Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı 10 Takım Elbisesi

Dünyanın en pahalı takım elbiseleri sizce naısl kumaşlardan üretilmiş, kimler tarafından tasarlanmıştır? İşte uçuk fiyatlarıyla eşsiz takımlar:
Dünyanın En Pahalı 10 Takım Elbisesi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Hep bayanların giyiminden, aksesuarlarından ve bu nedenle de artan maliyetlerinden söz ederiz. Ama erkekleri hiç düşündünüz mü? Bir davet olduğunda biz bayanlar hummalı bir çalışmaya girer ve kıyafet aramaya başlarız ve bir yandan da yakınırız, “erkeklerin işi kolay, bir takım elbise giyer biter” diye. Ama erkekler için de birçok alternatifin olduğunu unutmamalısınız.

Bir bayan için davette giyeceği kıyafet ne kadar önemliyse bir erkek için de önemlidir. Sergilemesi gereken izlenime göre tercih etmesi gereken takım elbise vardır. Ayrıca takım elbisenin ceket, pantolon, gömlek ve kravattan oluştuğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. En azın biz hanımlar kadar beyler için de alternatif var. İtalyan kesimler, spor kesimler, klasik kesimler, dar ve bol kesimler gibi daha birçok kesim takım elbise çeşidini artıyor. Elbette, renk ve kombinasyon, ayakkabı ve diğer aksesuarlar gibi ince ayrıntılar da var.

Bir erkeğin giydiği takım elbise imajını çizmektedir. Karizması, maçosu, güven vereni, çapkını, modaya tutkunu ve en önemlisi bakımlı, kendine güvenen erkek modelleri. Tüm buna göre de takım elbise çeşidi oluyor tabi. Biz hanımlar nasıl kendimizi yansıtan kıyafetler giyiyorsak, beyler de aynı şekilde kendilerini yansıtan takım elbise içerisinde kendilerini iyi hissediyorlar. Bu nedenle bir takım elbise diyip geçmeyin. Hele ki birazdan bahsedeceğim takım elbiseleri görünce…

Bir araba parasına takım elbiseler var. Lüks yaşamın beraberinde getirdiği uyum nedeniyle dünyanın önde gelen markaları, zengin iş adamları, ünlüler, dünya liderleri için özel takım elbiseler tasarlıyor. Mesela iş adamı Ali Ağaoğlu, Hollywood yıldızlarının tercihi olan Tom Ford’un takım elbiselerini seviyor ve “belli markalar kıyafetleri getirirler, oradan seçerim. Canlı renkler favorim” diyor.

İşte bu lüks yaşama uyumlu olmak ve statünün gerektirdiği gibi giyinmek adına tasarlanan dünyanın en pahalı takım elbiseleri:

Ismarlama Çalışan Ermenegildo Zenga

Ermenegildo ZengaSipariş üzerine takım elbise yapan Ermenegildo Zenga’nın bir takım elbise tam 22 bin dolar. İtalyan tasarımcıları yıllar boyunca erkek modasında dünyanın imrenilen tasarımlarını yarattı. İnce, hassas terzilikleri ve dünyanın en iyi kumaşlarını bilerek yapılan bu takım elbiselerin yaratıcısı olan Ermenegildo Zenga, İtalya’nın elit moda evlerinden birine sahip. 1910 yılında İtalya’nın Trivero şehrinde çıktıkları bu yolda 100 yılı aşkın bir süredir hizmet veriyor.

Ermenegildo Zenga, Gucci, Yves Saint Laurent ve Tom Ford gibi isimler için takım elbise tasarlıyor. 22 bin dolarlık bu takım elbise, Zenga ailesinin dördüncü kuşağı tarafından üretildi ve ince bir işçiliklerini 700 farklı fabrikada hayata geçiriyorlar.

Dünya Ahşap Rekoru Mücadelesi Takım Elbiseleri

Loro Piana Takım ElbiseleriDünya Ahşap Rekoru Mücadelesi ve takım elbiseler ne alaka diyebilirsiniz. 28 bin dolarlık takım elbiselerin bulunduğu bu yarışmanın sponsoru ve ev sahibi dünyanın en iyi kaşmir üreticisi olan Loro Piana. Şimdiler de Loro Piana ismi, Luigi ve Sergio Loro Piana kardeşler ile anılıyor.

Bu iki kardeş her yıl gerçekleştirilen bu yarışma için en iyi takım elbiseleri tasarlıyor. Yapılan tasarımlar oylamaya sunulur ve en iyileri seçilir. Sonra da Loro Piana markası altında 50 takım elbise üretilir.

Brioni Vanquish II

Brioni Vanquish II43 bin dolarlık bu takım elbiseyi aslında gördünüz. Nerde mi? 1995 yapımı James Bond Golden Eye filminde. Bond’un bu film için giydiği takım elbise bu 43 bin dolarlık takım elbisenin tasarımcısı olan İtalyan lüks kumaşçısı Brioni Vanquish II markasını taşıyor.

Vanquish II, tiftiğe benzer qivuik, bir kaşmir türü olan paşmin ve devetüyü dahil olmak üzere dünyanın nadir liflerinden oluşan karışımları kumaşlarında kullanıyor. El yapımı olan bu takım elbiseler yılda bir kere yapılıyor ve dikişlerinde beyaz altın kullanılıyor.

Desmond Merrion Supreme

Desmond Merrion SupremeLondra’nın efsanevi terzisi Savile Row’un markası olan Desmond Merrion’un el işçiliği, ince, lüks takım elbisesinin fiyatı tam 47 bin 500 dolar. Herhangi bir makinenin, tasarımın herhangi bir aşamasında takım elbiseye değmesine izin vermeyen Merrion, el işçiliği terziliğin doruk noktasında yer alıyor.

Kiton K – 50

Kiton K – 501968 yılından bu yana erkek takım elbiseleri ile ilgilenen İtalyan bir tasarımcı daha. Yılda yaklaşık 22 bin özel takım elbisesi siparişi alıyor ve 300 civarındaki terzisi ile harikalar yaratıyor. Bir takım elbise üzerinde 45 terzi çalışıyor ve dikiş 25 saati alıyor.

K – 50 takım elbiselerinin fiyatı tam 60 bin dolar ve ünlü Savile Row’un ünlü terzisi tarafından tasarlanmış. Merinos koyunundan elde edilen yünle dokunan kumaşlarla yapılıyor ve Enzo’nun bir takım elbiseyi yapması 50 saatini alır. Bu nedenle de yılda sadece 50 adet takım elbise diker.

William Westmancott Ultimate

William Westmancott Ultimate75 bin dolarlık takım elbise üreticisi olan bu marka, Desmond Merrion Savile Row’un komşusudur. Lüks ısmarlama takım elbiseleri diken bu marka, ultra hafif ve dünyanın en pahalı takım elbiselerinden birini 200 saatte üretiyor. İlk önceleri Ortadoğu ve Rus patronlarına dikilen bu elbiseler daha sonradan başarılı bir pazarlama taktiği ile dünyaya yayılmış. Ayrıca bu Westmancott yalnızca 28 yaşında.

Zoot Suit

Zoot Suitİkinci Dünya Savaşı dönemine ait olan çizgili Zoot Suit takım elbise, 2011 yılında New York’un Augusta Müzayedesi’nde tam olarak 78 bin dolara satıldı. Müzayedenin ev sahipliğini vintage giyim firması olan Karen Augusta yaptı ve Zoot Suit için başlangıç fiyatı yalnızca 600 – 900 dolar arasında düşünülüyordu.

Dormeuil Vanquish II

Dormeuil Vanquish IIDormeuil aile şirketi, 1842 yılında kuruldu. Vanquish II fabrikası, aile reisi olan Jules Dormeuil tarafından parlak bir fikirle kuruldu ve son derece lüks özel takım elbiseleri en iyi İngiliz, Fransız kumaşları kullanılarak üretilmeye başladı. Şimdi bir Dormeuil Vanquish II takım elbisesine sahip olmak istiyorsanız, tam olarak 95 bin 319 dolar ödemeniz gerekiyor.

Alexander Amosu Vanquish II

Alexander Amosu Vanquish IIBir diğer Vanquish II adı da, Alexander Amosu’da. Özel ve lüks takım elbiselerini sipariş usulü çalışıyor ve sahip olmak için 101 bin 860 dolar ödemeniz gerekiyor. Dünyanın en pahalı yünlerinden olan devetüyü ve qivuik kullanıyor ve özel alıcıları için takım elbise dikiyor. Her takım elbisenin 9 düğmesinde 18 karat altın ve elmas kullanıyor.

Stuart Hughes Diamond Edition

Stuart Hughes Diamond EditionBu takım elbisenin fiyatını duymaya hazır mısınız? Stuart Hughes Diamond Edition takım elbisenin fiyatı tam olarak 892 bin 500 dolar. Abartılı bir takım elbise olmasının yanı sıra damatlığa benziyor. Belki gördüğünüzde güldünüz ‘ne kadar banal’ diye. Ama dünyanın lüks eşya tasarımcısı olan Stuart Hughes, dünyanın yalnızca üç yerinde bulunan bu sanatın abartılı parçalarını yaratan Richard Jewels ile iş birliği yaparak yarattı.

Takım elbisenin dikimi tam olarak 800 saat sürdü ve yün, kaşmir, ipek kullanıldı. Ayrıca takım elbisenin üzerinde 480’den fazla elmas bulunuyor

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.