Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Lego Parçaları ile Yapılan Titanik Gemisi

Videoda Lego parçaları ile devasa Titanik gemisinin yapım görüntülerine tanık oluyorsunuz.. Uzunluğu 302 cm, yüksekliği 76 cm büyüklüğünde gemi dikkat çekiyor.
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Legolar oyuncak dünyasında yapboz dendiğinde akıllara ilk gelen oyuncaklar olmaktadır. Bir neslin bu oyuncaklar ile büyüdüğünü ve gelişimlerine önemli katkılarda bulunduğunu söyleyebiliriz. 90 yıla yakın mazisi olan Legolar, Danimarka menşeli bir şirket tarafından üretilmiştir.

İlk olarak ahşap malzemeden üretilen Lego oyuncaklar, üretim atölyelerinde yaşanan yangınlar nedeniyle daha sonradan plastik olarak üretilmeye başladı. Gün geçtikçe daha çok ilgi gören Legolar çocuklar için en vazgeçilmez oyuncaklardan biri halini almıştır.

Legolar ile yapılan bu devasa geminin yapımı için oldukça emek harcandığı ve zaman alan bir işlem olduğu görülüyor. Bu nedenle geminin tüm yapım aşamaları hızlandırılmış çekimde gösterilmiş. Binlerce Lego parçasını önünüzde gördüğünüzde Titanik gibi bir gemiyi nasıl yapacağınız konusunda derin bir kuşkuya düşebilirsiniz.

Videodaki çocuk, bilgisayardan Lego ile Titianik gemisinin yapım şemasına bakarak parçaları tek tek birbirine oturtmaya başlıyor. Hızlandırılmış çekimlerden anlaşılacağı üzere binlerce Lego parçası ile uğraşan çocuğun işin hiç kolay görünmüyor.

Yapım aşamalarına göz attığınızda geminin her bir parçasının ayrı olarak yapıldığı göze çarpıyor. İlk olarak geminin alt kısmının yapıldığı görüntülerde çok sayıda Legonun kullanıldığı görülüyor. Yapım aşamasında geminin pervanesine kadar her detayın düşünülerek yapıldığını görebilirsiniz.

Sonrasında geminin orta kısmına geçildiği görülüyor. Yine binlerce Legonun bir araya getirilerek devasa bir yapım işlemi gerçekleşiyor. Geminin yapım aşamasında alt bölümden üst kısımlara doğru parçaların ayrı ayrı  işlendiğini görebilirsiniz.

Geminin bu denli bir maketinin küçük Lego parçaları ile yapılması fazlası ile zaman alıyor ancak yapılan işlemin sonunda ortaya muhteşem bir Titanik gemisi çıkıyor. İlk olarak ayrı ayrı yapılan parçalar daha sonrasında birbiri üzerine monte ediliyor.

Yaşanmış bir hikayeye sahip olan ve tüm zamanların en çok gişe yapan 20 filminden olan Titanik’in, Legolar ile resmedilmesi büyüleyici görünüyor. Videonun sonlarında her bir parçasına ayrı ayrı tanık olduğunuzda yapılan maketin ne denli uğraş gerektirdiğini görebilirsiniz. Böylesine devasa bir maketin yapımı için 30 binden fazla Lego parçasının kullanıldığı belirtiliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın