Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Usta Oyuncu Şener Şen’in Yer Aldığı En Komik Sahneler

Sayısız filmde imzası bulunan ünlü aktör Şener Şen'in unutulmaz sahnelerini sizler için derledik. İşte eğlenceli video...
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Türk sineması dendiğinde akıllarda yer etmiş başlıca oyunculardan birisinin Şener Şen olduğu tüm kamuoyunun takdiridir. Çok sayıda filmi olan efsane aktör, sinemada unutulmaz repliklere imza atmayı başarmıştır.

Sinema kariyeri boyunca çoğunlukla yardımcı oyuncu rollerinde olan Şener Şen, ülkedeki hemen herkesi kahkaha tufanına boğacak filmlerde yer almıştır. Büyük oyuncunun bugün hala oynamış olduğu filmlerin tekrarları, Türk televizyonlarında ardı arkası kesilmeden yayınlanmaktadır. Hazırladığımız videoda Şener Şen’in filmlerinden en komik sahnelerin derlemesine tanık olacaksınız.

Yeşilçam’ın ünlü oyuncularından Ali Şen’in oğlu olan Şener Şen, kariyerinin ilk günlerine tiyatro oyuncusu olarak başlamak istemiştir. Ancak tiyatronun sağladığı kazancın yetersiz kalması ile istemeyerekte olsa sinema dünyasına giriş yapmıştır.

Ünlü oyuncunun hayatındaki asıl değişim ise bundan sonra oluyor. Hababam Sınıfı’nda Badi Ekrem tiplemesi ile ilk olarak adından söz ettiren Şener Şen, sonrasında rol alacağı filmlerin temelini atmıştı. Özellikle Kemal Sunal ile birlikte çektikleri ve yönetmenliğini Ertem Eğilmez’in yaptığı filmler ile Türk Sineması’nda unutulmayacak filmlere imza atmıştır.

Şener Şen kariyeri boyunca sadece yardımcı oyuncu rolüyle kalmadı tabi ki. İlerleyen dönemde başrolde olduğu filmler de çekilmiştir. Bunlardan en bilinenlerden bir tanesi Namuslu filmidir. Şener Şen’in, günümüzde eskisi kadar olmasa da başrolde olduğu filmleri bulunmaktadır. Kabadayı ve Av Mevsimi filmleriyle Şener Şen, hala ülkenin en büyük oyuncularından birisi olduğunu kanıtlamıştır.

Videoda izlediğiniz sahneleri hemen herkes defalarca kez izlemiştir. Genellikle üç kağıtçı, dolandırıcı ve sahtekar tipleri canlandıran büyük oyuncu, hayat verdiği karakterler ile Yeşilçam sinemasında unutulmazlar arasına girmiştir. Badi Ekrem, Vecihi, Ziya karakterleri Şener Şen dendiğinde ilk akla gelen tiplemeler olmaktadır. İzlediğiniz sahneler, bugüne kadar defalarca izlemiş olmanıza rağmen, her izlediğinizde yüzünüzde tebessüm oluşmasına sebep olmaktadır.

Türk sinemasında komedi filmlerine bakıldığında, bu filmlerin büyük çoğunluğunda Şener Şen imzasını mutlaka görürsünüz. Üstün oyunculuğu ve izleyenleri gülme krizlerine soktuğu sahneler ile Şener Şen, Yeşilçam sinemasına adını altın harflerle yazdıran oyunculardan birisi olmayı başarmıştır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın