Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Para Kazandıran Birbirinden Çılgın İş Fikirleri

Para Kazandıran Birbirinden Çılgın İş Fikirleri
Son Güncelleme: 
Yorum

Bazen öyle iş fikirleri ile karşılaşıyoruz ki, bu işten para kazanıldığına inanmak gerçekten güç! İki genel nedenden dolayı bu işlerden para kazanıldığına inanamayız. Birincisi çok saçma göründüğü için; ikincisi bizim aklımıza daha önce nasıl gelmediği için. Dünya genelinde birbirinden ilginç, çılgınca işler yaparak para kazanan ve adını dünya zenginleri arasına yazdıran kişiler olduğunu biliyoruz.

Para kazanmak için gerçekten de ciddi kuralları, yasakları olan ve daha önce yapılmış bir işe ihtiyacınız yok. Kendi yöntemlerinizle geliştireceğiniz işlerden de oldukça yüksek bir gelir elde edebilirsiniz. Örneğin bir kafeterya açmak hemen herkesin aklına gelir. Ama artık bu iş fikrinin eskidiğini ve kalıpların dışına çıkılması gerektiğini biliyoruz. Zaten binlerce benzeri olan bir kafeterya, neden tercih edilsin ve sizi zengin etsin? Etmeyecektir de; çünkü farklı ve insanların gerçekten ilgisini çekebilecek alternatifleriniz yoksa bir süre sonra kafeteryanızı kapatmak zorunda kalabilirsiniz.

Dünya genelinde araştırma yapıldığında oldukça farklı ve daha önce düşünülmemesine rağmen ilgi çeken birçok iş fikri var. Bu iş fikirleri yaratıcılarına da oldukça güzel para kazandırıyor. Sizlerle, ilham olması adına ve para kazanmak için ufkunuzu açmanızı öğretecek iş fikirlerini paylaşmak istiyorum.

İşte para kazandıran birbirinden çılgın iş fikirleri:

1 Çelik Ağaçlar ve Hayvanlar

Çelik Ağaçlar ve HayvanlarKaliforniyalı NatureMaker isimli şirket, oldukça yaratıcı bir fikir ortaya attı ve çelikten ağaçlar, hayvanlar yapmaya başladı. Bu ürünleri gördüğünüz zaman çelikten üretildiklerine inanmanız biraz zor. Şirket, el becerilerinden yola çıkarak çeliğe başka bir anlam yükledi ve gerçek sanat eserleri ortaya çıkardı.

Sizlerde metal dönüşümünden oldukça yaratıcı fikirler ortaya koyabilir ve bunların satılmasını sağlayarak güzel bir gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca bu şekilde çevrecilerin de dikkatini çekeceğinize inanıyoruz.

2 Oyuncak Bebek Hastanesi

Oyuncak Bebek HastanesiOyuncak bebek hastaneleri aslında oldukça eski bir tarihe sahip. İlki 1830 yılında Portekiz’in Lizbon kentinde kuruldu. Günümüzde hala faaliyet gösteren bu şirket, atmak istemediğiniz kırık oyuncak bebeklerinizi tamir ederek sağlam bir gelir elde ediyor. El beceriniz yüksekse ve herhangi bir şeyin tamiri söz konusu olduğunda akla önce siz geliyorsanız, bu alanda çok iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.

3 Bit Temizleyicisi

Bit TemizleyicisiKüçük çocukların ve bazen büyük insanların bile başına gelecek en kötü şeylerden birisi, bittir. Oldukça hızlı üremeleri ve bulaşıcı olmaları, gerçekten büyük bir sorundur. Teksas’ta kurulan bir bit takımı bu soruna odaklanmış ve kendilerine böyle bir iş alanı oluşturmuşlar. Benzeri Kanada’da olan bu bit savaşçıları oldukça iyi gelire sahip. Yapmayı pek tercih etmeyeceğiniz bir iş olsa da, para kazanmak için her şeyi göze alan kişiler bu fikri değerlendirebilir.

4 Satılık veya Kiralık Manken

Satılık veya Kiralık MankenVitrinleri süsleyen cansız mankenler, bir mağazada dikkat çeken ilk unsurdur. Özellikle başarılı bir dekorasyon ile bu vitrinler hazırlandığında, kendine fazlaca müşteri çekecektir. Bu nedenle mağazalar, mankenlere önem verir ve gerçeğe en yakın olanları tercih eder. Kaliforniya merkezli Mannequin Madness isimli şirket, bu işi bir gelir kaynağına çevirdi. Bu şirket hem çevreci hem de mağazalar için oldukça faydalı bir iş yapmışa benziyor. Çevre Koruma Ajansı bu faaliyeti nedeniyle şirkete bir ödül verdi. Eski mankenlerin geri dönüşümünü yapan ve ardından satış veya kiralama yoluyla yeniden hayata kazandıran bu şirket, birkaç şirkete de öncülük etmiş oldu. Oyuncak bebek hastanesi fikrinde olduğu gibi onarım konusunda başarılıysanız, son derece eğlenceli bir iş olduğu ortada.

5 Sentetik Lades Kemiği

Sentetik Lades Kemiği“Lades tutmak” yalnızca bizim toplumumuzda değil, dünya genelinde yapılan bir eğlencedir. Tavuklardan çıkan bu kemik, Y şeklindedir ve çeşitli tekerlemelerle birlikte iddiaya gireriz. Sonrası malum… Bazı vejetaryenler ve hayvan severler, et ve türev ürünlerini tüketmiyorlar. İşte Seattle’da kurulan Lucky Break Wishbone isimli şirket, vejetaryenleri dikkate alarak sentetik lades kemikleri üretmeye başladı. Şirketin kurucusu bu fikri ile oldukça ünlendi ve güzel bir gelir elde ettiğini de tahmin edebilirsiniz.

Vejetaryenler gibi çeşitli konularda farklı görüşleri benimseyen kişilere yönelik pazarlar hep tutmuştur. Beslenme konusunda diyetlere uyması gereken çölyak, şeker ve tansiyon gibi hastalara özel ürünler tasarlayarak kendinize en iyi iş fikrini bulabilirsiniz.

6 Her Şey 10 TL!

Her Şey 10 TL!Bu tarz fikirler ve reklamlar her zaman müşteri çekmiştir. “1 milyoncular” son birkaç senede türedi ve günümüzde bu işi oldukça büyüttüklerini görüyoruz. Ayrıca herhangi bir şeye ihtiyacımız olduğunda belki de ilk ziyaret ettiğimiz yerlerden birisi oluyor. “Something Store” isimli mağaza, oldukça basit ama hemen herkesin ihtiyacı olabilecek, her yerde de bulamayacakları ürünleri 10 dolardan satmaya başladı. El yapımı ürünler, gurme çikolatalar, popüler video oyunları, hediye paketleri, masa oyunları gibi ucuzluk pazarlarında bulabildiğiniz her şey bu mağazada mevcut. Ayrıca bir web sitesi bulunuyor ve online satış da yapıyor.

Sürekli ihtiyacımız olan ama zorlukla bulabildiğimiz ürünler olabiliyor. Bu ürünler ucuz olmasına karşın zor bulunmaları nedeniyle bizi çoğunlukla bezdirir. İşte Something Store isimli mağazanın yaptığı için herkesin ihtiyacı olacak ürünler için bir mağaza açmak oldukça yaratıcı bir fikir.

7 Resif Topları

Resif ToplarıAkvaryum veya deniz bilgisi olan kişilere bu kelime pek uzak olmayabilir. Ama yine de kısa bir açıklamada fayda var. Resif, kaya, kum ve deniz canlılarının birikimiyle sudaki gel-gitlerin sığ alanlarda oluşturduğu su altı yüzey yapılarına verilen isimdir. Tropik denizlerde oluşan mercan resifleri oldukça ünlüdür ve akvaryumların vazgeçilmezidir. Aynı zamanda mercan resifleri, kirliliğin önlenmesi adına da oldukça faydalı yapılardır. Son yıllarda deniz ve okyanuslarda artan kirlilik resifleri yok etmeye başladı. Bu konu birçok açıdan yaratıcı kişilere iş kolu olmayı da başardı.

Kimleri yapay resif topları ile denizlere katkı sağlarken, kimileri resiflerden anıt yapmaya başladı. Anıt fikri oldukça ilginç bir şekilde doğdu. Bazı kültürler ve inanışlarda, ölen yakınlarının yakılarak küllerinin vazolarda saklandığını mutlaka bilirsiniz. İşte bu küllerin bir anıta dönüştürülmesi “Eternal Reefs” isimli şirketin aklına geldi. Yapay resif toplarına eklenen küller sayesinde, denizin altında bir yaşam mirası oluşturuldu.

8 İnek Kiralamak

İnek KiralamakBir iş fikri olarak hayvancılık zaten hali hazırda yapılmaktadır. Ama bunun için bir inek kiralamak aklınıza geldi mi? İsviçre’de Albert ve Mandy Breitenmoser isimli çift, inek kiralama işine başladı ve tahmin edersiniz ki, bunu turistler için yaptı. Doğal yaşama özlem duyan turistler, kent yaşamından sonra ineklerle uğraşma işine büyük ilgi gösterdi. Çift, birçok misafir ağırlıyor ve ineklerini kiralayarak hem para kazanıyor hem yapılması gereken rutin işlerini yaptırıyor hem de turizm sektörüne katkıda bulunuyorlar.

9 Kedi Kafeteryası

Kedi KafeteryasıYok artık daha neler diyebilirsiniz; ama bu iş tahmin ettiğinizden biraz daha basit. Kedileri seven ve hatta kedi tutkunu olan arkadaşlarınız mutlaka vardır. İşte bu kişiler için keyifli vakit geçirilen kafeteryalarda biraz da kedi olsa daha iyi olmaz mı?

Tokyo ve Osaka gibi şehirlerde, kedi kafeteryaları oldukça popüler hale gelmeye başladı. Bu mekanlarda kediler ve kedisever müşteriler için her şey var. Çayını veya kahvesini yudumlarken, kendine bir kedinin eşlik etmesini isteyen kişiler bu mekanları tercih ediyor. Hafta sonları için özel rezervasyonlar yaptırmanız gerekiyor. Bu fikrin hayvan severler tarafından tepki alması söz konusu olabilir. Hayvanların ticari bir amaçla kullanıldığını düşünebilirsiniz. Ama sistem tam olarak öyle değil. Kedilerin bu mekanlarda tam olarak bakımları yapılıyor ve onlara hem bir barınak sağlanmış oluyor hem de sevgi ihtiyaçları gideriliyor.

10 Çimleri Biçen Keçiler

Çimleri Biçen KeçilerKeçilerin oldukça özel hayvanlardan olduğunu bilmeyenleriniz olabilir. Keçiler, yedikleri ve içtikleri konusunda en titiz olan hayvanlardandır. Beğenmedikleri veya herhangi bir kalıntı içeren otları kesinlikle ağızlarına sürmezler. Aynı şekilde içecekleri suyun içince bir saman çöpü dahi olsa içmezler. Çim biçen keçiler ise Google ile ünlü oldu. Google 200 keçiye sahip ve Kaliforniya’da sahip olduğu arazide bu keçilerin hem beslenmesine hem de çimleri biçmesine izin veriyor. Bu işten nasıl para kazanılıyor diyecek olursanız, keçisi olan kişiler çimlerinin biçilmesini isteyen kişilere bu hizmeti veriyor ve karşılığında hem keçilerin karnı doyuyor hem de para kazanıyorlar.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu