Yatırım yapmaya başla!

Evden Çalışmak İsteyen Anne ve Babalar için 16 Kazançlı İş Fikri

Evden Çalışmak İsteyen Anne ve Babalar için 16 Kazançlı İş Fikri

Hiç şüphesiz çocuklar, anne-babaları için bu dünyadaki en önemli varlıklardır. Onlara güzel bir hayat sunabilmek ve geleceklerini güvence altına alabilmek her ebeveynin isteğidir. Anne-babalar bu nedenle çalışıp çabalar ve her şeyden önce çocuklarını düşünerek hareket ederler. Yani bu durum yüzyıllar önce de böyleydi, şimdi de böyle! Tabii, arada şöyle bir farklılık söz konusu! Önceden sadece babanın çalışması koca bir aileyi geçindirirken, şu anda tek kişinin çalışması 3 kişilik bir ailenin geçimini bile tam olarak sağlayamıyor. Çünkü hayat şartları çok değişti, geçinmek eskiye göre katbekat zorlaştı. İşte bu nedenlerden dolayı, hem annenin hem de babanın çalışması kaçınılmaz oldu.

Diğer taraftan, bazı anne babalar çalışmak istese de var olan koşullar yüzünden bu isteklerini gerçekleştiremiyorlar. Örneğin; bebeği henüz çok küçük olduğu için ondan ayrılamayan sayısız anne uzunca bir süre evde oturmayı tercih ediyor. Çocuğunu bakıcıya bırakmak istemeyen ya da bakıcı parası verdiğinde maaşından geriye pek bir şey kalmayan ebeveynler, bu konuda gayet haklılar da. Düşünsenize, el kadar bebeğinizi hiç tanımadığınız birine teslim ediyorsunuz. Özellikle de yeni doğum yapmış korumacı anneler için bu gerçekten çok zor olmalı. Ayrıca bakıcı ücretlerinin en aşağı 800 liradan başladığını düşünürseniz, iyi kazançlı bir işiniz olmadıktan sonra çalışmanızın pek bir anlamı kalmadığını da anlarsınız. Sonuçta para kazanmak istemesine rağmen dışarıda çalışma lüksü olmayan anne-babalar için öne sürülebilecek daha bir sürü farklı neden olabilir. Ancak günümüzde yaşanan değişiklikler, insanların sadece dışarıda değil evde de çalışmasına pek çok farklı yoldan olanak tanıyor.

Evet, bir takım sebepler yüzünden evde oturmak zorunda kalan anne-babalar kendilerine uygun para kazanma yöntemini bularak home ofis çalışabiliyorlar. Hem çocuğuyla ilgilenmek hem de iyi miktarlarda kazanç elde etmek isteyen ebeveynler için pek çok farklı iş fikri var. Eğer siz de daha iyi yaşam standartlarına sahip olmak ve çocuğunuza daha iyi bir gelecek hazırlamak istiyorsanız, bu iş fikirlerini kesinlikle değerlendirmelisiniz.

İşte evden çalışmak isteyen anne-babalar için gayet uygun olan para kazanma yöntemleri:

Sanal Asistanlık Yapmak!

Sanal Asistanlık Yapmak!Bu işi daha önce duydunuz mu, bilemiyorum; ama sanal asistanlık home ofis çalışmak isteyenlerin ilgisini çeken en popüler yöntemler arasında! Yönetici asistanlığı işini evden yapmak olarak tanımlanabilecek bu iş sayesinde siz de para kazananlardan biri olabilirsiniz. Freelance çalışmak isteyenler için gayet uygun olan bu işi nasıl yapacağınız da tamamen size bağlı. İsterseniz sadece bir firma için çalışabilir isterseniz birden fazla yerle anlaşarak kazancınızı katlayabilirsiniz. Ayrıca sanal asistanlık yapabilmek için özel bir belgeye sahip olmanıza gerek de yok. Bir yönetici asistanının ya da eski adıyla sekreterin niteliklerine sahip olmanız bu iş için genellikle yeterli görülüyor.

Sanal asistanlık yaparak para kazanmak hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak istiyorsanız burayı tıklayın!

Bir Şeyler Kiralamak!

Bir Şeyler Kiralamak!Evde çalışmak isteyen anne babaların yapabileceği bir diğer iş de bir şeyler kiralamak! Tabii, öncelikle ne kiralamak istediğinize karar vermeli, daha sonraki adımlarınızı bu karara göre atmalısınız. Mesela; araba ya da bisiklet kiralayarak para kazanmak istiyorsanız, küçük bir araştırma yaptıktan sonra bu işe başlamalısınız. Diğer taraftan; boş oda ve park yeri kiralayarak para kazanmak da düşünebileceğiniz yöntemlerden bir tanesi. Bunların dışında; kullanmadığınız eşyalar, bir köşeye kaldırılmış gelinliğiniz, çuvalla para harcadığınız abiyeleriniz ve bunlar gibi özel eşyalarınızı da kiralayarak para kazanabilirsiniz. Sonuçta hemen hemen hiç yorulmadan ve sermaye harcamadan yapabileceğiniz bu iş sayesinde evden çalışarak para kazanmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Yazmak!

Yazmak!Evden çalışmak isteyen anne-babalar için düşünülebilecek bir diğer yöntem de bu. Sahip olduğunuz yazarlık yeteneklerini düşünerek siz de kendinize uygun işi bulabilirsiniz. Çünkü yazmak denildiğinde akla gelen pek çok farklı iş var. Örneğin, editörlük yaparak para kazanmak bunlardan bir tanesi. Freelance olarak çalışabileceğiniz bu işle ilgili olarak internette bir dizi iş ilanı bulabilirsiniz. Ayrıca hazır anne-baba olmuşken masal anlatma, daha doğrusu masal uydurma alanındaki yeteneklerinizi geliştirdiğinizi düşünüyorsanız; belki çocuk kitabı yazarlığı yapmayı da deneyebilirsiniz. Blog yazarlığı yaparak para kazanmak da düşünebileceğiniz işlerden bir diğeri! Sonuçta; çocuğunuz yatağında mışıl mışıl uyurken siz de keyifle çalışabilir, kelimelerinizin gücü sayesinde para kazanabilirsiniz.

Yatırım Yapmak!

Yatırım Yapmak!Durun, hemen öyle gözünüz korkmasın. Yatırım yapmak için binlerce liraya sahip olmanıza gerek yok. Çok küçük miktarlardan başlayarak, hiç para kaybetmeden bu işten para kazanmanız mümkün. Üstelik yapmanız gereken tek şey evinizin rahatlığında piyasaları takip etmek ve almış olduğunuz eğitimler sayesinde doğru alana yatırım yapmak. Haftanın 5 günü 24 saat boyunca yapabileceğiniz işlemler sayesinde yatırdığınız miktarın onlarca kat fazlasını kazanabilir, normal bir çalışanın elde ettiğinden çok daha fazla para kazanabilirsiniz. Bu alanla ilgili hiçbir şey bilmiyor olabilirsiniz. Ancak bunun bir engel olduğunu düşünmeyin. Çünkü internetten verilen ücretsiz eğitimler sayesinde A’dan Z’ye ihtiyacınız olan her türlü bilgiye erişebiliyorsunuz. Nasıl mı? Aşağıdaki linke tıklayarak bunu hemen öğrenebilirsiniz.

Fotoğrafçılık!

Fotoğrafçılık!Evet, sanılanın aksine fotoğrafçılıktan para kazanmak için bir stüdyonuzun olması gerekmiyor. Bu işi yapmak için uygun niteliklere sahipseniz, siz de ayda birkaç iş alarak gayet iyi miktarlarda para kazanabilirsiniz. Evinizin küçük bir alanını ofisiniz haline getirebilir, internet ortamından kendinize yeni müşteriler bulabilirsiniz. Örneğin; son zamanların en popüler mesleklerinden biri olan doğum fotoğrafçılığı!

Bu işi yaparak gayet iyi miktarlarda para kazanmanız mümkün. Hatta evinizde yeni doğmuş bebeklerin güzel fotoğraflarını çekebileceğiniz küçük bir stüdyo oluşturarak, aileler için unutulmaz fotoğraflar çekebilirsiniz. Ya da çektiğiniz fotoğrafların internet üzerinden satışını yaparak da bu alandan para kazanabilirsiniz. İsterseniz düğün fotoğrafçılığı yapabilir, ayda bir kez bu işi yapsanız bile yüksek miktarda gelir elde edebilirsiniz. Sonuçta bu işin size ne kadar uygun olduğunu en iyi siz bileceksiniz. Fotoğrafçılık ilginizi çekmedi diye üzülmeyin, evden yapılabilecek daha bir sürü iş var.

Fotoğrafçılık yaparak para kazanmak hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

Kullanmadığınız Eşyaları Satmak!

Kullanmadığınız Eşyaları Satmak!Evden çalışmak isteyen anne ve babaların düşünmesi gereken bir diğer iş de bu! Yani siz de evinizde detaylı bir araştırma yaparak, bu işten para kazanabilirsiniz. Hatta çevrenize haber salarak onların kullanmadıkları eşyaları satmayı da teklif edebilir, ürün yelpazenizi genişleterek yüksek miktarlarda para kazanabilirsiniz. Mesela; yan komşunuzun yıllardır kilerde bekleyen bir bebek arabası vardır. Arkadaşınızın hiç giyemediği bir ayakkabısı, annenizin hiç kullanmadığı bir mutfak robotu var. Kaldı ki sadece kendi eşyalarınız arasında bile öylece duran bir sürü şey olduğunu göreceksiniz. İşte bu eşyaları ilgili internet sitelerine koyarak para kazanabilir, aynı zamanda evinizdeki fazlalıklardan kurtulduğunuz için şöyle güzel bir “ohhh” çekebilirsiniz.

Kullanmadığınız eşyaları satarak para kazanmak hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

El İşi ve Örgü Yapmak!

El İşi ve Örgü Yapmak!Hem rahatlamanızı sağlayacak hem de para kazanmanıza yarayacak olan bu iş de evden çalışmak isteyen ebeveynler için uygun. Çoğu kişinin hobi olarak yaptığı bu iş sayesinde para kazanmak istiyorsanız, bir an önce ihtiyacınız olan malzemeleri edinerek parmaklarınızı çalıştırın derim. Hem bebekler hem yetişkinler için kıyafetler, şirin şapkalar, eldivenler, patikler örmek gerçekten eğlenceli görünmüyor mu? Ayrıca bu işte gerçekten yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız, çeyiz paketleri hazırlamayı da hayata geçirebilirsiniz. İnce ince işleyeceğiniz el emeği göz nuru ürünlerinizden gayet iyi miktarlarda para kazanacağınızdan emin olabilirsiniz. Evet, ne diyorsunuz? El işi ve örgü size uygun mu?

El işi ve örgü yaparak para kazanmak hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız burayı tıklayın!

Mum Yapıp Satmak!

Mum Yapıp Satmak!Evden çalışmak isteyen anne babalar için düşünülebilecek bir diğer iş de mum yapmak! Evet, günümüzde mum yaparak para kazanan sayısız insan var. Bu işin ne kadar kazançlı olduğunu görmek istiyorsanız, internette küçük bir fiyat araştırması yapmanız yeterli olacaktır. Çünkü mum yapımı için gerekli olan malzemelerin hepsi uygun fiyatlara sahiptir. Ancak satış fiyatlarına baktığınızda küçücük bir mumun bile en az 10 lira olduğunu görürsünüz. Sonuçta rengarenk ve orijinal mumlar yaparak siz de hem para kazanabilir hem de gayet iyi vakit geçirebilirsiniz.

Mum yaparak para kazanmak hakkında ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız burayı tıklayın!

Çeviri Yapmak!

Çeviri Yapmak!Eğer en az bir tane yabancı dil biliyorsanız, siz de çeviri yaparak para kazanabilirsiniz. Tabii, çeviri yapmak için gerekli olan diğer niteliklere de sahip olmalısınız. Daha önce hiç bu işi yapmamış olabilirsiniz, ama kendi kendinize yapacağınız birkaç küçük denemeyle çeviri işinin size uygun olup olmadığına rahatlıkla karar verebilirsiniz. Ya da ilk etapta basit çevirilerden başlayabilir, daha sonra kendinizi geliştirdikçe daha büyük işler alabilirsiniz. Örneğin; yabancı dizilerin ve filmlerin alt yazı çevirilerini yapmayı düşünebilirsiniz. Hem kaliteli hem de eğlenceli olan bu iş sayesinde para kazanmak istiyorsanız, araştırmalarınıza bir an önce başlayın derim.

Çeviri yaparak para kazanmak hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

Anket Doldurmak!

Anket Doldurmak!Evden çalışmak isteyen anne babalar için düşünülebilecek bir diğer para kazanma yöntemi de anket doldurmak. Bilgisayarınızın başında ya da telefonunuz aracılığıyla yapabileceğiniz bu iş sayesinde doldurduğunuz anket başına iyi miktarda para kazanabilirsiniz. Tabii, burada dikkat etmeniz gereken şey güvenilir sitelerle çalışmak olmalıdır. Aksi takdirde para kazanayım derken bütçenize zara vermiş hem de emeklerinizi çöpe atmış olursunuz. Bu nedenle önce detaylı bir araştırma yapmalı, ardından anket işine başlamalısınız.

Evde anket doldurarak para kazanmak istiyorum diyorsanız burayı tıklayın!

Özel Ders Vermek!

Özel Ders Vermek!Evinizden yapabileceğiniz işler arasında özel ders vermek de var. Siz de sahip olduğunuz yeteneklere uygun olarak ders vermeye başlayabilir, haftada birkaç saatinizi bu işe ayırarak para kazanabilirsiniz. Örneğin; iyi derecede İngilizce ya da başka bir dil biliyorsunuzdur. Ya da bir enstrüman çalma yeteneğiniz vardır. Veya yoga, pilates gibi alanlarda ders verebilirsiniz. Etrafınıza haber salarak ve internetten ilan vererek hem küçüklere hem yetişkinlere özel ders verebilirsiniz. Üstelik isterseniz internet üzerinden online ders vermeyi de düşünebilirsiniz.

Özel ders vererek para kazanmak istiyorum diyorsanız burayı tıklayın!

Bebek-Çocuk Bakıcılığı Yapmak!

Bebek-Çocuk Bakıcılığı Yapmak!Zaten kendi çocuğum var, nasıl bakıcılık yapayım diye düşünmeyin. Emin olun, siz bu işi çocuğu olmayanlara göre çok daha iyi yaparsanız. Hem aileler sizin de bir anne veya baba olduğunuzu bildikleri için çocuklarını yanınıza daha rahat bir şekilde bırakacaklardır. Ayrıca çocuğunuzla aynı yaşlarda bir çocuğa bakarsanız, onun için mükemmel bir oyun arkadaşı da bulmuş olursunuz. Hem para kazanıp hem de çocuğunuzun sosyalleşmesini sağlayacağı bu işi kesinlikle düşünmelisiniz derim. Çünkü bu iş sayesinde pek çok yönden kazanç sağlamış olacaksınız.

Bebek bakıcılığı yaparak para kazanmak istiyorum diyorsanız burayı tıklayın!

Gizli Müşteri Olmak!

Gizli Müşteri Olmak!Evet, gizli müşteri olmak için dışarı çıkmanız gerektiğini biliyorum. Ancak çocuğunuzla dışarıda vakit geçirmekten hoşlanan biriyseniz, bu iş belki de tam size göredir. Yapmanız gereken tek şey anlaştığınız firmaların size bildirdiği mağazaları dolaşarak, etrafı gözlemlemek ve tarafsız bir şekilde rapor hazırlamak. Hem havaların ısındığını da düşünürseniz, arada sırada bebeğiniz ya da çocuğunuzla dışarı çıkmanın her ikinize de iyi geleceğinden emin olabilirsiniz. Ne diyorsunuz, mağaza mağaza gezmek size ve minik canavarınıza uygun mu?

Terzilik!

Terzilik!Bir şeyler üretmeyi seviyor ve dikiş nakış işlerinden anlıyorsanız belki de terzilik yapmayı düşünmelisiniz. Bu işi daha önce yapmamış olabilirsiniz, ama bunu bir engel olarak görmemelisiniz. Eğer yeteneğiniz varsa, küçük bir eğitimin ardından terzilik yapmaya başlayabilirsiniz. İlk etapta küçük işler alarak bu işte tecrübe kazanabilir, kendinize ve yakınlarınıza kıyafetler dikerek terzilik konusunda istediğiniz kadar gelişebilirsiniz. Ama yok “ben bu kadar ileri gidemem” diyorsanız, basit terzilik işleriyle para kazanabilirsiniz. Sadece kısaltma, daraltma gibi işler sayesinde de para kazanmanız mümkün olacaktır.

Terzilik yaparak para kazanmak hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

Takı Tasarlamak!

Takı Tasarlamak!Evden çalışmayı isteyen anne-babaların düşünmesi gereken bir diğer iş de takı tasarımı! Yaratıcılığınıza güveniyor ve bu eğlenceli işten para kazanabileceğinizi düşünüyorsanız, bir an önce ihtiyacınız olan malzemeleri araştırmalısınız. Çünkü farklı tasarımlara ve orijinal takılara gerçekten yüksek miktarda ücretler ödeniyor. Örneğin; maliyeti 10 lira bile olmayan bir kolyeyi rahatlıkla 30 liraya satabiliyorsunuz. Keza yüzükler, halhallar, bileklikler de öyle. Ayrıca internetten binlerce farklı takı modeline ulaşabilir, yaratıcılık konusunda mükemmel olmasanız bile araştırma yaparak harika takılar tasarlayabilirsiniz. Hem belki çocuğunuz da siz bu işte yardım etmek ister, ne dersiniz?

Takı tasarlayarak para kazanmak istiyorum diyorsanız tıklayın!

Yemek Yapmak!

Yemek Yapmak!Nasıl olsa her gün kendiniz için yemek pişiriyorsunuz, değil mi? Peki, birkaç tencere fazlasını pişirmeye ne dersiniz? Evet, bu şekilde evde yemek yaparak para kazananlardan biri olabilirsiniz. Günümüzde yemek firmaları yerine kişilerden hizmet almayı tercih eden sayısız küçük iş yeri var. Örneğin; 5 kişinin çalıştığı bir ofis için yemek yapıyor ve gerçekten güzel para kazanıyorsunuz. Siz de etrafınıza haber salarak, internetten verilmiş ilanları araştırarak bu tarz bir hizmet vermeyi düşünebilirsiniz. Ya da kafelerle, pastanelerle, restoranlarla konuşabilir; onlar için lezzetli pastalar börekler yapmayı teklif edebilirsiniz. Veya mantı yapabilirsiniz. Sonuçta; elinizin altında bir sürü farklı imkan var. Peki hangisi size en uygunu? Pasta börek yaparak para kazanmak mı, mantı ve erişte yaparak para kazanmak mı, yoksa yemek yaparak para kazanmak mı?

SONUÇ:

Evet, gördüğünüz gibi evde oturup çocuk bakmak çalışıp para kazanmanıza engel değil. Yukarıdaki iş fikirleri arasından en az bir tanesinin size uygun olduğunu düşünüyorum. Kaldı ki küçük bir araştırma yaparsanız, evden yapılabilecek daha bir sürü farklı iş olduğunu görürsünüz. Sonuçta tek maaşla sınırlı kalmamak ve hem kendiniz hem de aileniz için daha iyi bir hayat istiyorsanız, hemen şimdi harekete geçmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Bu yazı size sadece ne iş yapabileceğiniz hakkında fikir verebilir. Anlayacağınız gerisi tamamen size kalıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.


Okur Yorumları

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#İş Fikirleri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum