Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sınırlı Sayıda Üretilen Stolichnaya Votka: “Andean Edition”

Sınırlı Sayıda Üretilen Stolichnaya Votka: “Andean Edition”
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Ülkemizde en çok tüketilen içki türlerinden biri de Rus içkisi olarak ünlenen votkadır. Neticede, Rusların kahvaltıda bile tükettiği votka, yüksek alkol oranıyla bilinir. Peki, ister sek, ister karışım olarak tüketilebilen en iyi votka markalarının neler olduğunu biliyor musunuz? Örneğin; Effen, Skyy, Finlandia, Smirnoff Vodka, Absolut ve Stolichnaya gibi markalara aşina mısınız? Bugün ki yazımızda, dünya çapında isim yapmış markalar arasından Stolichnaya isimli votkaya ve markanın özel ürününe odaklanıyoruz. Dünyanın en pahalı kokteylleri ve ayrıcalıklı karışımlarda kullanılan bu ürün, oldukça özel tasarlanmıştır.

Bu sene de her sene olduğu gibi içki fiyatlarına zam gelmiş olmasına rağmen, alkol tüketiminin oranı ülkemizde hiç de azalmış gibi görünmüyor. Hak verirsiniz ki duygularımızı samimiyetle paylaşmayı seven bir toplumuz. Bazen üzüldüğümüzde, bazense sevindiğimizde sıklıkla alkole başvuruyoruz. Alkol alma sebebiniz ne olursa olsun, her zaman kalite ve lüksü tercih ederiz değil mi? İşte bugün sizlerle paylaşacağımız Stolichnaya markasının tasarladığı Andean Edition da böyle bir ürün. Dilerseniz bu kaliteli alkollü içeceği daha yakından inceleyelim.

İşte karşınızda sınırlı sayıda üretilen ve sayısız kişinin beğenisini kazanan votka!

Stolichnaya “Andean Edition”

3.300 Dolar

Stolichnaya "Andaen Edition"Stolichnaya, SPI Group’a bağlı olan bir firmadır. Başarılı marka tarafından üretilen bu votka, Elit Pristine Water serisinin son üretimi olarak imal edilen Andean Edition’u 2014 yılının Kasım ayında piyasaya sunmuştur. Yalnızca 250 adet üretilecek olan Elit by Stolichnaya Andean Edition, dünyanın her yerinden sipariş edilebilmektedir. Bununla birlikte Andean Edition, And Dağları’nın zirvelerinden doğarak Colico Gölü’nü oluşturan kaynak suyundan üretilmiştir. Andean Edition’un üreticileri, votka üretiminde kullanılan suyun ve içerisindeki oranların öneminin farkında oldukları için, And Dağları’nın en saf sularını votkalarında kullanmışlardır.

İçinde birçok mineral bulunan kaynak suları ile enfes bir aromaya sahip olan Elit by Stolichnaya Andean Edition’un üretim aşamaları da oldukça özel ve dikkat çekicidir. Bu özel votkanın üretim aşamasının ilk sırasında, Şili’den alınan suların Letvonya’da yer alan içki fabrikası Latvijas Balzams’a getirilmesi bulunmaktadır. Latvijas Balzams’ın 65 yılı aşkın süredir, Stolichnaya votkalarının üretiminin yapıldığı ve şişelendiği ayrıcalıklı içki fabrikası olduğunu tüm dünya bilmektedir.

Stolichnaya "Andaen Edition"Votkanın üretiminde kullanılacak olan tahılların; Rusya, Tambow’da bulunan SPI Group’un Raduga tarım çiftliklerinden özenle hasat edildiği de belirtilmektedir. Ayrıca hasat edilen bu tahıl ürünleri, gübre ve tarım ilaçları içermeyen tamamen doğal ürünlerdir. Sonuçta; katkısız, içerik yönünden zengin ve lezzetli bileşenler ile %40 oranında alkol özenle harmanlanıp, en son -18 santigrat derecede filtre edilerek hazırlanmaktadır.

Üretilen bu Elit by Stolichnaya Andean Edition Votka, el işçiliği ile şekillendirilmiş kristal şişelere doldurulur. Bu kristal şişeler dünyanın en ünlü kristal üreticilerinden biri olan Glencairn Crystal tarafından tasarlanmasıyla dikkat çekmektedir. İlaveten, sınırlı üretim olarak piyasaya sürülen bu votkanın her bir şişesinin üzerinde, altınla kaplanmış gümüş bir kapak ve Elit by Stolichnaya amblemi üzerinde yer alan ateş kırmızısı bir yakut bulunmaktadır. Bu seçkin detayların yanı sıra, votka şişesi için tasarlanmış olan ve deri ile kaplanmış Chilean Black Cherry isimli ahşap saklama kabı da ayrıca göze çarpmaktadır.

Neticede yaklaşık 3.300 dolar değerinde olan Elit by Stolichnaya Andean Edition’un özelliklerini sizlerle paylaşmış olduğumuz yazının da sonuna gelmiş bulunuyoruz. Peki, bu ayrıcalıklı votka hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Örneğin; böyle kaliteli ve sınırlı üretimle imal edilmiş bir Stolichnaya votkaya sahip olmak ve bu votkayı barınızdan alıp arkadaşlarınıza ikram etmek sizce de oldukça fiyakalı bir jest olarak görülmez miydi, ne dersiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın