Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fransız Polinezyası’nın İncisi Bora Bora’da Kendi Adanıza Sahip Olun!

Fransız Polinezyası’nın İncisi Bora Bora’da Kendi Adanıza Sahip Olun!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Yaklaşık 15 ila 20 yıl önce, lüks tatil dendiğinde aklımıza çeşitli Avrupa ülkeleri ve ABD gelirdi. Asya’da yer alan küçük ülkeler ve bölgeler küçümsenirdi. Özellikle de Okyanusya’nın bahsi bile geçmezdi. Fakat şimdilerde yapılan turistik yatırımların yanı sıra doğal güzelliklerin de korunmasıyla birer turizm merkezi haline gelen bu bölgeler, artık lüks tatilin tanımı haline geldiler. Özellikle de Okyanusya kıtasındaki Fransız Polinezyası’nda ve dünyanın en güzel adaları arasında bulunan Bora Bora adaları,  bozulmamış tabiatıyla mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden bir tanesidir.

Bir doğa harikası olan Bora Bora, 1720’li yıllarda keşfedilip, 1842 yılında Fransa topraklarına katılan olağanüstü bir tatil cennetidir. Bünyesinde büyüklü küçüklü birçok adayı barındıran bu güzellik, Pasifik veya Büyük Okyanus’un ortasında eşsiz bir yaşamı misafirlerine sunuyor. Bora Bora cennetini yaşanılası hale getiren küçük bir Polinezya adası yeni sahiplerini arıyor. Turizmin kalbinin attığı yerlerden biri olan Fransız Polinezyası’nın en ünlü adalarından birine bağlı olan bu adacık kalabalıktan ayrıştırılmış bir yaşam deneyimini yeni sahipleriyle buluşturacak.

Astronomik Fiyat Etiketine Sahip Bora Bora Adası

Astronomik Fiyat Etiketine Sahip Bora Bora AdasıTürk müteahhitlerin, ev satımı ve alımıyla uğraşanların, emlak işiyle ilgilenenlerin birçoğu başlığı görür görmez metrekare hesabına girişmiş olabilirler. Fakat kış aylarında bile ziyaret edebileceğiniz görülmeye değer eşsiz sahiller gibi doğa harikalarına ev sahipliği yapan bu güzel ada, değerli bir arsadan daha fazlasını niteliyor. Yine de merak edenler için 50 milyon dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak olan bu olağanüstü adanın tamı tamına 4 hektarlık bir alana yayıldığını da söz etmeden geçmeyelim.

Geçmişte Kiralanmış Bir Polinezya Adası: “Motu Tane”

Geçmişte Kiralanmış Bir Polinezya Adası: "Motu Tane"Ünlü Fransız kaşif ve yazar Paul-Emile Victor, Bora Bora’nın ev sahipliği yaptığı bu küçük adacık için “cennetten bir parça” ifadelerini kullanmış. Victor’un 2000 yılındaki ölümünden 5 yıl sonra Nars kozmetik şirketinin sahibi Francois Nars tarafından tam olarak günlük 25 bin dolara kiralanan bu güzel ada şimdilerde tamamıyla satışa çıkarılıyor. Fransız Polinezyası’ndaki bir başka saklı cennet olan Motu Moie güzelliğinin ardından satışa çıkarılan Motu Tane adındaki bu eşsiz adacık bünyesinde bir de sahiplerinin aradıkları huzuru bulacakları bir konaklama tesisini de barındırıyor.

Bora Bora’nın Satılık Adasında Huzurlu Bir Tesis

Bora Bora'nın Satılık Adasında Huzurlu Bir TesisTahiti dilinde “Adamın Adası” anlamına gelen Motu Tane adının verildiği bu Bora Bora güzelliği, kişisel bir cennete sahip olmak isteyenler için fazlasıyla idealdir. Yüzyıllardır büyümeye devam eden Hindistan cevizi ağaçlarıyla dolu toprakları, beyaz kumsal plajları ve berrak turkuaz sularıyla gerçek bir turizm cenneti olan Motu Tane, 13 yatak odasına sahip bir konaklama tesisini de güzellikleri içerisinde saklıyor. Toplamda 20 misafiri ağırlayabilecek olan bu tesis mimar Christian Liaigre tarafından tasarlanmış.

Hayranlık uyandıran bir coğrafya üzerine konumlandırılmış bir cennet olan Fransız Polinezyası’nın en etkileyici adalarından olan Bora Bora’nın bünyesinde barındırdığı Motu Tane, küçük bir adacık olmasına rağmen bölgeye ait bütün coğrafya özelliklerine sahiptir. Hatta içerisinde insan eliyle yapılmış oldukça huzurlu bir konaklama tesisini de saklayan Motu Tane adasına sahip olmak istemez miydiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın