Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

RADO’dan Göz Kamaştıran Bir Sanat Eseri: “HyperChrome 1616”

RADO’dan Göz Kamaştıran Bir Sanat Eseri: “HyperChrome 1616”
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Genellikle kadınların şık olmaya özen gösterdiği, erkeklerin ise bu tarz konulara çok fazla önem vermediği söylense de bu düşünce artık çok geçmişte kaldı. Günümüzde erkekler de en az şık ve bakımlı kadınlar gibi kıyafetlerine, aksesuarlarına, kokularına ve daha birçok kişisel ürüne dikkat eder oldu. Aslında bu durum geçmişte de böyleydi. Ancak erkekler genellikle tek tür aksesuar ile şıklıklarını tamamlıyorlardı.

Berluti dokunuşuyla oluşan Hublot Classic Fusion gibi şıklığın timsali saat modelleri yüz yılı aşkın süredir erkeklerin değişmez aksesuarları olarak görev alıyorlar. Bazılarının “sadece bir aksesuar” olarak tanımladıkları bu klas saatler, aslında güzel tasarımlarının altında oldukça etkileyici bir gizemi barındırıyorlar. Pahalarına, özelliklerine ve marka amblemlerine göre kullanan kişi hakkında birçok bilgiye sahip olmanızı sağlayacak olan bu tasarım harikaları, aksesuar olmanın çok ötesinde bir yerdedirler.

Tamı tamına yüz yıldır bu sektörün kalbinin attığı yer olan İsviçre’de, birbirinden güzel ve klas modellere imza atmayı başaran RADO; sahibinin kimlik yerine kullanabileceği saatler üretmeye devam ediyor. HyperChrome 1616 adını verdiği saatiyle modern ve klasik tasarımın eşsiz karışımını gözler önüne seren İsviçreli saatçilik devi, bu yıl da bizleri mest etmeyi başarıyor. Şimdi dilerseniz, RADO tarafından inşa edilen bu eşsiz sanat eserine birlikte göz atalım.

İşte karşınızda saatçilik ustası RADO’dan göz kamaştıran bir sanat eseri:

RADO HyperChrome 1616 Modelinin Klas Tasarımı

RADO HyperChrome 1616 Modelinin Klas Tasarımı1917 yılından beri kaliteli saat modelleri inşa eden RADO firmasının belki de en etkileyici parçası olan HyperChrome 1616, zarifliği ile başınızı döndürecek. Markanın 1960’lı yıllarda meydana getirmiş olduğu Cape Hom koleksiyonundan esinlenilerek tasarlanan bu güzellik, yeni materyallerle ve modern bir mekanizma ile donatılmış. RADO, dünyanın en pahalı saatleri arasında yer alan İsviçre firmaları gibi banka hesaplarınızı boşaltmanıza neden olacak kadar yüksek rakamlı saatlerden ziyade, etkileyici görünüme sahip makul fiyatlı tasarımlarıyla tanınıyor. Markanın HyperChrome 1616 ismini verdiği titanyum kasadan oluşan saati de şık ve tarz olmasına rağmen bütçenizi çok fazla yormayacak bir fiyat etiketiyle karşımıza geliyor. Ayrıca hafif ağırlığı ve çizilmez yapısıyla da oldukça arzu edilen bir model olan HyperChrome 1616 saatini bileğinizde görmek isteyeceksiniz.

Mekanizmasıyla Markanın Kalitesini Yansıtan Bir Saat

Mekanizmasıyla Markanın Kalitesini Yansıtan Bir SaatAslında tam olarak 1971 yılına ait bir modelden dönüştürülen bu güzellik, sertleştirilmiş titanyum ve yüksek teknolojili olmak üzere iki versiyon ile karşımıza geliyor. Bu etkileyici saatin her iki versiyonu da kurma kolu korumalı yastık şeklinde kasalardan oluşmuşlardır. Kadranını koruyan hafif kubbeli ve çizilmeye dayanıklı safir kristal camı ise bu saati hem daha şık hem de daha kullanışlı hale getirmiştir. Saatin eski tarzı yansıtan kadranının altında etkileyici ve modern bir mekanizma yer alıyor. Hublot Sang Blue Limited Edition saati gibi Super-Luminova maddesi ile kaplanmış rakamlarını gözler önüne seren şık kadranı, 3Hz işleyiş sağlayan ETA C07.621 kalibreli bir mekanizmaya da ev sahipliği yapıyor.

Yeni RADO Güzelliğinin Fiyatı

Yeni RADO Güzelliğinin FiyatıEtkileyici mekanizmasal özelliklerine Tissot markasının 2013 yılında üretmiş olduğu Powermatic 80 gün ve tarih fonksiyonunu da ekleyen RADO HyperChrome 1616 saati, tamı tamına 80 saatlik güç rezervine sahip. RADO firmasının saatçilik dünyasında fark yaratacak olan bu güzelliğinin Avrupa satış fiyatı, 2.930 Euro olarak belirlenmiştir.

Saatlerin erkekler için önemini oldukça iyi bilen tecrübeli markalar, deneyimlerini ve bilgilerini ürettikleri modellere de aktararak ne kadar kaliteli ve seçkin olduklarını bizlere kanıtlıyorlar. RADO firmasının saatçilik sektörüne kazandırmış olduğu HyperChrome 1616 modeli de bu tarz sanat eserlerine eklenebilecek en güzel parçalardan bir tanesidir. Peki, birlikte incelemiş olduğumuz HyperChrome 1616 adındaki etkileyici saati koleksiyonunuzda görmek istemez miydiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.