması gerekli. Her şey tamam olsa bile tipiniz ve fiziğiniz üstlendiğiniz rolü tamamlamalı. Tabi ki bu özellikleri bulabileceğiniz kişi sayısı, parmakla sayılabilecek kadar az. Böyle olunca da bu özel kişilerin yaptığı anlaşmalar, milyon dolarla ifade ediliyor.

Listemizde bulunan isimlerin hepsi, henüz 18’ine basmadan zengin olmanın keyfini yaşamıştır. Daha çocuk denilecek yaşta milyonlara kavuşan isimleri, aslında sizler de çok yakından tanıyorsunuz. Filmlerini ya da dizilerini birkaç defa izlediğinizden şüphem yok. Genç yeteneklere geçmeden önce şu bilgiyi de sizlere vermek isterim. Listemiz, dünyanın en çok kazanan genç oyuncularından değil de tek bir yapımdan en yüksek kazanç elde eden genç oyunculardan oluşmaktadır. Şimdi dilerseniz hep birlikte listemize göz atalım.

İşte karşınızda tek seferlik anlaşmalarından milyonlar kazanan 17 genç yıldız:

17 Demi Lovato

1 Milyon Dolar

19 Yaşında – X-Factor

Demi Lovato1992 doğumlu olan Demi Lovato’nun son zamanlarda edindiği serveti, şarkıcılık yaparak kazandığını hepimiz biliyoruz. Ancak Lovato’nun ekranlara ilk çıkışının, henüz 10 yaşındayken oyunculuk yaptığı Barney&Friends olduğunu söyleyebiliriz. Bundan birkaç sene sonra Disney Channel filmi Camp Rock’da yer alan Lovato, çocuk oyuncu olarak milyonlar kazanamasa da kendisine bir isim yapmayı başarmıştır. Diğer taraftan Lovato, en büyük ödemesini 19 yaşındayken yer aldığı X-Factor isimli TV programından kazanmıştır. Lovato’nun o zamanki yıllık ödemesi, tam 1 milyon dolarmış.

16 Chandler Riggs

1.44 Milyon Dolar

16 Yaşında – Walking Dead’ın Son Sezonu

Chandler RiggsDünyanın en ünlü dizilerinden biri olan Walking Dead’i biliyorsunuz, değil mi? Peki, 16 sezondur yayınlanan bu dizinin oyuncusu Chandler Riggs’i hatırladınız mı? Evet, listemizde yer alan bu genç isim de popüler dizi sayesinde şimdiye kadar 1.44 milyon dolar kazanmış. Şu an 16 yaşında olan Riggs, Walking Dead’ın ilk sezonundan beri seride yer alıyor ve aylık ödemesi 90.000 dolar olarak belirtiliyor.

Henüz yasal olarak bir milyoner olmayan Riggs’in, çok yakında genç milyonerler listesine de katılacağından emin olabilirsiniz. Oyunculuk kariyerine 7 yaşındayken 2006 yapımı Jesus H. Zombie ile başlayan Riggs, özel hayatında devlet okuluna giderek gösterişsiz bir hayat sürdürüyor.

15 Gary Coleman

1.68 Milyon Dolar

17 Yaşında – Different Strokes’un Final Sezonu

Gary ColemanAmerika’nın ünlü TV dizilerinden biri olan Different Strokes’i daha önce duymuş muydunuz? 80’li yıllara damgasını vuran komedi dizisinin yıldızı Gary Koleman, Different Strokes’tan 1.68 milyon dolarlık bir servet kazanmıştır. Tüm zamanların en çok kazanan çocuk yıldızları arasında da gösterilebilecek isim, ne yazık ki atrofik böbrek denilen hastalıkla doğmuş ve yıllarca diyalize bağlanmak zorunda kalmış. Bunun neticesinde bedeninde kalıcı hasar oluşan Koleman’ın, yaşıtlarından çok daha küçük bir görünüme sahip olduğu da ayrıca belirtiliyor. Sahip olduğu servetini hastane faturalarına yatıran Koleman, ne yazık ki 42 yaşındayken hayatını kaybetmiş.

14 Abigail Breslin

2 Milyon Dolar

12 Yaşında – Kit Kittredge: An American Girl ve Nim’s Island

Abigail BreslinŞu an 19 yaşında olan Abigail Breslin, Mel Gibson’un kızını canlandırdığı “İşaretler” filmiyle, daha 6 yaşındayken büyük bir hayran kitlesi edinmişti. Şimdiye kadar sayısız ödül kazanan Breslin, ayrıca 10 yaşında aldığı Oscar Ödülü’yle de tüm dünyanın takdirini kazanmış. Sonuçta Oscar Ödüllü bir çocuk oyuncu olunca Abigail Breslin’e yapılan teklifler de yükselmiş ve Breslin 12 yaşındayken yer aldığı film başına 2 milyon dolar kazanmıştır. Daha şimdiden 12 milyon dolarlık bir serveti olan Abigail, görünen o ki istediği yaşta emekli olabilme şansına sahip!

13 Ariel Winter

2.3 Milyon Dolar

17 Yaşında – Modern Family’in Son Sezonu

Ariel WinterListemizin bir diğer numarasındaysa, 6 yaşından beri Modern Family isimli başarılı TV dizisinde oynayan Ariel Winter’i görüyoruz. Bu sene aylık 95.000 dolar ödeme alan Winter’in Modern Family sayesinde elde ettiği kazancı 2.3 milyon dolar olarak belirtiliyor. Şu an 17 yaşında olan Winter’in kariyerine, 6 yaşındayken ER isimli popüler TV dizisiyle başladığını da ayrıca belirtelim.

12 Nolan Gould

2.3 Milyon Dolar

16 Yaşında – Modern Family’in Son Sezonu

Nolan GouldListemizin 12. sırasında yer alan genç ünlünün de yine bir Modern Family oyuncusu olduğunu görüyoruz. Kariyerine daha 3 yaşındayken başlamış olan Nolan Gould kısa zamanda ekranların aranan yüzü olmuş. Modern Family’in son sezonundan aldığı ödemelerin toplamı ise 2.3 milyon dolar olarak belirtiliyor. Dizide, eğitim hayatında zorluk çeken ve zeki ablasının yanında sönük kalan Nolan’ın, gerçek hayatında ise tam zıt bir karakteri olduğunu biliyoruz. Zira Ariel Winter’den küçük olan Nolan, IQ testinden 150 almış ve 2 sınıf üste geçmeyi başarmış.

11 Rico Rodriguez

2.3 Milyon Dolar

17 Yaşında – Modern Family

Rico RodriguezDünyanın en yüksek ücretli genç oyuncuları listesindeki bir diğer isim ise Modern Family dizisinin son sezonundan 2.3 milyon dolar kazanmış olan Rico Rodriguez. Teksas doğumlu olan genç yıldız, şimdiye kadar az; ama öz sayıda yapımda yer almış diyebiliriz. Ekranlardaki çıkışını 8 yaşındayken katıldığı Jimmy Kimmel Live! vesilesiyle yapan ünlü isim, 2009 yılında Dünya Tersine Dönerse (Opposite Day) isimli filmde oynamıştı. Sonuçta şu an 17 yaşında olan Rodriguez de istediği zaman emekli olabilme ayrıcalığını yaşayanlar arasında.

10 Victoria Justice

2.5 Milyon Dolar

19 Yaşında – Victorious

Victoria JusticeNickelodeon’un yıldızlarından biri olan Victoria Justice, ekranlara ilk çıkışını 10 yaşındayken yapmış ve 12 yaşındayken de Zoey 101’de yer alarak ilk büyük rolünü oynamıştı. Bundan sonra pek çok film ve dizide oyunculuk yapan genç aktris, şu an 22 yaşında olup müzik kariyerinde de oldukça başarılı adımlar atmaktadır. Sonuçta; Victorious isimli TV dizisinden milyon dolarlık bir kazanç elde eden genç ünlünün, geleceğin en çok kazanan aktrisleri arasında olması kuvvetle muhtemel gözüküyor.

9 Jaden Smith

3 Milyon Dolar

12 Yaşında – Karateci Çocuk

Jaden Smith12 yaşındayken büyük bir ödeme alan genç oyuncu ise Will Smith’in oğlu Jaden Smith. İlk çıkışını babasıyla birlikte oynadığı Umudunu Kaybetme isimli filmle yapan Jaden Smith, daha sonra Karateci Çocuk sayesinde büyük bir kazanç elde etmiştir. Şu an 17 yaşında olan Jaden, oyunculuk dışında şarkıcılık, söz yazarlığı ve dansçılıkla uğraşıyor. Sonuçta oldukça varlıklı bir ailesi olan Jaden, daha şimdiden milyon dolarlar kazanmaya başlamış.

8 Dakota Fanning

4 Milyon Dolar

15-18 Yaşında – Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti

Dakota FanningDakota Fanning için listemizdeki en yoğun genç oyuncu tanımını yapsak, abartmış olmayız diye düşünüyorum. Hemen her yerde gördüğümüz genç aktris, oyunculuk serüvenine 5 yaşındayken reklamlarda boy göstererek başladı. Bundan bir sene sonra ER, CSI ve The Practice gibi ünlü yapımlarda yer aldı. 7 yaşındayken oynadığı Benim Adım Sam filmiyle Oscar Ödülü’ne layık görülen Fanning, daha birçok büyük yapımda yer aldı.

2005 yılında Tom Cruise ile Dünyalar Savaşı’nda oynayan Fanning, Alacakaranlık Kuşağı’ndaki karakteriyle de 4 milyon dolar kazanmıştır. Yalnızca oyunculuk değil de bunun yanı sıra modellik de yapan Fanning, 2015 yılındaki 58 milyon dolarlık kazancıyla yılın en çok kazanan aktrisi olmuştur.

7 Emma Watson

4 Milyon Dolar

17 Yaşında – Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

Emma WatsonBir diğer genç oyuncumuz ise dünyanın en ünlü film serilerinden biri olan Harry Potter ile ünlenmiştir. Oyunculuk kariyerine 11 yaşındayken serinin ilk filmi ile başlayan Watson, genç bir aktris olarak en büyük ödemesini 2007 yılındayken almıştır. Diğer taraftan, şu an 25 yaşında olan güzel oyuncunun son zamanlarda yer aldığı yapımları da Perks of Being A Wallflower (2012) ve Noah (2014) olarak belirtebiliriz. Ayrıca 60 milyon dolarlık bir serveti olan Emma Watson’un, kazancının çoğunu tek bir yapımdan elde ettiğini biliyoruz.

6 Rupert Grint

4 Milyon Dolar

19 Yaşında – Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

Rupert GrintRupert Grint de tıpkı Emma Watson gibi, Harry Potter’de yardımcı oyunculuk yaparak dünya çapında ün kazanmıştır. Aktörlük kariyerine 13 yaşında serinin ilk filmi ile başlayan Grint; Driving Lessons, Wild Target ve Into the White isimli yapımlarda da yer almıştır.

5 Miranda Cosgrove

4.5 Milyon Dolar

17 Yaşında – iCarly

Miranda CosgroveŞu an 22 yaşında olan Miranda Cosgrove’nin ise oyunculuk kariyerine 10 yaşında School of Rock ile başladığını görüyoruz. Daha sonra Drake and Josh isimli TV dizisinde yer alan Miranda’nın ilk büyük kazancıysa Nickeldeon’un iCarly isili sitcom dizisi ile olmuştur. Genç yıldızı zengin eden iCarly, aynı zamanda Miranda’nın müzik kariyerine de büyük katkı sağlamıştır. Miranda Cosgrove’nin 2010 yılındaki çıkış albü, müzik listelerinde 8. numaraya kadar yükseldiğini biliyoruz.

4 Angus T. Jones

7.7 Milyon Dolar

17 Yaşında – Two and a Half Men

Angus T. Jones1993 doğumlu Angus Turner Jones ise CBS’nin ünlü sitcomu Two and a Half Men ile ün kazanmıştır. Diğer taraftan, oyunculuk kariyerine 1999 yılında Simpatico isimli yapım ile başlayan Jones, birçok yapımda yer almasına rağmen Two and a Half Men’den önce pek de tanınmıyordu. Bu genç oyuncunun diziden elde ettiği en büyük kazancınsa, 7.7 milyon dolar olduğu belirtiliyor. Ancak Two and a Half Men’in yıldızının, yapılan tüm eleştirilere rağmen yine de diziden ayrıldığını verdiğimiz bilgilere ekleyelim.

3 Macaulay Culkin

8 Milyon Dolar

13-14 Yaşında – 1993 Getting Even With Dad ve 1994 Richie Rich

Macaulay CulkinListemizin 3. sırasında ise ünlü çocuk yıldız, Macaulay Culkin’i görüyoruz. 1930’lı yıllarda ünlü olan Shirley Temple’den sonra en başarılı çocuk oyuncu olarak gösterilen 1980 doğumlu Culkin, bu alandan kazandığı 15 milyon dolarını, yetişkinlik yıllarına kadar korumayı başarmış. 10 yaşındayken oynadığı Evde Tek Başına isimli film ile dünya çapında tanınan Culkin, en büyük kazancını ise 8 milyon dolarlık ödemeyle Getting Even With Dad ve Richie Rich’den elde etmiş. Diğer taraftan çocukluğunda yakaladığı başarıyı, ileriki yaşlarında sürdüremeyen Culkin’in bu durumu pek umursuyor gibi görünmediğini de ekleyelim.

2 Taylor Lautner

12.5 Milyon Dolar

19 Yaşında – Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 1

Taylor LautnerAlacakaranlık Efsanesi ile dünya çapında ün kazanan Taylor Lautner, Şafak Vakti Bölüm 1’den kazandığı 12.5 milyon dolarıyla listemizin 2. sırasında yer alıyor. Şu an 23 yaşında olan 1993 doğumlu genç oyuncu, oyunculuk kariyerine 2001 yılında başlamıştır. Ancak Lautner’in sahip olduğu 40 milyon dolarlık servetin neredeyse tamamını, yalnızca bir film serisinden, yani Alacakaranlık Efsanesi’nden kazandığını belirtelim. Diğer taraftan, serinin başkahramanlarının neden listemizde yer almadıklarını düşünenler varsa, Kirsten Stewart ve Robert Pattinson o yıllarda yirmili yaşlarındaydı, diye bu soruya cevap verebiliriz.

1 Daniel Radcliffe

14 Milyon Dolar

18 Yaşında – Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

Daniel RadcliffeEvet, yalnızca bir yapım sayesinde dünyanın en çok kazanan genç oyuncusunun Daniel Radcliffe olduğunu görüyoruz. Harry Potter serisinden 110 milyon dolarlık bir kazanç elde eden Radcliffe, genç yaşında milyoner olmayı başardı. Şu an 26 yaşında olan genç aktörün en yüksek kazancınınsa 18 yaşında, Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı’ndan elde ettiği 14 milyon dolar olduğunu söyleyebiliriz. Diğer taraftan, Daniel Radcliffe’nin bir hareket planlama bozukluğu olarak tanımlanan dispraksi ile mücadele ederek bu başarıyı yakaladığı düşünülürse, oyuncunun gerçekten büyük bir takdiri hak ettiğini kabul etmeliyiz.

Evet, tüm zamanların tek bir yapımdan en çok kazanan genç yıldızlarını da böylece öğrenmiş olduk. Peki, yukarıdaki isimler hakkında ne düşünüyorsunuz? Genç yaşta milyoner olmak, istediğin yaşta emekli olabilme lüksü vb. sizce de inanılmaz bir ayrıcalık değil mi? Bir de bunu, kısacık bir zamanda elde etmiş olmanın keyfini de düşünmek lazım. Sonuçta, Harry Potter’in yıldızı olduğunuzu hayal edebilir misiniz? En fazla birkaç ay süren çalışma sonucunda, 14 milyon dolarlık bir ödeme alıyorsunuz! Merak ediyorum, siz olsaydınız ilk olarak ne yapardınız?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın