Paylaşım

Talvar’ın Yönetmeninden Gerçek Bir Hikayeden Uyarlanan Hint Filmi: Raazi!

 

2015 yapımı Talvar’ın yönetmeni Meghna Gulzar’ın imzasını taşıyan Raazi’nin fragmanı, yalnızca Hint filmi hayranlarının değil bütün sinemaseverlerin dikkatini çekti. Zira film; başarılı oyuncuları, yetenekli ekibi ve inanılmaz hikayesiyle gerçekten de heyecan verici görünüyor.

Tıpkı Talvar gibi gerçek olaylardan uyarlanan Raazi, Pakistan ile Hindistan arasında savaşın başlamasıyla birlikte 1971’de Pakistan’a gönderilen genç bir kızın hikayesine odaklanıyor. Ve filmin açıklamasında bu durum, Hindistanlı sıradan bir kızın sıra dışı koşullar altındaki yolculuğu sözleriyle tanımlanıyor.

2016 yapımı Dear Zindagi’de Shah Rukh Han ile başrol oynayan genç yıldız Alia Bhatt’ın harikalar yarattığı Raazi; fragmanına yapılan yorumlardan da anlaşılacağı üzere izleyicinin beğenisini kazanacağa benziyor.

Alia Bhatt’ın dışında kadrosunda Vicky Kaushal, Rajit Kapoor, Shishir Sharma ve Jaideep Ahlawat’ın yer aldığı yapımda Alia, itaatkar bir kızı, mükemmel bir eşi ve aynı zamanda ülkesi için her şeyi yapabilecek korkusuz bir casusa hayat veriyor. Kısacası; Raazi her yönüyle en iyi Hint filmleri arasına adını yazdıracak gibi görünüyor.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur