Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Getty Ailesi’nden Danny Boyle Dizisi Trust’a Uyarı: “İşlem Başlatacağız”

Danny Boyle’nin yeni dizisi Trust, Getty Ailesi’ni karaladığı gerekçesiyle mahkemelik olmak üzere. İşte detaylar;
Getty Ailesi’nden Danny Boyle Dizisi Trust’a Uyarı: “İşlem Başlatacağız”
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Efsanevi yönetmen Danny Boyle’nin dizisi Trust, uzun süredir merakla bekleniyor. Zira dizi yalnızca ekibiyle değil, aynı zamanda hikayesi nedeniyle de tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Tüm dünyanın bildiği gerçek ve dramatik bir hikayeyi konu alan Trust, ABD’li ünlü milyarder John Paul Getty’nin torununun kaçırılması üzerine kurulu. İşte bu noktada; Getty Ailesi avukatlarının Trust’a gönderdiği mektup, çok konuşulan yapımın bir kez daha gündeme gelmesine neden oldu!

Danny Boyle’nin yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği mini dizi, All the Money in the World filmi gibi Getty Ailesi’nin başından geçen dramı konu alıyor.

Başrollerinde Donald Sutherland, Brendan Fraser, Hilary Swank, Anna Chancellor, Harris Dickinson ve Michael Esper’in bulunduğu dizinin 25 Mart’ta FX ekranlarında yayınlanması planlanıyor. Ancak Getty Ailesi üyesi Ariadne Getty’nin avukatı aracılığıyla Danny Boyle ve Simon Beaufoy’a gönderdiği mektup, işleri biraz karıştıracağa benziyor.

Nitekim 1973 yılında kaçırılan John Paul Getty III’ün kız kardeşi Ariadne Getty FX’e gönderdiği mektupta, Trust’ın ailenin adını karaladığını iddia etti.

John Paul Getty III Kaçırılma VakasıDizinin kötü niyetli ve zalimce yapılmış olduğunu belirten Ariadne Getty, Hollywood Reporter’ın ulaştığı mektupta yapımcıları açıkça yasal yollara başvurmakla tehdit etti. Getty Ailesi’nin avukatı Martin Singer’ın imzasını taşıyan uyarı niteliğindeki mektupta, hem ailenin hem de kaçırılan John Paul Getty III’ün yanlış yansıtıldığı yönünde açıklamalara yer verildi.

Sonuçta; fragmanlarından da anlaşılacağı üzere dizide ünlü milyarderin torunu, kendisini kaçırılmış gibi gösteren biri olarak ifade ediliyor.

Getty Ailesi Trust'ın Ailenin Adını Karaladığını İddia EdiyorNe var ki tüm dünyanın haberdar olduğu kaçırılma vakasının İtalyan mafyası tarafından gerçekleştirildiği ve olayda John Paul Getty III’ün kulağının kesilerek aileye yollandığı gerçekleri biliniyor.

Ariadne Getty de bu duruma karşı çıktığını, gerekenlerin yapılmadığı takdirde yasal prosedür başlatacaklarını iletti. Fakat FX’den konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

Neticede; ABD’li milyarderin fidye ödemeyi reddetmesi üzerine aylarca rehin olarak tutulan genç nihayetinde ödenen 2 milyon dolarlık fidye sayesinde kesik kulağıyla kurtulmuştu. Fakat sonrasında babası ve dedesi ile görüşmeyi reddetmiş, olayın ardından iyice bağımlı hale gelmişti. Ve 1981’de aşırı doz yüzünden ölümden dönerek felç kalmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.