Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kusursuz Bir Tasarım ”Cartier Panter Yüzük”

Dünyaca ünlü Cartier firması tarafından tasarlanan ve panter kafasından esinlenerek üretilen yüzük, 78.500 dolarlık fiyatıyla dikkat çekiyor.
Kusursuz Bir Tasarım ”Cartier Panter Yüzük”
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Bugünkü yazımızda sizlere, dünyaca ünlü muhteşem bir yüzük hakkında bilgi vereceğiz. Ancak yüzüğün şekli bir panter kafasından esinlenerek üretildiği için, öncelikle sizlere bu harika canlılardan kısaca bahsedelim. Genel olarak Panthera türüne ait olan büyük kediler, çoğu dilde; pars, jaguar ya da puma isimleriyle de adlandırılır. Yaşam süreleri ortalama 16 ila 22 yıl arasında olan panterler, genellikle geceleri dolaşıp, avlanırlar. Yürüyüşleri bütün kedigiller gibi oldukça sessiz ve sinsi olan hayvanların soyları ise ne yazık ki insanlar tarafından tüketilmeye devam etmektedir.

Harika yaradılışlı panterlerin görünümü ise o kadar vahşi ve aynı zamanda bir o kadar da zarif ki bu özellikleriyle panterler birçok değerli mücevherin tasarımına ilham vermişlerdir. Bugün sizlerle paylaşacağımız Cartier şirketinin ürettiği ünlü Panter Yüzüğü de bu muhteşem yaratıklardan ilham alınarak tasarlanmıştır. Dilerseniz hep birlikte, üretici şirketi ve bu muhteşem yüzüğü daha yakından inceleyelim.

İşte karşınızda Cartier firmasının muhteşem Panter Yüzüğü:

Cartier – Panter Yüzüğü

78.500 Dolar

Cartier - Panter YüzüğüŞirketin ikonik kurucusu olan Louis Cartier tarafından ilk olarak 1914 yılında üretilen panter mücevher koleksiyonu, Carter’ın harika buluşlarından bir tanesi olmuştur. Bu buluşun çıkışındaki ilham kaynağı ise George Barbier’in yaptığı bir suluboya çalışması olan Women With Panther isimli eser olmuştur. Koleksiyon, tıpkı bütün büyük kedilerin insanların üzerinde yarattığı etki gibi tehlikeli ve aynı zamanda gizemli bir çekicilik yansıtacak şekilde tasarlanmış. Ayrıca Carter’ın bu ünlü koleksiyonundan mücevher satın alan oldukça ünlü isimler de var. Örneğin; 1940’lı yıllarda Wallis Simpson panter şeklinde bir broş, 1960’larda ise Elizabeth Taylor sayısız mücevher satın almış. Günümüz yıldızlarından ise resimde de gördüğünüz gibi Lady Gaga bu yüzüğün hayranlarındandır.

Ünlü Carter yüzüğü ise kusursuz bir şeklide; 18 ayar altın, elmas, zümrüt ve oniks kullanılarak üretilmiştir. Mücevherin çapraz çizgili bir kafes görünümündeki şekli ise insanlarda hayranlık uyandırıyor. Ağzı kocaman açılmış bir panter kafası biçiminde olan yüzüğü takmanız için ise parmağınızı panterin açık olan ağız kısımdan geçirmeniz gerekiyor. Bununla birlikte panter yüzüğün gözleri zümrütten, burnu ise siyah oniksten üretilerek yapılmış. Ayrıca bu değerli yüzüğün üzerinde, en büyüğü 1.63 karat ağırlığında olan tam 545 adet harika elmas bulunuyor.

İnsanlar tarafından oldukça ilgi gören ve belirli bir çağa ait olamayacak kadar güzel olan bu tasarımın değeri ise 78.500 dolardır. Nihai olarak, beyaz ve sarı altın olmak üzere iki ayrı çeşidi bulunan Panter Yüzük, diğer Cartier parçaları gibi her zaman popülerliğin zirvesinde kalacak ve gerçek değerinin üzerinde prim taşıyacaktır.

Mücevherler aslında asi benliğin dışa vurumudur. Tasarım firmaları da bu durumun farkında. Mücevher koleksiyonlarında kullandıkları hayvan figürleri bunun en büyük kanıtı, diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın