Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hüngür Hüngür Ağlayacağınız Hüzün Dolu 13 Film Sahnesi

YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Türk sinemasında geçmişten günümüze sayısız film çekilmiştir. Derin bir geçmişe sahip olan Yeşilçam, hemen her türde filme ev sahipliği yapmıştır. Drama filmleri dalında ise çok sayıda unutulmaz filmler ve sahneler mevcuttur. Videoda hüngür hüngür ağlayacağınız hüzün dolu film sahnelerini izlediğinizde boğazınızın düğümlendiğini hissedeceksiniz.

Dram filmlerini izlerken hepimiz hayatımızdan bazı karelere rastlarız. Kendimizi filmlerdeki karakterlerin yerine koyup o üzüntüye ortak oluruz. İzlediğiniz videodaki sahnelerin, aslında her birinin hayatın içinden bir kare olduğuna tanık olabilirsiniz.

Videoda ilk olarak Kemal Sunal’ın unutulmaz filmlerinden biri Garip filminin bazı sahnelerini izlerken zorlanabilirsiniz. Bir çocuğu sadece doğurmakla anne baba olunmayacağını bizlere anlatan üstat, filmin sonundaki mahkeme sahnesinde adeta yürekleri dağlıyor.

Dram filmleri denince, gerçekçi bir hayat hikayesini anlatan Bizim Aile filmini unutmak mümkün olabilir mi? Münir Özkul, Adile Naşit, Tarık Akan gibi büyük isimlerin başrolde olduğu filmde izlediğiniz sahneden önemli dersler çıkarmanız mümkündür.

Çok fazla bilinmemekle birlikte oldukça hüzünlü bir film olan Zavallı filmi ise videoda kendisine yer buluyor. İlyas Salman’ın zihinsel engelli bir genci canlandırdığı filmi izlediğinizde derinden etkileneceksiniz. Engelli bir gencin hayatındaki zorluklara değinen film izlediğiniz sahnesi ile akıllarda yer ediyor.

Ertem Eğilmez’in unutulmaz filmlerinden biri olan Aile Şerefi filmi de Yeşilçam’ın başlıca dram filmlerindendir. Kızının namusu için bir babanın cinayet işlemesi, Türk aile kültüründen tanıdık bir sahne olarak karşımıza gelmektedir.

Türk sineması tarihinin efsane ikililerinden biri olarak hafızalara yer etmiş Türkan Şoray ve Kadir İnanır’ın ölümsüzleştirdiği Selvi Boylum Al Yazmalım filmine değinmemek olmazdı. Destansı bir aşkı anlatan filmin, tekrarlarının günümüzde sürekli yayınlanması, filmin unutulmayacağını kanıtlar nitelikte.

Ertem Eğilmez’in bir başka eseri Canım Kardeşim’i izleyenler muhakkak yutkunmakta zorluk çekmiştir. Film ölümcül bir hastalığa yakalanan kardeşlerini yaşatmak için ellerinden geleni yapan abi ve en yakın arkadaşının hüzünlü hikayesini anlatıyor. Film gerek sonuyla gerek müziğiyle izleyenleri adeta dağıtmıştır.

Dram filmleri Türk insanında ayrı bir yere sahiptir. Günümüzde yayınlanan filmlere ve dizilere baktığımızda dramatik yapımların daha fazla talep gördüğünü söyleyebiliriz. İzlerken gözyaşları içinde kalınan sahneler ise unutulmaz film kareleri arasında yerini her zaman bulacaktır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın