Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Geleceğin İnanılmaz 10 Yatı

Ütopya temalı tasarıma sahip olanlardan uzay mekiğine benzeyenlere kadar birbirinden ilginç yatlar bu listede! İşte geleceğin inanılmaz yatları:
Geleceğin İnanılmaz 10 Yatı
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Hayat hızlı bir şekilde akıp gidiyor. Fotoğraflar sanki gelecekteki teknolojiyi gösteren robotlar gibi duruyor değil mi? Biz hala uçan arabaları göremesek de, bazıları için bu inanılmaz yatlar sadece birkaç yıl uzakta gibi görünüyor.

Deniz aracı veya su sporları sevmeseniz bile, eminim bu lüks yatlar sizin ilginizi çekecektir. Seçilen yatlar dünyanın önde gelen yat tasarımcıları tarafından tasarlanmıştır ve biri hariç diğerleri iki öğrenci tarafından geliştirilmiştir.

Yatların her biri kendine özgüdür ve yat içinde olabilecek bütün lüks olanaklara sahiptir. Yatların içi ve dışı, tamamen yay gövde yapısına göre tasarlanmıştır. Birçoğu imal edilmiş ve kullanılmaya hazır olarak alıcılarını beklemektedir.

Sıra dışı 10 yata hep birlikte göz atmaya ne dersiniz!

10 Fly Cruiser

Fly CruiserResimdeki Fly Cruiser, İngiliz Phil Pauley tarafından tasarlanmıştır. Bu yat, Pauley’in tasarladığı dört Cruiser’dan biridir. Diğerleri ise Yacht Cruiser, Sub Cruiser ve Power Cruiser’dır. Yat bir düğme ile uçan moda geçer ve 180 kilometre yüksek hızda uçabilir. Yat, normalde denizde 20-70 kilometre arasında ilerler.

Pauley, çok lüks bir markadır. Fly Cruiser’in iç mobilyaları son derece şıktır ve son derece yenilikçi özelliklere sahiptir.

9 Jazz Yacht

Jazz Yacht90 metrelik gemi, dünyaca ünlü yat üreticileri Blohm & Voss tarafından yapılmıştır. Londra merkezli tasarımcı Zaha Hadid sadece beş tane olan bu dairesel yatı tasarlamıştır.

Hadid’in web sitesine göre; yat tasarlanırken, sualtı ekosisteminden ve suyun akışkan dinamiğinden yararlanılmıştır. Havadan gösterilen dış iskelet yapısı, su dünyasına doğal bir görünüm vermek için özel olarak tasarlanmıştır. Yat, içi ve dışıyla 38.5 milyon dolar ödemeye değecek bir başyapıttır.

8 Tropical Island Yacht

Tropical Island YachtLondra merkezli tasarım şirketi, yüzen platformlar için lüks ve eşsiz tasarımlar hazırlar. Onların hedefi tamamen yeni ve özgün gemiler yapmaktır. Görünüşe bakılırsa şirket hedefine ulaştı.

Fotoğrafta gösterilen Tropical Island Yacht, lüks havuzu çevreleyen kabanalara ve içinde 2 büyük süiti gizleyen bir yanardağa sahiptir. Şelalenin arkasında inanılmaz manzaralı bir oturma odası vardır. Gördüğünüz gibi, yat oldukça lüks donanımlıdır ve bu yatla tatilden ne bekliyorsanız bulabilmeniz mümkün.

7 Futuristic Cronos Yacht

Futuristic Cronos YachtÖğrenci olan Simone Madella ve Lorenzo Berselli, Cronos Yacht’ı tasarlamıştır. Cronos’un içinde ve dışında eşsiz bir görünüm yaratmak için yüksek kaliteli ahşap kullanılmıştır.

Gemi gereksiz yat kirliliğine farkındalık yaratmak için geliştirilmiştir. Cronos tasarlanırken, eğlence ve keşif için kullanılması amaçlanmıştır. Yatın sıra dışı yelkeni, motor ve rüzgar arasındaki iki işlevi sağlamaktadır.

6 Adastra Yacht

Adastra YachtJohn Shuttleworth, oldukça şaşırtıcı olan bu küçük gemiyi tasarlamıştır. Deha tasarımcı, Monaco’da 2013 Dünya Superyacht Ödülleri’nde “En Yenilikçi Tasarım Ödülünü” kazanmıştır.

43 metrelik yat, lüks olanaklara ve en üst düzeyde özelliklere sahiptir. Yatı diğerinden ayıran özellik ise daha fazla yakıt tasarrufu sağlamasıdır.

5 Xhibitionist Yacht

Xhibitionist Yacht75 metrelik yatı, Edward Gray tasarladı. Yat; partiler, küçük bir konferans veya kongre için kullanılabilir. Teknenin içi ve dışı oldukça lükstür.

Yatın içinde, Steinway piyano, çift merdiven, ana sergi salonu ve bakara aydınlatma vardır. Ayrıca yatın içi tamamen akıllı gölgelendirme sistemi ile donatılmıştır.

4 Oculus Yacht

Oculus Yacht76 metrelik yat, Schopfer Yatlar LLC kurucusu E. Kevin Schopfer tarafından tasarlanmıştır. Yatın dışı, suda yaşayan bir canlı gibi görünmektedir. Lüks yat, 14 misafir için tasarlanmıştır ve 45 kilometre hızla gidebilmektedir.

Yatın büyüklüğü diğer yatlara göre küçük olabilir. Ancak Schopfer, yatı daha çok yolcuların su sporları ve dalış yapmasına olanak sağlamak için tasarlamıştır. İçinde; iki katlı yemek odası, merkezi merdiven ve üstün aydınlatma özellikleri vardır.

3 Glass Haute Yacht

Glass Haute YachtBu inanılmaz görselliğin mucidi, tasarımcısı Lujac Desautel’dir. Yat, cam yapısı sayesinde konuklarına her odadan 360 derecelik okyanus manzarası sunmaktadır.

Yat, 3 kata sahiptir ve her birinin fonksiyonel özellikleri farklıdır. İkinci katta, piyano bulunan oturma odası, yemek odası ve kokteyl salonu bulunmaktadır. Desautel’in tasarımı olan yat, özel müşteriler içindir.

2 Trilobis 65

Trilobis 65Trilobis 65, geleceğin sualtı evine benzemektedir. Trilobis 65, 4 milyon $ fiyat etiketiyle şu anda oldukça maliyetlidir. Ancak en umut verici tasarımlardan biridir. Yat; yakıt, güneş, rüzgârla çalışan enerji üretimi gibi inanılmaz özelliklere sahiptir.

Muhteşem enerji üretimi kavramı, 2001 yılında Giancarlo Zema Design Group tarafından oluşturulmuştur. En alt katında sualtı gözlem olanakları sunan yat, dört katlı bir yapıdır. Üst katlarında; yatak odaları, mutfak, yemek odası, yaşam ve kontrol odaları bulunmaktadır.

1 Floating Utopia Yacht

Floating Utopia YachtYat, Yat Adası Tasarım şirketinin ütopya temalı tasarımıdır. 11 katlı yapı, tipik bir yolcu gemisi gibi birçok yolcu alabilecek kadar büyüktür. İçinde; perakende alışveriş merkezi, otel, kongre merkezi gibi çeşitli kullanım alanları mevcuttur.

Yat yüzen küçük bir şehir gibi görünmektedir. Yatın, 100 metrelik uzunluğu ve 11. kattaki gözlemevi konuklara 360 derecelik okyanus manzarası sunmaktadır.

Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülkenin insanları olarak hangimiz denizi sevmez ki. Güzel bir yaz ayında bu yatlardan birisiyle engin maviliklere açıldığınızı hayal edin. Suyun size verdiği dinginlik ile lüks ve ihtişamın karışımından oluşan keyif. Hangimiz hayır diyebilir ki. Elbette bunlar henüz proje olan yatlar ve geleceğin teknolojilerine sahipler. Bir yat alacağınızı hayal edin; bu yattan neler beklerdiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.