Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Filmlerde Gördüğünüz Lazer Güvenlik Sistemini Artık Evlerinizde Kullanmanız Mümkün!

Filmlerde görülen lazer güvenlik sistemleri, gelişen teknolojiyle birlikte artık evlere giriyor. Aşağıda güvenlik sisteminin detayları yer alıyor...
Filmlerde Gördüğünüz Lazer Güvenlik Sistemini Artık Evlerinizde Kullanmanız Mümkün!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Filmlerde gördüğünüz lazer güvenlik sistemlerine, sizler de benim kadar özeniyor muydunuz? Evet, artık bu sistemi evinizde bulundurmak mümkün.

Nasıl mı? Lazer ışınıyla güvenlik sağlama hizmeti, üretici firma tarafından, hem çocukların oyun oynayabileceği hem de özel eşyalarınızı, evinizi koruma amacıyla devreye alınmıştır. Sistem aslında çok basit; lazerin çıkış yeri, iki adet yansıtıcı ve bir lazer alıcıdan oluşmaktadır. Bir paketi yalnızca 40 dolardır. Kargo fiyatı da içerisine konulduğunda 45 dolara ulaşmaktadır.

Değerli eşyalarınızı nerede koruyorsunuz? Tamam, şimdi kafanızda oluşan cevabı bir kenara bırakın çünkü filmlerin bize öğrettiği bir şey varsa o da özel eşyalarımızı güvenli bir oda içerisinde lazerlerle korumak olmuştur. Cihazın kapatıp açılması oldukça kolay ama sadece sizler için değil; koruma altında olan eşyanıza ulaşmaya çalışan kişi için de. Bu nedenle, koyacağınız yerleri iyi belirlemelisiniz ki eşyalarınıza ulaşmaya çalışan kişi, lazer güvenlik sistemine sahip olduğunuzu anlamasın.

Koruma Altına Alınabilen Mesafe

Koruma Altına Alınabilen MesafeŞunu belirtmem gerek; bir paket içerisinde elinize yalnızca 2 tane yansıtıcı ulaşır. Eğer 2 veya 3 tane alırsanız korumanızı çok daha sağlam bir hale getirebilirsiniz. Yaklaşık 30 metrelik bir alanı koruma içerisine alabilirsiniz. Aldığınız paket sayısı ile bu mesafe tabii ki değişir. İstediğiniz şekilde arttırabilir veyahut azaltabilirsiniz.

Tıpkı filmlerde olduğu gibi lazer ışınlarını görmek için sis makinesi kullanmak şart. Tabii, zevkine yapılan bir denemede bebek pudrası da kullanabilirsiniz, o da bir seçenek. Peki ışınlara temas halinde ne olur? Işınlara temas olması durumunda çıkış noktasından alarm sesi çalmaya başlar. Bu da rahatlıkla duyabileceğiniz yüksekliktedir. Aynı zamanda temas eden kişiyi korkutup uzaklaştırmak için de yeterli olacaktır. Alarm sesini kapatmak içinse çıkış yerinin üstündeki düğmeye basmanız yeterlidir.

GCM Yatırım Banner

Kullanım Kılavuzu

Kullanım KılavuzuKullanım şekli oldukça basit. Tek yapmanız gereken lazerin çıkış yeri olan aleti, yansıtıcıları kullanarak alıcıya ulaştırmalısınız. Lazer çıkış yerindeki başlığı kullanmak da büyük bir kolaylık sağlayarak, ışınları yalnızca yere değil çaprazlamasına veya daha karmaşık bir hale getirmenizi sağlayabilir. Örneğin; lazer çıkış noktası olan başlığı yukarıya koyup yansıtıcıları aşağıya koyarak çaprazlamasına ışınlar oluşturmak da mümkündür. Yalnız en az 2 paket almanızı öneririm çünkü tek bir pakette 2 yansıtıcı olduğundan koruma alanı geniş olmaz ve aşması çok kolay hale gelir.

Cihazın kullanımı ile ilgili yapılan eğlenceli tanıtım videosuna da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi videoda koruma altına alınan bölge, bir ofis ve korunmak istenen şey ise pizzadır. Bu korumayı aşmaya çalışan kişinin de ancak bebek pudrası kullanarak, ışınların ne tarafa doğru hareket ettiğini görerek geçmesi mümkündür. Aksi takdirde 2 – 3 paket kullanılarak oluşturulan lazer güvenlik sistemini aşmak bir hayli zordur.

Filmlerde sürekli kullanılarak insanı özendiren lazer güvenlik sistemini artık evimize de kurabiliriz. “Evin içinde lazerle koruyacak neyin var peki?”, diye soracak olursanız; maalesef öyle bir eşyam yok ancak kapı veya cam girişlerinde kullanabilirim belki. Aynı zamanda, salon içerisinde belli noktalara yerleştirip koruma mesafesini uzatarak da ortaya güzel bir koruma sistemi çıkarılabilir. Neden olmasın? Sizleri bilmem ancak ben, çok kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Korumaya değer eşyalarım olduğunda belki alabilirim.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.