Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Günlük Çalışarak 200 Lira Kazanabileceğiniz 15 Basit Öneri

Günlük kazancınızı 200 lira daha artırmak nasıl olurdu? Gayet de güzel olurdu! İşte sizin için hazırladığımız öneriler:
Günlük Çalışarak 200 Lira Kazanabileceğiniz 15 Basit Öneri
Son Güncelleme: 
Yorum

Ay sonu geldiğinde koltukların altındaki ve kıyafetlerin ceplerindeki bozuk paraları aramaya başlayanlardan mısınız? Eğer öyleyseniz sizin için günlük kazancınıza 200 lira daha ekleyebileceğiniz öneriler hazırladık.

Halihazırda bildiğiniz işler ve el becerilerinizle ortaya çıkan ürünler, günlük kazancınızı artırabilir. İster bir işte çalışıyor olun ister evde olun; her durum için para kazanma önerilerimiz var. Bunlara göz atarak veya ilham alarak kendi yönteminizi bulabilirsiniz.

İşte önerilerimiz:

1 Özel Beslenme Yemekleri Yapın

Özel Beslenme Yemekleri YapınBebeklerden sporculara kadar birçok kişi, özel bir beslenme programına sahip olabilir. Gerekli besinlerin alınması, kilo kontrolü, çeşitli mineral eksiklikleri ve hastalıklar nedeniyle özel bir beslenmeye ihtiyaç duyulabilir.

Çölyak hastalığı, şeker, tansiyon gibi rahatsızlıklar da farklı besin alışkanlıklarının oluşmasına neden olabilir. Tüm bunların yanında detoks yani toksinlerden arınmak için de çeşitli yemek alışkanlıkları bulunmaktadır. Para kazanmak isteyen sizler ise bu kişiler için birbirinden özel yemekler hazırlayabilirsiniz.

Bu konuda biraz bilgi edinmeniz, müşterinizin rahatsızlığını, alerjisi olan durumları bilmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında lezzetli yemekler yaparak günlük 200 lira civarında bir gelir elde edebilirsiniz.

Özel beslenme yemekleri yaparak nasıl ve ne kadar para kazanılır buradan öğrenin!

2 Dünya Piyasalarını Keşfedin

Dünya Piyasalarını KeşfedinPara kazanmak için yatırım yapmak da en iyi yollardan birisidir. Elbette diğer işlerde olduğu gibi bazı yetkinliklere sahip olmanız gerekiyor. Günümüzde yatırım piyasaları teknoloji ile birlikte kendini geliştirdi ve tüm işlemlerini internete taşıdı diyebiliriz. İnternet üzerinden basit bir şekilde vereceğiniz al veya sat emirleri ile aynı kuyumcuda olduğu gibi yatırım yapabilirsiniz.

Artık dünya ile aynı olanaklar altında al-sat işlemleri yapabiliyorsunuz. Yani kuyumcudaki fiyat farklılıkları söz konusu olmaksızın işleminizi yaparsınız. Birçok farklı yatırım aracı içerisinden kendinize en uygun olanı seçebilir ve yatırımınızı istediğiniz yerde yapabilirsiniz.

Ayrıca fiyatlar düşerken de kazanabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak VİOP gibi vadeli piyasalarda, gelecek fiyat korkusu olmadan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ücretsiz eğitimler alarak nasıl yatırım yapabileceğinizi öğrenebilir ve risk almadan deneyim kazanabilirsiniz.

3 Masaj Yapın

Masaj YapınMasaj, ister keyif ister belli rahatsızlıklar için tercih edilir. Uzun yıllardan beri masaj, iyi kazandıran işler arasında yer almıştır ve eğitimlerini alan kişiler birbirinden farklı tekniklerle popüler olmayı başarmışlardır.

Evet, masaj ciddi bir iş ve bilinçli bir şekilde yapılması gerekiyor. Doğru masaj tekniklerinin ve uygulama noktalarının bilinmesi, yaptıran kişinin kendini iyi hissetmesini, masajın işe yaramasını sağlayacaktır.

Ayrıca “evet, evet işte tam orası, oh iyi geldi” dedirtebildiğiniz kişiler sizden vazgeçmeyecektir. Birkaç eğitim alarak masaj bilginizi artırabilir, daha sonra adınızı birkaç kişiyle duyurarak bu işten de günlük 200 lira gibi kazanç sağlayabilirsiniz.

Masaj yaparak nasıl ve ne kadar para kazanılır buradan öğrenin.

4 Ev Organizatörlüğü Yapın

Ev Organizatörlüğü YapınBu işi belki daha önce duymamış olabilirsiniz. Ancak son derece basit. Evi derli toplu olanlardansanız ve böyle görünmesinden hoşlananlardansanız bu iş size göre.

Yoğun iş temposu nedeniyle evine bir türlü çeki düzen veremeyen kişiler var. Siz de bu kişilere yardımcı olarak kazanç sağlayabilirsiniz. En basitinden gardırop düzeni, kiler yerleşimi veya evin genel hali için organizatörlük yapabilirsiniz.

5 Kişiye Özel Ürünler Tasarlayın

Kişiye Özel Ürünler TasarlayınGünümüzde hediyeler genelde kişiye özel oluyor. Sizin de bu konuda yeteneğiniz varsa bu işe yönelebilirsiniz.

Tshirt, kupa, albüm ve çeşitli süs eşyalarını, kişiye özel hale getirebilirsiniz. Sosyal medyanın da etkisiyle böyle ürünler fazla dikkat çekmeye başladı. Bu ürünlerin üstüne sloganlar, tasarımlar yapabilirsiniz. Daha sonra sosyal mecralarda satışa sunabilirsiniz.

6 Ütü Yapın

Ütü YapınÜtü yapmayı seviyor musunuz? Eminim birçok bayan bu konudan muzdariptir. Peki, biraz akıllıca davranıp neden bu işi yaparak para kazanmayasınız. Oldukça kolay bir şekilde müşteri bulabilir, çalışan bayanlar için bu işi yapabilirsiniz.

Günlük birkaç kişinin ütü işini çözerek gayet normal bir şekilde 200 lira kazanabilirsiniz. Günümüzde artık bu işin yaygınlaşmaya başladığını da unutmayın ve inatçı kırışıklarla savaşarak paranızı kazanın.

Ütü yaparak nasıl ve ne kadar para kazanılır buradan öğrenin.

7 Eğlence Sektörüne Girin

Eğlence Sektörüne GirinAnimatörler, jonglörler, dansçılar, palyaçolar ve akrobasi… Eğlence sektöründe çalışan kişiler, zorluklarla karşılaşsalar bile işlerini çok sevdiklerini dile getirirler.

Küçük bir doğum günü organizasyonundan büyük kutlamalara kadar birçok alanda onları görebilirsiniz. Eğer sizlerde bu alanda yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız ve ilginiz varsa yer alabilirsiniz. Otellerde veya diğer kutlamalarda çalışabilir ve para kazanabilirsiniz.

Eğlence sektöründen nasıl ve ne kadar para kazanılır buradan öğrenin.

8 Özel Şoförlük Yapın

Özel Şoförlük YapınDireksiyonunuza güveniyor musunuz? Eğer iyi bir şekilde araba kullanabiliyor ve yanınızdakileri güvenli bir şekilde gidecekleri yere taşıyabiliyorsanız, özel şoförlük yapmak para kazanabileceğiniz işlerden birisi.

Gelen misafirleri, turistleri, şirket yöneticilerini etkinliklere ve farklı şehirlere taşıma görevini üstlenen özel şoförler, adını bir kere duyurduğu zaman birçok kişi tarafından tercih edilebilirler. Verdiğiniz güven, kurallara uygun konforlu bir sürüş, gerekli hizmetler gibi konularda dikkatli olarak beğeni kazanabilirsiniz. Bu sayede de günlük güzel bir kazanç elde edebilirsiniz.

Özel şoförlük yaparak nasıl ve ne kadar para kazanılır buradan öğrenin.

9 Makyaj Yapın

Makyaj YapınProfesyonel makyaj yapma kabiliyetiniz ve bilginiz varsa günlük 200 liradan da fazla kazanabilirsiniz. Bir gelin makyajı alabilirseniz, 500 lira civarında para kazanabilirsiniz. Normal günlük bir makyajın fiyatı bile 100 lira civarındadır.

Kullandığınız makyaj malzemeleri, farklı tarzlarda uygulamalar, porselen makyaj gibi birçok farklı alanda hizmet vererek iyi bir gelir elde edebileceğiniz bilmelisiniz. Elbette bu konuda kurslara katılabilir, el becerinizi ve makyaj bilginizi geliştirebilirsiniz.

Makyaj yaparak nasıl ve ne kadar para kazanılır buradan öğrenin.

10 El Yapımı Ürünler Satın

El Yapımı Ürünler SatınEl yapımı olan herhangi bir ürüne her zaman ilgi olacaktır. Doğallıktan vazgeçmeyenler, eskiyle yeniyi karıştırmayı sevenler ve farklı şeylere ilgisi olanlar için yaratıcı olabilirsiniz.

Evinizde veya etrafınızda hemen bulabileceğiniz eşyalardan, yeni ürünler oluşturabilirsiniz. Süs eşyaları, şapkalar, çeşitli amaçlara yönelik çantalar yapabilirsiniz. Normalde çok değerli olmayan bir kumaş parçasından iyi bir fiyata satacağınız ürünler tasarlayabilirsiniz.

11 Profesyonel Hizmet Satışı Yapın

Profesyonel Hizmet Satışı YapınYazılım, mobil uygulama geliştirme, tasarım, yazarlık, müşteri hizmetleri ve insan kaynakları gibi konuların herhangi birinde profesyonel olabilirsiniz. Zaten bu işlerden para kazanıyor olabilirsiniz. Ek kazanç için de bu işleri yapabilirsiniz.

Bir işte profesyonelseniz her zaman değeri vardır. Sizin gibi profesyonellerle size ihtiyacı olan kişileri buluşturan platformlar bulunuyor. Upwork bunlardan birisidir. Biraz inceleyerek, hemen işe koyulabilirsiniz.

12 Web Tasarım Yapın

Web Tasarım YapınWeb sitelerinin sayısındaki artış, tasarımcı ve yazılımcılara da ekstradan iş fırsatı doğurdu. Web sitelerinin kullanıcı deneyimlerine göre tasarlanması ve gerekli kurumsal kimliğin oluşturulması gibi birçok önemli noktaya dikkat ederek adınızı duyurabileceğiniz bir sektör haline geldi.

Sitelerin logolarından, temalarına kadar birçok farklı alanda hizmet verebileceğiniz gibi arama motoru optimizasyonu konusunda da bilgi sahibi olarak farklılık yaratabilirsiniz. Günlük alacağınız freelance işlerle bile 200 liranın altında kazanmazsınız. Elbette bu konuda bilgi ve becerinizin olması gerekiyor.

13 E-Ticaret Yapın

E-Ticaret YapınE-ticaret alışveriş alışkanlığımızı değiştir ve neredeyse ekmek almak için bile bu uygulamaları kullanmaya başladık. İsteyen herkesin yapabileceği e-ticaret, ister küçük çaplı niche bir sektör isterse büyük bir oluşum olsun her türlü kazanç sağlıyor.

Elbette müşteri tutma ve kazanma konusunda çeşitli hizmetleri kaliteli bir şekilde sunabiliyor, memnuniyeti ve sizi tercih etmelerini sağlayabiliyor olmanız gerekiyor. Birkaç hukuki boyutu da hesaba kattıktan sonra kendi sitenizi açarak, sosyal medya ağlarını kullanarak veya büyük e-ticaret sitelerinde kendi sanal mağazanızı oluşturarak satış yapabilirsiniz.

Hitap ettiğiniz sektöre göre kazancınızı artırabilir ve müşteri memnuniyetini sağlayarak zamanla işi büyütebilirsiniz.

14 Kişisel Antrenörlük Yapın

Kişisel Antrenörlük YapınSpor hayatınızın bir parçasıysa ve bu konuda profesyonel bilginiz varsa kişisel antrenörlük yapabilirsiniz. Üstelik normal bir spor salonuna göre daha iyi ücretlere çalışabilirsiniz.

Birkaç saatlik pilates, yoga ve fitness eğitimi için iyi ücretler ödenebiliyor. İşinizi gerçekten iyi yapıp, müşterileriniz iyi sonuçlar gördükçe işinizin artacağı da kesindir.

15 Tamirat Yapın

Tamirat YapınEv aletlerinden, otomobile kadar birçok alanda tamirat işi bulunmaktadır. Evlerin su tesisatlarından, küçük ev aletlerine hatta bir pantolonun daraltılmasına kadar yapabileceğiniz birçok farklı tamirat işleri vardır.

Bu işlerden hangisine beceriniz varsa bu konuda insanlara yardımcı olabilir ve böylece para kazanabilirsiniz. Bir ev içerisinde her an herhangi bir alet bozulabilir ve her zaman bir tamirciye ihtiyaç duyulabilir. Bu konuda becerikli ve yetenekli biriyseniz, oldukça iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.

Hangi tamir işleri yapılarak para kazanılır buradan öğrenin.

*Okura Notlar

Para kazanmak için yapabileceğiniz işleri, tamamen kendiniz belirleyebilirsiniz. Günümüzde sahip olduğunuz herhangi bir yeteneği paraya çevirebilir ve kendi işinizi kurabilirsiniz. Yapmanız gereken ise bilgi dağarcığınızı ve yeteneklerinizi geliştirmektir. Kendinize güveninizi bu şekilde artırabilir ve yıllardır hayalini kurduğunuz ‘kendi işinin patronu olmak’ fikrini hayata geçirebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu