Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kargo Taşıyarak Para Kazanmak İster misiniz?

Amazon, On My Way isimli mobil uygulama ile müşterilerinin satın aldığı ürünleri adreslere teslim edecek kişiler bulacak. İşte ayrıntılar;
Kargo Taşıyarak Para Kazanmak İster misiniz?
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Kargo ve taşıma şirketlerinin, günümüzdeki yeri bambaşka bir öneme sahip. Eğer internetten alışveriş yapıyorsanız, kargo şirketleriyle sıklıkla karşılaşıyorsunuz demektir. En büyük stres ise yurt dışından aldığınız ürünlerin ne kadar sürede ve nasıl elinize geçeceği olabilir. Aslında bu sorun yalnızca yurt dışında değil, yurt içi alışverişlerinde de geçerli.

E-ticaret siteleri aracılığıyla alışveriş yapmayı tercih ediyorsanız, kargo işinin ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Ayrıca aldığınız ürün elinize ne kadar kısa sürede güvenli bir şekilde geçiyorsa, o site o kadar iyidir bizler için. Aynı gün adrese teslim özelliği ülkemizde, Ankara, İzmir ve İstanbul gibi büyük şehirlerde uygulanmaya başladı. Müşterilerin bu anlamda oldukça memnun olduklarını da biliyoruz.

Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Amazon da, aynı gün ve hızlı kargo anlayışı üzerine bir süredir çalışıyor. Müşterilerine en hızlı şekilde ürünlerini nasıl ulaştıracağı üzerine sürekli çözümler getiren şirket, “On My Way” isimli yeni bir mobil uygulamayla birlikte, yepyeni bir çözüm buldu. İlginç ve para kazandıran bir çözüm olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Amazon, “On My Way” ile müşterilerinin satın aldığı ürünleri adreslere teslim edecek kişiler bulacak. Edinilen bilgilere göre bu kişilerin daha önceden bir kargo veya taşıma şirketinde çalışmış, deneyimli biri olmasına da gerek yok. Mobil uygulama ile isteyen kişiler, Amazon’un ABD’de bulunan depolarından kendisine yakın olanı seçecek ve müşterinin ürününü teslim alarak adrese ulaştıracak. Bu şekilde kendi için de iyi bir ek gelir sağlamış olacak. Amazon’un bu kişilere belli bir ücret ödeyeceği alınan bilgiler arasında yer alıyor.

Ünlü e-ticaret sitesinin bu mobil uygulama ile amacı, müşterilerine en hızlı şekilde ürünlerini kolayca iletmek. Uygulama henüz yayınlanmış değil ve prosedürlerde ne gibi maddelerin yer alacağı da bilinmiyor. Ama bu sistemin tutması ve güvenliğin sağlanması halinde oldukça başarılı olacağı tahmin ediliyor. Günlük ek gelir elde etmek isteyen öğrenciler içinse biçilmiş kaftan diyebiliriz.

Amazon, 2014 yılının Kasım ayında kargo taşınmasıyla ilgili olarak Uber servisiyle anlaşmıştı ve denemeler yapıyordu. Şirketin planları arasında drone’ların paket teslimatında kullanılacağına yönelik çalışmalar da yer alıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.