Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Pink Floyd Üyesi David Gilmour’un Servet Değerindeki Terk Edilmiş Evi Keşfedildi!

Tüm zamanların en iyi grubu olarak nitelendirilen Pink Floyd’un üyesi David Gilmour’un terk edilmiş evi, manşetlerdeki yerini aldı. İşte epey ürkütücü olan pahalı malikanenin hikayesi…
Pink Floyd Üyesi David Gilmour’un Servet Değerindeki Terk Edilmiş Evi Keşfedildi!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

70’li yıllarda yaşanan rock müziği patlamasının en önemli yapı taşları arasında yer alan Pink Floyd, dünya çapında milyonlarca hayranı olan bir grup. 1964 – 1966 yılları arasında kurulan grupta, Roger Waters, Richard Wright, Nick Mason ve Syd Barrett gibi isimler vardı.

David Gilmour ise kısa sürede popüler olan bu gruba 1967 yılında gitarist ve vokalist olarak katıldı. Evet, kısaca verdiğimiz bu ön bilginin ardından asıl konumuza geçelim. Zira Pink Floyd’un sadık üyesi David Gilmour’un servet değerindeki terk edilmiş malikanesi epey ilgi çekici detaylara sahip…

Bir zamanlar David Gilmour’a ait olan bu gösterişli malikane, Rod Stewart, Tom Jones, Jamiroquai, Spandau Ballet ve Kaise Chiefs gibi dünyaca ünlü starların kayıt stüdyosu olarak kullanılmış.

Malikane bir zamanlar David Gilmour’a aitmiş ,

Grubun gitaristi ve vokalisti olan David Gilmour, South Oxfordshire – Gallowstree Common’da bulunan malikaneyi 1980 yılında Alvin Lee’den satın almış. Ortalama 100.000 metrekare içinde bulunan malikanenin 11 yatak odasına ve daha pek çok ayrıcalığa sahip olduğunu ayrıca belirtelim.

David Gilmour, 10 milyon pound değerindeki büyük malikanede yıllarca yaşadıktan sonra buradan ayrılmış.

David Gilmour, 10 milyon pound değerindeki büyük malikanede yıllarca yaşamış

Öte yandan, 1987 albümü A Momentary Lapse of Reason’ın bazı parçalarının kaydını da bu evde yapmış. Pink Floyd üyesinin ardından Trevor Horn’un ailesiyle birlikte yaşadığı evle ilgili bir diğer ilginç olaysa, Horn’un eşiJ Jill Sinclair’in bu evde vurulmuş olması!

Evet, prodüktör, şarkı yazarı ve şarkıcı nitelikleriyle tanınan Traver Horn’un eşi, malikanenin bahçesinde oğlu tarafından kazayla vurulmuş. Ardından yıllarca komada kalan Jill Sinclair, 2014’te hayatını kaybetmiş. Traver Horn da bu evi eşi vurulduktan sonra satmış.

Sonuçta; 1580 yılında Bishop of Reading isimli dini bir kuruluş için inşa edildiği düşünülen ev, tarihi ve içinde yaşayan isimlerle epey dikkat çekici!

1580 yılında Bishop of Reading için inşa edilmiş

Ve yıllardır terk edilmiş bir vaziyette bulunan malikane, benzer keşifler yapıp bunları sosyal medyada paylaşan bir çift tarafından gün yüzüne çıkartıldı.

Abandoned and Derelict Britain isimli bir Facebook sayfası olan çift, buranın terk edilmiş olduğunu haber sitelerinde görüp eve şöyle bir bakmaya karar vermişler.

Ve esrarengiz malikaneye girip buranın fotoğraflarını, videolarını çekmişler. Orada bulunmanın fotoğraflardan çok daha garip hissettirdiğini söyleyen çift, yarıda bırakılmış bilardo oyununun, satranç takımının, yatakların ve pek çok eşyanın aynı saatte kalakalmış bir zaman dilimine ait olduğunu hissetmiş.

Ayrıca bodrum katında buldukları mezar taşı da epey korkutucu görünüyormuş.

South Oxfordshire - Gallowstree Common'da bulunan malikane

Keza videoları yayınlandıktan sonra kendilerine yaptıklarının yasal olmadığı söylendiğinde çift; “eve zorla girmedik ve oradan hiçbir şey almadık, amacımız yalnızca keşfetmekti” diye cevap vermiş.

Sonuçta; çifte bunun için herhangi bir yaptırım uygulanır mı bilemiyoruz ancak yukarıda sizin de gördüğünüz malikane, gerçekten korkutucu diye düşünüyorum. Kim bilir, belki de burası ilerleyen dönemlerde korku filmi yapımcılarının kullanmak için sıraya girdiği yerlerden biri olur.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.