Yatırım yapmaya başla!

Lüks Hayatlarını Girişimcilik Yolunda Kullanan Dubai’nin 2 Instagram Fenomeni

Egzotik evcil hayvanlar, lüks arabalar, milyon dolarlık yatlar ve benzerleri… Peki, Dubai’nin zengin çocuklarının sosyal medya paylaşımlarının ardındaki hayatları? İşte gerçekler:
Lüks Hayatlarını Girişimcilik Yolunda Kullanan Dubai’nin 2 Instagram Fenomeni

Sosyal medya paylaşımlarına baktığımıza, hemen herkesin kendisini olabildiğince zengin göstermeye çalıştığını biliyoruz. Pahalı restoranlarda, lüks otellerde, son model arabalarda ve ünlü mekanlarda çekilen fotoğraflar, bu durumu açıkça kanıtlıyor. Peki, ortalama gelire sahip insanlar bile böyle bir çaba içerisindeyken, gerçekten zengin olanlar neler yapıyor?

Aslına bakarsanız, ne kadar lüks yaşadıklarını tüm dünyayla paylaşmak isteyen çocuklar, düşündüğümüz kadar “boş” olmayabilirler. Zira BBC’nin haberine göre Dubai’nin zengin çocukları arasında olan 15 yaşındaki Rashed Bella ile Moe Money olarak da bilinen Moe Jabry’nin sözleri, onların ne kadar akıllıca davrandığını apaçık gösteriyor. İşte Instagram’ın 2 süper zengin çocuğu:

Binlerce takipçisi olan Moe Jabry ya da namı diğer Moe Money, nasıl bu duruma geldiğini “kendim için bir şey yapmam gerektiğine karar verdim” diyerek açıklıyor.

Binlerce takipçisi olan Moe Jabry

Dubai’yle sınırlı kalmak istemediğini söyleyen genç, Moe Money’i bir dünya markası yapmak için çalışıyor.

İnsanlar, davetli listelerinin vazgeçilmez ismi olan Moe Money’le selfie yapmak için sıraya giriyor.

I live for a living

Moe Money (@moemoneyofficial)’in paylaştığı bir gönderi ()

Sosyal medya yıldızı haline gelen Moe Money, partilerde boy göstermek için binlerce dolar ücret alıyor. 27 yaşındaki Suriyeli genç, yaptığı reklam amaçlı paylaşımlarıyla da çuvalla para kazanıyor. Ayrıca sosyal medya fenomeni olmak isteyenlere de bir nevi danışmanlık yapıyor.

Instagram’da yaklaşık 80.000 takipçisi olan Moe Money’nin Youtube kanalı da günden güne büyüyor.

Which one would you choose? #lamborghini #ferrari #porsche #rollsroyce #audi #bentley 📸@charbsindxb

Moe Money (@moemoneyofficial)’in paylaştığı bir gönderi ()

Güzel kadınlar, süper arabalar, yatlar, katlarla istediğini veren Moe Money, onlara sahip olmasa bile insanlara lüks yaşam düşünü satıyor. Kaldı ki Dubai’nin 1000’den fazla nüfusu 30 milyon dolardan daha fazla servete sahip.

15 yaşındaki Rashed Belhassa, namı diğer Money Kicks ise ileride Ortadoğu’nun en başarılı genç girişimcisi olmak istediğini söylüyor.

Money Kicks Ortadoğu’nun en başarılı genç girişimcisi olmak istiyor

Değeri 1 milyon dolardan daha fazla eden bir ayakkabı koleksiyonu olan Money Kicks, aralarında Nusret’in de bulunduğu Mariah Carey, Jackie Chan, Ronaldo, Lioenel Messi gibi pek çok ünlü isimle tanışıyor.

With the legend @tiesto 😎✌🏽️ #tiesto#dubai#moneykicks

Rashed Belhasa Aka-Money Kicks (@rsbelhasa)’in paylaştığı bir gönderi ()

Hem parayı hem de ayakkabıları çok sevdiği için Money Kicks adını seçen çocuğun ailesi Dubai’de emlak ve ulaşım sektörleri de dahil olmak üzere 20 farklı işletmenin sahibi.

Thank u @crepprotect ❤️👌🏽✌🏽️😂#crepprotect#moneykicks#mydubai#dubai

Rashed Belhasa Aka-Money Kicks (@rsbelhasa)’in paylaştığı bir gönderi ()

Daha çok sessiz olduğunu söyleyen ünlü çocuk, sosyal medyanın hayatını değiştirdiğini, özgüvenini geliştirdiğini ve bu durumdan gayet memnun olduğunu belirtiyor.

Büyük şirketlerin kendisiyle iş yapmak için teklifte bulunduklarını belirten Money Kicks, Dubai’nin en büyük markalarından biri olacağından emin görünüyor.

Big moves but everything top secret 🔑🙏🏼#mydubai#nyc#moneykicks

Rashed Belhasa Aka-Money Kicks (@rsbelhasa)’in paylaştığı bir gönderi ()

Ve “bir şey yapmak istiyorsanız, sadece çalışın, bu gayet eğlenceli” diyen 15 yaşındaki çocuk, bu sözleriyle hayallerine ulaşmak isteyen herkese ders veriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum