Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Murat Ülker Hakkında Bilinmeyen 15 Bilgi

Türkiye'nin en zengin ismi olan Murat Ülker, Boğaziçi Üniversitesi mezunudur. Başarılı iş insanı ile ilgili bilinmeyenlerden oluşan liste aşağıda;
Murat Ülker Hakkında Bilinmeyen 15 Bilgi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Yıldız Holding başkanlığını yapan Murat Ülker, başarılı Türk iş adamlarındandır. 1959 yılında İstanbul’da doğmuştur ve Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olmuştur. 1982 yılında iş hayatına atılmıştır ve yurtdışı eğitimlerini aldıktan sonda ABD’de Continental Baking şirketinde staj yapmıştır. Şimdi ise yiyecek içecek sektörünün lider isimlerinden olan Yıldız Holding’in yönetim kurulu başkanıdır.

Murat Ülker, 2015 yılı itibariyle Forbes tarafından hazırlanan listede, 4.4 milyar dolarlık serveti ile Türkiye’nin en zengin ismidir ve dünyanın 369. zenginidir. 1940’lı yıllarda babası ve amcasıyla girişimlerinin temelini şekerleme sektöründe atmışlardır. 1944 yılında ürettikleri bisküviye Ülker adını vermeleri ile girişim can bulmuştur ve Yıldız Holding’e dönüşmüştür. Ülker markasıyla tanınmaları sonrasında da 1954 yılında ailenin eski soyadı olan Berksan değiştirilerek Ülker yapılmıştır.

Yıldız Holding’de ilk görevine 1984 yılında başlayan Murat Ülker, Kontrol Koordinatörü olarak çalışmıştır. Ardından İşletmelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerine geçmiştir. 2000 yılında Yıldız Holding İcra Kurulu Başkanlığı’nı, 2008 yılında ise Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlenmiştir. İş hayatındaki başarıları ile şimdi Türkiye’nin en zengin ismidir.

Murat Ülker hakkında hemen herkesin bildiği bilgiler bunlardır. Peki ya, bilmediğimiz bilgiler hangileridir?

Aşağıdaki galerimizde Murat Ülker hakkında bilinmeyen 15 bilgiyi bulacaksınız:

Murat Ülker’in Zaman Yönetimi

Murat Ülker’in Zaman YönetimiMurat Ülker, zamanının ne kadarını hangi işle uğraşarak geçirdiğini istatistiki bir tabloyla ölçüyor ve bu şekilde zaman yönetimini sağlıyor.

İş Seyahatlerinin Olmazsa Olmazı Ne?

İş Seyahatlerinin Olmazsa Olmazı Neİş seyahatlerine tahmin ettiğiniz gibi sıklıkla çıkan Murat Ülker, olmazsa olmazı kendine zaman ayırması ve sevdiği aktiviteleri seyahatler sırasında ihmal etmemesidir.

Murat Ülker ve Formula Tutkusu

Murat Ülker ve Formula TutkusuMurat Ülker’in en büyük tutkularından birisi, Formula 1’dir ve kendisi de Formula 1 pistlerinde yarışıyor.

Ülker’in Resim Sergilerine Duyduğu İlgi

Ülker’in Resim Sergilerine Duyduğu İlgiResim sanatına aşık birisidir diyebiliriz ve galerileri gezmekten büyük zevk alıyor. Ayrıca bu galerilerde gezerken, tablo satın almayı da ihmal etmiyor. Burhan Doğançay’ın “Mavi Senfoni” isimli tablosuna 2.2 milyon lira verdiği de bilinmektedir.

Murat Ülker Bir Tekne Kaptanı

Murat Ülker Bir Tekne KaptanıMurat Ülker, aynı zamanda bir tekne tutkunu ve vaktini bu şekilde geçirmeyi de seviyor. Ayrıca kendi teknesinin kaptanlığını da yaptığı biliniyor.

Sevdiği ve Sevmediği Şehirler

Sevdiği ve Sevmediği ŞehirlerEn çok sevdiği şehir İstanbul ve en çok nefret ettiği şehirse Londra’dır.

Murat Ülker Ne Kadar Uyuyor?

Murat Ülker Ne Kadar UyuyorMurat Ülker de az uyumak gerektiğini savunan başarılı kişilerden. Günde 5 saat uyuduğu biliniyor ve fazla uyuduğu zaman hasta olacağını söylüyor.

Yol Göstericisi Kimdir?

Yol Göstericisi KimdirÜlker’in lideri olması ve ajansını yönetme yaklaşımında en büyük katkının babası, Sabri Ülker olduğu biliniyor.

Murat Ülker Neden Davetlere Katılmıyor?

Murat Ülker Neden Davetlere KatılmıyorBabasından aldığı bir öğüt nedeniyle, hiçbir davete katılmıyor. Sabri Ülker, “İstediğin davete gider, istemediğine gitmezsin. Davetlerin çoğu arkadaşlarının… Birine gidip diğerine gitmezsen gönül koyarlar. Benim sana tavsiyem, hiçbirine gitme,” demiştir.

Murat Ülker’in GOYA Stratejisi

Murat Ülker’in GOYA Stratejisi“Gez Oturma Yerinde Artık” şeklinde bir açılımı olan GOYA stratejisi ile fabrika, pazaryeri, ülke ve şirket gezileri için özel bir zaman ayırıyor.

Saygı Anlayışı Nasıldır?

Saygı Anlayışı NasıldırMurat Ülker’in saygı anlayışında, sözler yerine davranışlar yer alıyor. Şirkette kendine “Bey” denmesini yasaklamıştır ve saygının davranışlarla belli edilmesi gerektiğini söylemektedir.

Murat Ülker Şirkette Neye Önem Veriyor?

Murat Ülker Şirkette Neye Önem Veriyorİnsan kaynakları ve lider yetiştirmek Murat Ülker’e göre çok ama çok değerli. Bu yüzden bütün liderlerini de şirket içinden çıkarmaya dikkat ediyor.

Hayatında Hobilerin Ne Kadar Yeri Var?

Hayatında Hobilerin Ne Kadar Yeri VarMurat Ülker’in zamanının % 25’ini kişisel yaşam ve hobileri oluşturuyor. Tekne, resim sergileri ve Formula 1 pistleri bunun bir kanıtıdır.

Murat Ülker’in İbadete Verdiği Önem

Murat Ülker’in İbadete Verdiği ÖnemMurat Ülker, önemli bir toplantıda bile olsa namaz kılmaya gidiyor. Çünkü namaz vaktinde, namazını kılmadığı zaman sinirli olduğu biliniyor.

Murat Ülker’in En Sevmediği Şey Nedir?

Murat Ülker’in En Sevmediği Şey NedirMurat Ülker’in en sevmediği şey, israftır. Kendi teknesinin ikinci el olduğu ve oğluna da ikinci el bir araba aldığı bilinmektedir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın