Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hollywood Yıldızı Olmak Dışında Farklı İş Hayalleri Olan 10 Ünlü Oyuncu

Dünyaca ünlü ve başarılı olan Hollywood yıldızları eğer bir oyuncu olmasaydı ne olurdu? Listemizde bu sorunun birbirinden ilginç cevapları bulunuyor:
Hollywood Yıldızı Olmak Dışında Farklı İş Hayalleri Olan 10 Ünlü Oyuncu
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Hiç düşündünüz mü, şu an çalıştığınız mesleği yapmasaydınız nerede çalışırdınız? Aslında bu soruyu bizler çok da umursamayız. Nedeni ise yaptığımız işten daha kötü ya da iyi şartlarda çalışsak dahi çok fazla bir şeyin değişmeyeceği kanısıdır. Peki, bu soruyu dünyaca ünlü starlara yöneltsek? Tabi ki milyonların hayranı olduğu Tom Cruise ile barmen Cruise arasından fark vardır, hem de büyük bir fark! Tabi ki hemen hiçbiri başarılı kariyerlerine ünlü bir aktör olacağım diye başlamadı. Sadece karşılarına çıkan şansı iyi değerlendirdi.

Kısacası bugün sizlerle, ünlü bir aktör olan yıldızların bu şans karşılarına hiç çıkmasaydı, ne işle meşgul olurlardı bu duruma göz atacağız. Listemizde öyle isimler var ki onları başka bir iş yaparken hayal etmek gerçekten çok zor! Canlandırdıkları roller ya da oynadıkları filmler, sinema dünyasının başyapıtları arasında gösteriliyor. Açıkça söylemek gerekirse insan onları şu an ki durumlarından farklı bir yere koyamıyor. Ama hepimiz biliyoruz ki bu durum ince bir ayrıntıya bağlı. Hayatlarının dönüm noktasında farklı bir karar alsalardı, dünya onları bu şekilde tanımayacaktı. Peki, neyle mi uğraşacaklardı? Dilerseniz bu sorunun cevabını oldukça eğleneceğinizi düşündüğümüz yazımızdan öğrenelim.

İşte karşınızda ünlü bir aktör olmasaydı hangi işte çalışacağı belli olan 10 Hollywood starı:

10 Alan Rickman

Grafik Tasarımcısı

Alan RickmanAlan Rickman’ı Profesör Snape karakteriyle tanıdık. Peki, bu ismin önceki işinin grafik tasarımcılığı olduğunu biliyor muydunuz? Evet Alan Rickman, Chelsea’da sanat ve tasarım okuluna, daha sonra da Kraliyet Sanat Koleji’ne gitmiştir. Eğitimini tamamladıktan sonra bir dönem, Notting Hill Herald isimli gazetede grafik tasarımcısı olarak çalışan Rickman, daha sonra Graffiti isminde bir sanat tasarım stüdyosu açmıştır.

Romeo ve Juliet, A View from the Bridge isimli oyunlarda çok başarılı olan Rickman, seçimini oyunculuktan yana yapmıştır. Sonuçta bu başarılı isim, hala bir grafik tasarımcısı olarak çalışsaydı, Zor Ölüm ve Harry Potter gibi filmlerde sanırım başka isimleri görmek zorunda kalacaktık.

9 Meryl Streep

Şarkıcı

Meryl Streep3 kez Akademi Ödülü kazanan başarılı aktrisin, oyunculuk kariyerinden önce şarkıcılık yaptığını biliyor muydunuz? Evet, Robert De Niro ile birlikte yer aldığı Avcı (The Deer Hunter) isimli filmle büyük bir çıkış yapan Meryl Streep, daha önce opera sanatçılığından para kazanıyormuş.

Zaten Meryl Streep’in oyunculuk serüveni de bir sahnesi vesilesiyle başlamış. Robert De Niro, aktrisin de sahne aldığı Vişne Bahçesi isimli ünlü oyunu izlemeye gitmiş ve burada Meryl Streep’in performansına hayran kalmış. Sonuçta sinemanın yıldızlarından biri olan Meryl Streep’in ekranlardaki doğuşu da işte bu şekilde gerçekleşmiş.

8 Danny DeVito

Kuaför

Danny DeVitoDanny DeVito ve kuaförlük! Pek bir uyumsuz gözüküyor değil mi? Evet, Danny DeVito kız kardeşinin de etkisiyle neredeyse bir kuaför olacakmış. Neyse ki başarılı aktör oyunculuk dünyasına girmeyi başarmış. Zira, Batman Dönüyor, İkizler, Amazonda Fırtına, Sevgi Sözcükleri ve Guguk Kuşu gibi filmlerde yerine kimi izlerdik bilemiyorum?

7 Ken Jeong

Doktor

Ken JeongÜnlü komedyeni Felekten Bir Gece isimli seriden hatırlıyoruz. Peki, Ken Jeong’un Kaliforniya eyaletinde lisanslı bir doktor olduğunu biliyor musunuz? Evet, 16 yaşında okulunu iyi bir dereceyle bitiren Jeong, Kuzey Karolina’da eğitimini tamamlamış ve lisanslı bir doktor olmuştur. Felekten Bir Gece ile büyük beğeni toplayan oyuncunun, çıkış yaptığı filmde canlandırdığı rolü de bir hayli ironik! Judd Apatow’un yönetmenliğini yaptığı Kaza Kurşunu isimli filmde Ken Jeong, Dr. Kuni’yi canlandırmıştır.

6 Ryan Reynolds

Polis Memuru

Ryan ReynoldsÜnlü aktör Ryan Reynolds’un kariyer seçimini oyunculuktan yana değil de polislikten yana yapacağını biliyor muydunuz? Evet, Ryan Reynolds da tıpkı iki erkek kardeşi gibi polis olmak istiyormuş. Ancak hayat ona oyunculuk olma yolunda büyük bir şans sunmuş. Sonuçta Reynolds, serüvenine birkaç küçük komedi rolü ile başlayıp, Trinity, X-Men Başlangıç: Wolverine ve Yeşil Fener gibi başarılı yapımlarla devam etmektedir.

5 James Stewart

Mimar

James StewartAmerikan Film Enstitüsü tarafından, sinema tarihindeki en büyük üçüncü isim olarak gösterilen James Stewart’ın düşüncesi de aslında oyuncu olmak değilmiş. İlk başta pilot olma hayalleri kuran ünlü isim, babasının isteği üzerine Princeton Üniversitesi’ne giderek mimarlık eğitimi almaya başlamış. Hatta başarısından dolayı bir lisansüstü bursu bile kazanan Stewart, daha sonra okul tiyatrosu ve müzik kulüplerine doğru yönelerek oyuncu olma yolunda ilk adımını atmış. Sonuçta Yaşam Boyu Başarı Ödülü gibi birçok önemli ödüle layık görülen Stewart, iyi ki de mimarlık değil de aktörlük yapmaya karar vermiş.

4 Steve Buscemi

İtfaiyeci

Steve BuscemiSteve Buscemi’nin Rezervuar Köpekleri, Con Air, Fargo ve Büyük Lebowski gibi yapımlarda yer almadan önce hangi işi yaptığını biliyor muydunuz? Zira başarılı oyuncunun önceki işi, New York’ta meydana gelen yangınları söndürmekmiş. Yani Steve Buscemi bir itfaiyeciymiş! Sonuçta Buscemi şimdiye kadar birçok farklı rolde yer aldı; ama oyuncunun en zor performansını itfaiyecilik yaptığı sıralarda sergilediğinden eminim.

3 Tom Cruise

Katolik Rahip

Tom CruiseEvet, Tom Cruise de listemizde yer alan isimler arasında. 1986 yapımı Top Gun ile harika bir çıkış yapan Tom Cruise, buradaki Pete “Maverick” Mitchell karakteriyle herkesi büyülemişti. Bu noktadan sonra Paranın Rengi, Yağmur Adam ve Görevimiz Tehlike ile kariyerini sağlamlaştıran yakışıklı oyuncu, aktör olamasaydı ne olurdu dersiniz? İsterseniz şöyle söyleyeyim, Tom Cruise katıldığı bir seminerden sonra rahip olmaya karar vermiş. Neyse ki Cruise bu düşünceden kısa süre sonra vazgeçmiş. Zira Tom Cruise’yi rahip kıyafetleri içinde hayal bile edemiyorum!

2 Harrison Ford

Marangoz

Harrison FordHan Solo’suz Yıldız Savaşları ya da Henry Walton Jones’i olmayan bir Indiana Jones filmi ne kadar başarılı olabilirdi ki? Neyse ki Harrison Ford, Fred Roos tarafından keşfedilmiş ve böylelikle oyunculuk serüvenine başlamış. Diğer taraftan Harrison Ford, karısının ve iki küçük çocuğunun geçimini sağlayabilmek için oyunculuktan daha önce ne yapıyormuş biliyor musunuz? Marangozluk! Evet bu yakışıklı isim, eğer oyuncu olmasaydı belki de evinizdeki dolapların marangozu olabilirdi.

1 Christopher Walken

Aslan Terbiyecisi

Christopher WalkenHollywood’un en ünlü isimlerinden biri olan Christopher Walken’i bir aslan terbiyecisi olarak düşünebiliyor musunuz? Evet, Walken gençlik yıllarında Sheba isimli bir aslanın terbiyecisi olarak sirk gösterilerinde yer alıyormuş. Sanatçının dediğine göre, o ve Sheba aslında çok iyi arkadaşmış. Sonuçta yıllardır başarılı yapımlara imza atan bu ünlü kişiliği, belki de gelecek yapımda bir aslan terbiyecisi rolünde görebiliriz. Kim bilir?

Evet, yukarıdaki isimlerin önceki mesleklerini ya da oyunculuk yapmamaları durumundaki olası mesleklerini inceledik. Peki, listemizdeki hangi isim sizi daha çok şaşırttı, merak ediyorum doğrusu. Mesela; Tom Cruise’nin rahip olma düşüncesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Elbette hayat insana neler getirir bilinmez; ama buradaki isimler size de sanki bu iş doğmuş gibi görünmüyorlar mı?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.