Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Helikopter Turu için Dünyanın En Güzel 10 Yeri

Daha önce bir helikopter turu yapma şansınız oldu u? Eğer olmadıysa ve bunu çok istiyorsanız listemizdeki helikopter turu rotalarına mutlaka göz atın.
Helikopter Turu için Dünyanın En Güzel 10 Yeri
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Bazı manzaralar vardır ki hem yeryüzünün mucizelerine tanık olursunuz hem de gökyüzünün insanı büyüleyen eşsiz görüntüsüne. Daha önce uçuş yaptıysanız ya da bir şehirdeki en yüksek yere çıkıp oradan aşağının güzelliklerine baktıysanız, ne demek istediğimi çok daha iyi anlamışsınızdır. Çünkü belirli bir yüksekliğe çıktığınız anda o şehrin bünyesinde barındırmış olduğu harikaları bütünüyle görebilme fırsatına erişirsiniz. Böylece rüya tadında olan manzaranın keyfine kusursuz bir şekilde varabilirsiniz. Dünya üzerinde bu doyumsuz zevke ulaşabileceğiniz birçok nokta var elbette. Ama bazı manzaralar da vardır ki ne kelimeler yeter anlatmaya ne de deklanşörler eşsiz güzelliklerini bir kareye sığdırmaya. Onlar görsel güzellikler dünyasının Nirvana’larıdır.

Helikopter turu için dünyanın en güzel yeri tanımı haddinden fazla abartılmış olarak görülebilir, ancak bazı yerler özellikle manzara uçuşları tarafından incelenerek seçilmiştir. Büyük ölçekli ve devasa şehirler ile onların simgeleri haline gelmiş bölgelerin havadan görünümleri, yerdeki görüntülerini ve boyutlarını tam olarak resmetmemizi sağlamaktadır. Listemizde yer alan bu yerlerin sizi fazlasıyla büyüleyeceğinden emin olun. Yapmanız gereken tek şey, pencere kenarında bir koltuk kapıp arkanıza yaslanmak ve ömrünüz boyunca tadabileceğiniz en güzel uçuş deneyiminizin keyfini çıkarmak…

İşte karşınızda helikopter turu için dünyanın en güzel yerleri:

10 Victoria Şelalesi – Zambiya ve Zimbabwe

Victoria Şelalesi – Zambiya ve Zimbabwe2 kilometrelik bu şelale, Zambezi Nehri’nin üzerine dökülerek Zambiya ve Zimbabwe arasındaki sınırı oluşturmaktadır. Dünyanın en etkileyici şelalerinden bir tanesi olan Victoria Şelalesi’nde 20 kilometre boyunca suyun buhulu halini ve gökkuşağının bütün renklerini görebilirsiniz. Ayrıca havadan da bu şelaleyi tam boyutlu bir şekilde inceleyebilirsiniz ve bu deneyim sizin için oldukça şaşırtıcı olabilir.

Manzara uçuşları için bu şelaleye giriş seviyesi ortaya doğru yoğunluk gösterse de akıntı yönünde Batoka Gorges’ doğru manzaranızı daha da güzelleştirebilir ve birkaç dakikanızı Zambezi Ulusal Parkı’nda filler, su aygırları, timsahlar, zürefalar ile paylaşabilirsiniz.

9 Denali Ulusal Parkı ve Koruma Bölgesi – ABD

Denali Ulusal Parkı ve Koruma Bölgesi – ABDAlaska’ya kadar ulaşan bu milli park, ülkenin en yüksek zirvesi olan eski adıyla Mt. McKinley, şimdiki adıyla Denali Dağı’na ev sahipliği yapmasının yanı sıra; buzul nehirlere, Tayga ormanlarına ve Alpin tundrası gibi çeşitli ortamları da ulaşmaktadır. Bu çevrede geyikleri, boz ayılarını, ren geyiklerini ve kurtları görmeniz kuvvetle muhtemeldir. 6 milyon dönümlük parkın içerisinde sadece bir yol bulunmaktadır, bu yüzden de birçok turist bu manzarayı izlemek için gökyüzüne çıkmaktadırlar. Helikopter ya da sabit kanat uçak turu kaşiflerin, Mt. McKinley Dağı ve Alaska civarındaki zirveleri yakından görebilmelerini olanak tanır. Ayrıca çoğu uçuş hızlı bir kartopu savaşı için buzulların üzerine de iniş yapmaktadır.

8 Büyük Kanyon – ABD

Büyük Kanyon – ABDBu ünlü kanyon, Colorado Nehri aracılığı ile Arizona çöllerine uzanmaktadır. Büyük Kanyon bünyesinde bulunan Colorado Nehri 466 kilometreye kadar uzanmasının yanı sıra yaklaşık 400 metre genişliğine sahiptir. Kanyona birçok ziyaretçinin erişimi geçmişte South Rim tarafından sağlanmıştır. Ancak kanyon üzerinde uçuş gerçekleştirirken Vegas’ın ışıltılarını, Hoover Barajı’nı, Mojave Çölü’nün yanı sıra bazı helikopter şirketleri kanyona iniş yapıp nehir yolculuğu ya da içinizdeki adrenalin duygusunu uyaran Skywalk gezintisine de çıkarmayı vaad etmektedirler.

7 Büyük Set Resifi – Avustralya

Büyük Set Resifi – Avustralya2300 kilometrelik dünyanın en büyük resifi olan Büyük Set Resifi, Queensland kıyılarına kadar uzanmaktadır ve resifin dışına da ulaşan Green Island, Low Isles, Whitehaven Beach ve Heart yerleri farklı açılardan ziyaret edip, görüntüler elde etmeniz için anakarada bulunan bir sürü tur şirketi bulunmaktadır. Havadayken köpekbalıklarına, kaplumbağalara ve yansıyan ışınları bir leke olarak görebileceğiniz gibi, bazı şirketler şnorkel ya da dubaların üzerinden dalış gibi olanaklar sağlayarak bu güzelliklere erişmenizi sağlamaktadır. Ayrıca bu uçuşlar sırasında, Daintree Yağmur Ormanları’nı, Mossman ve Baron Boğazları’nın yanı sıra Cairns Dağlık alanlarını da görmenizi sağlamaktadır.

6 New York City – ABD

New York City - ABDNew York hakkında bilgi edinmek için etrafında havadan yapılacak bir uçuş, sizin burası hakkında daha fazla fikir sahibi olmanızı sağlar. Big Apple etrafında gezinti yapmak bir turistin tüm gününü kapsayabilir; ancak havadan yapılacak bir gezi, kentin dokusunu daha iyi süzmenizi ve mahallelerini net bir şekilde görmenizi sağlayacaktır. Helikopter turları, Manhattan Adası’nın oldukça güneyinden başlayarak şehrin simgesi olan Özgürlük Heykeli, Ellis Adası ve Manhattan’ın aşağı kısımlarında yeni Dünya Ticaret Merkezi’nin de bulunduğu siluetlerinin bulunduğu manzarayı ayaklarınıza serer. Uzun geziler ayrıca; Manhattan, Brooklyn, George Washington, Verrazano-Narrows köptülerini, Wall Street, Empire State, Central Park, Yankee Stadyumu, New Jersey’in Plisades kayalıklarını da kapsamaktadır.

NEW YORK ve MIAMI’nin FOTOĞRAFLARINI ÇEKEBİLECEĞİNİZ LÜKS HELİKOPTER YOLCULUĞU İÇİN TIKLAYIN.

5 Glacier Country – Yeni Zelanda

Glacier Country - Yeni ZelandaYeni Zelanda’nın güney adasının batı kıyısındaki Fox ve Franz Josef buzulları, benzersiz karla kaplı tepelerin ve deniz seviyesindeki yağmur ormanlarının arasına konumlandırılmıştır. Franz Josef Buzulu 19 kilometre boyunca uzanan ve yeryüzünde en hızlı hareket eden buzulların biridir. Ancak son birkaç yıldır bu buzullar dinlenme halindedir ve şimdilerde buraya helikopter ile kolayca erişim sağlanabilir.

Helikopter tur şirketlerinin bazıları, bu buzullardan birinin üzerine iniş yapabilecek ve bazıları ise hem Fox, hem de Franz Josef buzullarına ulaşabilmenizi sağlayacaktır. Eğer daha yüksek noktalara uçuş gerçekleştirmek isterseniz, Yeni Zelanda’nın en yüksek zirvesi olan Aoraki ya da diğer adıyla Cook Dağı’na uçuş gerçekleştirebilirsiniz.

4 Rio de Janeiro – Brezilya

Rio de Janeiro - BrezilyaRio’nun Corcovado Koy’unu çevreleyen granit taşları, ünlü Kurtarıcı İsa heykeli ile ikonik Sugar Loaf Dağı da dahil olmak üzere bu bölgeye yukarıdan baktığınızda kusursuz bir manzaranın sizleri karşılayacağından emin olabilirsiniz. Bir uçuşun 2016 açılış törenleri yapılacak Olimpiyat Köyü’ne ve Maracana Stadyumu çalışmaları için mükemmel bir araştırma yöntemi olabileceğinden bahsetmeden geçmeyelim. Kalabalık Copacabana ve Ipanema plajlarındaki beyaz şeritlerinin gökyüzünden görünümünün yanı sıra, aynı zamanda da şehrin en popüler mahallesi olan Rocinha Favela’nın da ne kadar kalabalık olduğuna şahit olabilirsiniz.

DÜNYANIN EN PAHALI 10 HEYKELİ İÇİN TIKLAYIN.

3 Kauai Adası – ABD

Kauai Adası - ABDHawaii’nin adaları; en eski, aynı zamanda da en ulaşılmaz manzaralarından birine ev sahipliği yapmaktadır. Kauai Adası’na ait en güzel manzarayı yakalamanın anahtarı semalarında yatıyor. Na Pali sahilindeki uzak ve engebeli kayalıkları da görüş alanına almak için uçuşlar genellikle daire şeklinde gerçekleşir. Genellikle Pasifik’teki Büyük Kanyon olarak bilinen ünlü Waimea Kanyonu ve 1524 metrelik duvarları ile Waialeale Krateri de bu bölgenin içerisinde yer almaktadır. Diğer popüler mekanlar ise Jurassic Park filminde gösterilmesi ile meşhur olan Manawaiopuna Şelalesi ve Hanalei Körfezi’dir.

2 Cape Town – Güney Afrika

Cape Town - Güney AfrikaCape Town, dağlık sahili ve çarpıcı doğal güzellikleri ile manzara uçuşu için Rio’nun coğrafi eğilimine benzer mükemmel bir zemine sahiptir. Kısa güzergahlar sizleri kentin içerisinde bulunan düz yüzeye sahip Masa Dağı, On iki Havari ve tarihi Robben Adası’nın manzarası ile buluştururken; uzun geziler Noordhoek, Kommetjie ve Fish Hoek banliyölerine Cape Point tabiatına ve güney ucundaki Cape yarımadasına götürmektedir.

1 Great Ocean Road – Avustralya

Great Ocean Road - AvustralyaAvustralya’nın en simgesel doğal güzelliklerinden biri olan Great Ocean Road ve ünlü kaya oluşumları, yukarıdan aşağıya kayalıklar ile dolu sahile ulaşmak isteyenler için canlanıyor. Kara yolu ile bu bölgeye gelen ziyaretçiler araçlarını park ettikleri yerden çok fazla uzaklaşamayacakları için, kıyıların küçük bir görüntüsünü engelleyebilirler ve bu nedenle erozyon bölgelerine yakın uçurumların ötesini görmek neredeyse imkansız hale gelmektedir. Ancak hava yolu ile tüm bölgeler belirgin halde görünür. 250 kilometrenin üzerindeki yol sonunda yağmur ormanlarına geçitlere ve plajlara ulaşabilirsiniz. On iki Havari Kayalıkları, Shipwreck Sahili, Port Campbell Ulusal Parkı’nı Londra Köprüsü’nü, Bay Adası’nı, Cape Otway ve Loch Ard Gorge’un eşsiz manzarasının tadına helikopter turu ile varabilirsiniz.

Bir şehre ya da o bölgeye ait eşsiz manzaralara, karayolu ile kısıtlı bir şekilde ulaşıp sadece küçük bir kesitine şahit olabilirsiniz. Bu bile bizleri fazlasıyla etkilemeye yeterken, havayolu ile istediğiniz noktaya iniş yapıp o bölgenin dokusuna canlı canlı şahit olabilmenizin yanı sıra, buranın bütün güzelliklerinin tadına doyasıya varabilir ve manzarayı bir bütün şeklinde görüntüleyebilirsiniz. Sizlere eşsiz bir gezi veya yolculuk deneyimi sunacak bu helikopter turları ile kesinlikle kusursuz ve asla unutamayacağınız anlar yaşayacaksınız. Hazırlayıp sunmuş olduğumuz helikopter turu için dünyanın en güzel 10 yerine eklemek istediğiniz ülke ve şehirler var mı? Listemizdeki şehirler ve sizin kattıklarınızla ilgili yorumlarınızı sabırsızlıkla beklediğimizi de bilmenizi isteriz…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın