Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

En İyi 15 Siyaset – Politika Kitabı [En Çok Okunanlar Listesi]

Siyaset ve politika ile yakından ilgilenen Paratic.com okurları için faydalı bir kitap listesi yayınlıyoruz. İşte size en iyi ve en güzel 15 siyasi kitap.
En İyi 15 Siyaset – Politika Kitabı [En Çok Okunanlar Listesi]
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Arapça seyis kelimesinden türetilmiş olan siyaset, devlet işlerini düzenleme ve yürütmeyle ilgili görüşlerin geneline verilen isimdir Aynı şekilde politika da, güç edinilmesi için yapılan politik hareketler ve bunları inceleyen bilim dalıdır. Günümüzün siyaset anlayışına baktığımızda ise her karaktere uygun olmayan ve herkesin yapamayacağı bir meslek olduğunu söyleyebiliriz. Birçok kaynağa göre iktidarda kalmak ve başarıya ulaşmak için her yol denenebilir. Oysa başka bir kesim bu davranış tutumunu etik bulmaz. Hayatın her alanında olduğu gibi burada da görüş ayrılıkları bulunuyor ve bizim vazifemiz objektif bir şekilde bunları sizinle paylaşmak.

Siyaset ve politika hakkında küçük bir bilgi paylaştıktan sonra, gelelim asıl konumuza. Biz bu makalemizde siyasi türde seven okuyucularımız için bir liste hazırladık. Politikaya meraklı olan birçok insan en iyi siyasi kitap hangisi, en çok hangi siyasi kitaplar okunuyor gibi soruları merak ederler. İşte bu okuyucularımıza yardımcı olması adına, en çok okunan, en beğenilen 15 siyasi kitabı sizler için derledik. Şunu da eklemeden geçmeyelim; siyasi kitapların taraf tutarak yazıldığını düşünmek yanlış bir tutumdur. Olaylara ve görüşlere objektif bakabilmemiz ve daha yakından öğrenebilmemiz için bu tür siyasi kitapların mutlaka okunması gerektiği kanısındayım.

Bin Dokuz Yüz Seksen Dört – George Orwell

Bin Dokuz Yüz Seksen Dört - George OrwellBin Dokuz Yüz Seksen Dört, George Orwell’in 1949 yılında yayınlanan romanıdır. 1947 ve 1948 yılları arasında yazılan kitap, ilk olarak Büyük Adam ismiyle yayınlanmış fakat yayınevinde yaşanan bir sorun nedeniyle değiştirilerek Bin Dokuz Yüz Seksen Dört adıyla basılmıştır. Yazıldığı dönemde sosyalizm karşıtı olduğu yönde eleştirilere maruz kalan kitap, dünya edebiyatının en ses getiren politik romanlarından biridir. Bireyler arası eşitsizliği, özgürlüğü, yöneten ve yönetilen arasındaki ilişkileri daha iyi anlamak ve farklı bir açıdan bakmak için bu kitabı mutlaka okuyun.

Bin Dokuz Yüz Seksen Dört Kitabının Özeti

1984 yılında beyaz perdeye uyarlanan kitabın sarsıcı bir konusu var. En çok okunan siyasi romanlar arasında yer alan Bin Dokuz Yüz Seksen Dört, distopik bir dünyada geçen olayları ele alıyor. Orwell, söz konusu yönetim şeklinin yönetilen kesim üzerine yarattığı etkileri anlatıyor. Yönetenlerin insanların özgürlüklerini nasıl kısıtladığını, pasifize ettiğini ve sömürdüğünü görmemizi sağlıyor. Konusu gereği biraz ağır olan kitabı okurken distopik dünya ile günümüz koşullarını kıyasladığınızı hissedeceksiniz. Ve yazarın aslında yıllar öncesinden günümüze ışık tuttuğunu fark edeceksiniz.

Kavgam – Adolf Hitler

Kavgam - Adolf HitlerAdolf Hitler’in kendi hayatını anlattığı Kavgam kitabı 1925 yılında basıldı. İki ciltten oluşan kitap için; kitleleri en çok etkileyen ve dünyayı değiştiren kitaplardan biri tanımlaması yapılıyor. Hitler’in Büyük Almanya hedefini net bir şekilde açıkladığı kitapta, sosyalizm, faşizm, kapitalizm gibi kavramlara değiniliyor. Kitabı asıl değerli kılan şey ise Hitler’in kendi yaşam öyküsünü paylaşması. Kalın olmasına rağmen akıcı dili sebebiyle kısa sürede okunan kitap, tamamen politika kitabı sevenlerin ve Hitler’in beyninde bir yolculuğa çıkmak isteyenlerin tercih edeceği türden otobiyografi kitabıdır.

Kavgam Kitabının Özeti

Almanya’nın unutulmaz lideri Adolf Hitler tarafından kaleme alınan Kavgam kitabı, tarihte yaşanan olaylara ışık tutması açısından muazzam bir eser. Kitabı okumak için Hitler’i sevmemiz ya da yaptıklarını onaylıyor olmamız gerekmez. Asıl bu tarz kitapları merak edip okumalıyız ki geçmişte yaşanan o büyük katliamlar, kıyamlar neden ve hangi gerekçeyle yapılmış öğrenebilelim. Kitabın başlarında Hitler gençlik yıllarından, Yahudiler hakkındaki düşüncelerinden ve nedenlerinden bahsediyor. İkinci ciltte ise hayalini kurduğu veya olması gereken Büyük Almanya planlarını anlatıyor. Hitler’in Almanya hakkında toplumsal düzen, gençlerin eğitimi, ekonomik sistem gibi fikirlerini dile getirdiği kitabı, şu an bazı Avrupa ülkelerinde yasaklanmış durumda.

Darağacında Üç Fidan – Nihat Behram

Darağacında Üç Fidan - Nihat BehramNihat Behram’ın 1976 yılında yayınlanan kitabı, ülkemizde devrim denince akla ilk gelen; Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idamını anlatıyor. 6 Mayıs 1972 yılında, devrimci üç gencin darağacına yollanış hikayesini anlatan kitabın da yazarının da başına gelmeyen kalmıyor. Üç gencin yakalanışları, dışarıda geçirdikleri son günlerini belgesel tadında anlatan kitap, basıldıktan bir süre sonra yasaklanarak toplatıldı. 1980 darbesinden sonra kitap üzerinde oluşan baskı daha da yoğunlaşınca, insanlar başka kitapların içine gizleyerek okumaya başladı. Daha sonra Yürekleri Şafakta Kıvılcımlar adıyla yeniden yayınlansa da hükümet tarafından tekrar toplatıldı. Yıllar süren hukuki süreç sonunda kitap için beraat kararı çıktı ve 1998 yılında, özgür bir şekilde yeniden basıldı.

Darağacında Üç Fidan Kitabının Özeti

Yakın tarihimize ışık tutan kitap yüreğinde devrim ruhu olan herkesi çok derinden etkileyecek bir eser. Etkisi ve gücü öyle büyük olmalı ki yazıldığı dönemde yasaklanmış, okunmasından büyük korku duyulmuş. Tek suçu vatanını sevmek olan Deniz, Yusuf ve Hüseyin’in darağacına gitmeden önceki son günleri ve yaşadıkları belgesel tarzında anlatılmış. Ancak yazar bunu öyle usta bir dille yapmış ki, Deniz Gezmiş’in idamından önce içtiği son sigaranın kokusunu bile duyuyorsunuz. Burnunuzun direği sızlıyor. Aslında bu kitabı okumak için devrimci olmaya da gerek yok. İnandığı doğrulardan vazgeçmeyen, onurlu duruşunu bozmayan ve başı dimdik ölüme giden gençlerin hikayesini anlatan kitap, etkisi kolay kolay geçmeyecek ve hafızalara kazınacak satırlardan oluşuyor.

Komünist Manifesto – Karl Marx, Friedrich Engels

Komünist Manifesto - Karl Marx, Friedrich Engels1848 yılında yazılan kitap, Karl Marx ve Friedrich Engels ortak çalışmasıdır. Komünizmin ilk bildirgesi olarak kabul edilen eser, Avrupa’da devrimci hareketlerin başladığı bir dönemde yazıldı. İki düşünür olan Marx ve Engels tarafından hazırlanan kitabı okurken, önyargılarınızı bir kenara bırakmanızı öneririm. Komünizm neden gereklidir, kimdir bu komünistler, neyi amaçlamaktadırlar? Bunun gibi birçok soruya daha yanıt bulacağınız Manifesto’yu, hangi görüşten olursanız olun okumanızda fayda var diyorum. Komünizm nedir, komünist kime denir gibi soruların yanıtlarını bulacağınız bu yazımıza da bakın.

Komünist Manifesto Kitabının Özeti

Türkiye’de bir dönem komünist kelimesi yasaklandığı için, pembe kitap olarak anılan Komünist Manifesto, siyasi kitaplar arasında en çok konuşulan ve etkisi en fazla olan yapıtlar arasında yer alıyor. Ancak kitabı tamamen özümseyebilmek için, biraz Marksizm akımı hakkında biraz fikir sahibi olmak gerekiyor. Kitabın giriş kısmında komünizm korkulan bir durum olarak anlatılır ve şu sözlerle ifade edilir; “Avrupa’da bir hayalet dolaşıyor — Komünizm hayaleti.” Komünizmin temellerini merak edenler için mutlaka okunması gereken bir kitap.

Reis – Gladio’nun Türk Tetikçisi – Soner Yalçın, Doğan Yurdakul

Reis - Gladio'nun Türk Tetikçisi - Soner Yalçın, Doğan YurdakulTürkiye’nin son 20 yıllık siyasi tarihine fazlasıyla açıklık getiren bir kitap var sırada. Soner Yalçın ve Doğan Yurdakul’un ortak çalışması olan Reis, Abdullah Çatlı’nın hayatını ele alıyor. Olayların ve kişilerin ustaca anlatıldığı kitap, oldukça da cesur bir kalemle yazılmış. Abdullah Çatlı’nın yaşam öyküsünü anlatsa da, aslında salt bir biyografi değil. Roman tadında yazılmış kitapta, bol bol belge ve araştırma bulacaksınız.

Reis – Gladio’nun Türk Tetikçisi Kitabının Özeti

Susurluk kazasında ölen Abdullah Çatlı‘nın hayatını anlatan kitap, bir biyografi romanı olmanın dışında, Türkiye’nin yakın dönem siyasi geçmişi hakkında çok fazla ipucu veriyor. 750’ye yakın karakterin yer aldığı kitapta, Abdullah Çatlı’nın neler yaptığı, kimlerin korumasında nasıl saklandığı gibi konuların yanında, çocukluğundan bu yana yaşadıkları da en ince ayrıntısına kadar anlatılmış. Derin devlet gibi kavramların değinildiği kitabı, siyaset ve politika romanı sevenlerin mutlaka okumasını öneririm.

İsim Şehir Hayvan – Yılmaz Özdil

İsim Şehir Hayvan - Yılmaz ÖzdilGazeteci yazar Yılmaz Özdil’in usta kalemini bilmeyeniniz yoktur. 2011 yılında yayınladığı İsim Şehir Hayvan adlı kitabı bir deneme ve inceleme tarzında yazılmış. Son derece başarılı çalışmalarda imzası olan Özdil, bu kitabıyla da okuyucuya hem mizah tadı veriyor hem düşündürüyor. Üstelik dili ve anlatımı su gibi akıp gidiyor. Düşündürürken güldüren kitabın ismi de bir o kadar ilgi çekici. Sadece Yılmaz Özdil’in kitaplarını okuyarak bile, ülkedeki siyasi gelişmeleri takip edebilirsiniz.

İsim Şehir Hayvan Kitabının Özeti

Yılmaz Özdil’in köşe yazılarını kronolojik sıraya göre derlediği bu kitap sayesinde, Türkiye’de son yıllarda yaşananları net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Yeri geldiğinde güldürüp yeri geldiğinde düşünmenizi sağlayan kitapta, yazar arada iktidara inceden gönderme yapmadan geri kalmıyor. Ancak Yılmaz Özdil’i daha önce okuyanların da bildiği gibi, bunu yaparken bir tarafı yermek yerine, insanların objektif bakmalarını ve eğitici bilgiler vermeyi amaçlıyor. Kitabımız Twitter ve Facebook hesaplarınıza yazacağınız, birbirinden güzel alıntılarla dolu.

Siyasetname – Nizamülmülk

Siyasetname - NizamülmülkSiyasetname, 1086 ve 1092 yılları arasında, Farsça yazılan bir eserdir. Melikşah ve Alparslan dönemlerinde 29 yıl görevde kalan Nizamülmülk tarafından kaleme alındı. Kitabın el yazımı hali şu an İran’daki Tebriz Milli Kütüphanesi’nde yer almaktadır. Yazıldığı günden bu yana 900 yıl geçmesine rağmen, hala güncelliğini koruyan bilgiler içermektedir. Sultan Melikşah’ın isteği üzerine, yazılan eser dünya tarihinin en önemli siyaset konulu eserleri arasında yer almaktadır.

Siyasetname’nin Özeti

Nizamülmülk bu eserinde; devlet adamları ve yönetim şekilleri gibi konulara vermiş. Fasıllar halinde anlattığı olayları, ilgili ayet ve hikayelerle destekleyerek daha ilgi çekici bir yapıt ortaya çıkarmış. Anlattığı kıssalarda kitap bir siyasi belge olmaktan çıkıp, sürükleyici bir roman haline dönüşmüş. Nizamülmülk Selçuklu Devleti’nin en büyük devlet adamlarından biridir. Yaşadığı dönemde çok başarılı ve kıymetli devlet adamları yetiştirmiş ve ülkesine faydalı olmuştur. Edindiği bu tecrübeleri ve doğrularını da Siyasetname’de bir araya getirmiştir.

Türkçülüğün Esrarları – Ziya Gökalp

Türkçülüğün Esrarları - Ziya GökalpTürk milliyetçiliğinin babası olarak bilinen Ziya Gökalp, yazdığı vatan şiirleri ile tanıdığımız, yazar ve siyaset adamıdır. 1923 yılında yayınladığı Türkçülüğün Esrarları eseri de Türk milliyetçiliğini enine boyuna inceleyen bir yapıttır. Eser birçok yayınevi tarafından tam haliyle veya sadeleştirilerek basıldı. Tavsiyem kitabın tam halini almanızdır, kısaltılmış haliyle çok da verimli olmayacağını düşünüyorum.

Türkçülüğün Esrarları Kitabının Özeti

Türk milliyetçiliğinin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin manevi kurucularından olan Ziya Gökalp, bu kitabıyla okuyucuya Türkün tarihinden ve olması gereken Türkiye için yapılması gerekenlerden bahsediyor. Türkçülüğün Özü ve Türkçülüğün Programı şeklinde iki bölümden oluşan kitap, Türkiye tarihini merak edenlerin mutlaka okuması gereken bir eser. Dili biraz ağır olsa da akıcı anlatımı sayesinde zevkle okuyacağınızdan eminim.

İki Darbe Arasında – İskender Pala

İki Darbe Arasında - İskender Palaİki Darbe Arasında, İskender Pala’nın 2010 yılında yazdığı, anı, mektup ve günlüklerden oluşan politika kitabıdır. İskender Pala otobiyografi olarak yazdığı bu kitabında, okuyucularının karşısına asker kimliğiyle çıkıyor. Usta yazarın asker kökenli olduğunu eminim çoğumuz bilmeyiz. 12 Eylül – 28 Şubat arası dönemin anlatıldığı bu kitap sayesinde, başarılı yazarı daha yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.

İki Darbe Arasında Kitabının Özeti

Baştan sona sürükleyici bir anlatıma sahip olan kitap, İskender Pala’nın, Deniz Kuvvetleri’nde geçirdiği 15 yılını anlatıyor. 1980 yılından sonra askeriyedeki dindar kesime yapılan önyargılar ve özellikle 28 Şubatın yarattığı mağduriyetin anlatıldığı kitap, olaylara bakış açınızı değiştirecek. İskender Pala’nın askerlik yaptığı dönemde yaşadığı zorluklar ve yazarlığa başladığı ilk dönemde aşmak zorunda olduğu engellere de yer verilmiş.

Teşkilat’ın İki Silahşoru – Soner Yalçın

Teşkilat'ın İki Silahşoru - Soner YalçınSoner Yalçın tarafından kaleme alınan Teşkilat’ın İki Silahşoru ilk olarak 2001 yılında basıldı. Soner Yalçın’ın “kandırıldım” dediği kitapta, kendisini Yakub Cemil’in torunu olarak tanıtan kişinin aslında yalan söylediği ortaya çıktı ve bu bilgi birçok kaynak tarafından da doğrulandı. Fakat bu aldatmaca kitabın okunurluğuna gölge düşüremedi. Çünkü yaşanan hikaye zaten gerçekti. Eğer siyasi-kurgu romanı seviyorum diyorsanız, bu kitap tam size göre diyebilirim.

Teşkilat’ın İki Silahşoru Kitabının Özeti

Soner Yalçın kitabında, dede Yakub Cemil ile aynı isimdeki torunun hikayelerini anlatıyor. Dede Yakub Cemil ise İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin silahşorlarından biri. Durum böyle olunca hikayeyi merak etmemek elde değil. ASALA örgütüne karşı yapılan savaş, o dönem ve öncesinde İstanbul’da yaşanan olayların anlatıldığı kitap bir araştırma eseri. Az önce de belirttiğim gibi, torun Yakub Cemil olduğunu iddia eden kişinin sonradan yalan söylediği ortaya çıksa da, Soner Yalçın emeğinin ortaya konulduğu güzel bir kitap olmuş.

Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları – John Perkins

Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları - John PerkinsBir Ekonomik Tetikçinin İtirafları, 2004 yılında yayınlanan bir siyasi kitaptır. John Perkins’in kaleme aldığı kitap aynı zamanda ekonomi kategorisine de giriyor. Doğal kaynakların nasıl tüketildiğini, ekonomiye nasıl yön verildiğini öğrenmek isteyen herkesin okuması gereken kitap, ufkunuzu açacak nitelikte. Özellikle petrol gibi savaşlara neden olan kaynaklar kimler tarafından yönetiliyor, küreselleşme, kapitalizm gibi kavramlar hayatımızı nasıl etkiliyor gibi soruların yanıtlarını bulacağınız, okunması gereken bir siyasi kitap.

Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları Kitabının Özeti

Kitapta yazan bilgiye göre; ekonomik tetikçi denilen kişiler, dünya üzerindeki trilyonlarca dolar parayı dolandıran insanlardır. Dünya bankalarındaki paraları bir şekilde, büyük şirketlerin ve varlıklı ailelerin ceplerine aktarırlar. Hatta bu paraların arasında doğal kaynaklardan ve yardım kuruluşlarına aktarılanlar da bulunuyor. Bu işlemleri ise tüm hünerlerini göstererek sahte senetler, raporlar, rüşvet, cinayet gibi korkunç eylemler sayesinde yapıyorlar. İşte kitapta bu olayların iç yüzü anlatılarak, aydınlanmamız sağlanıyor.

Çin İşkencesi – Emine Şenlikoğlu

Çin İşkencesi - Emine Şenlikoğluİlk yayınlanma tarihi 2000 yılı olan Çin İşkencesi gerçek bir hikayeyi anlatıyor. İnanılmaz akıcı bir dile sahip olan kitabı okurken satırlar arasında kaybolduğunuzu hatta kanınızın donduğunu hissedeceksiniz. Doğu Türkistan’da Müslümanlara yapılan zulüm, işkence, soykırım gibi konuların anlatıldığı kitap son derece etkileyici. Yüreğinizi dağlayacak olan kitabı okumak için biraz cesaretinizin olması gerektiğine inanıyorum. Çünkü okurken gözyaşlarınızı tutamayacaksınız.

Çin İşkencesi Kitabının Özeti

Okurken boğazınızın düğümleneceği kitap her insanda Allah korkusu olması gerektiğini öğretiyor. Okumak için şehre giden iki kardeş kendini bir anda komünizmin içinde bulur. Kitabın bundan sonraki kısmında İslam dini ile komünizm arasında yaşananlar anlatılıyor. Acıklı bir dili olan Emine Şenlikoğlu, bu kitabıyla insanın insana karşı nasıl canavarlaştığı ve yaptığı zulümleri gün yüzüne çıkarıyor.

Metal Fırtına – Orkun Uçar, Burak Turna

Metal Fırtına - Orkun Uçar, Burak TurnaMetal Fırtına Orkun Uçar ve Burak Turna’nın 2004 yılında yayınlanan ortak çalışmasıdır. Kitabın ilk basımından sonra, iki yazar tarafından ayrı ayrı yazılmış serisi bulunuyor. Metal Fırtına Kayıp Naaş, Metal Fırtına Karanlık Savaş, Metal Fırtına Ateş Kapanı gibi olan kitaplar politik kurgu tarzında yazılmış, harika hikayelerden oluşuyor. Hatta Türk politik-kurgu tarzında yazılmış en iyi romanlardan biri desek abartmış olmayız.

Metal Fırtına Kitabının Özeti

Akıcı ve çok rahat okunan bir dile sahip olan Metal Fırtına, ABD-Türkiye savaşını anlatıyor. Kitaptaki kurguya göre, Amerikalılar Türkiye’deki bor minerallerini ele geçirmek uğruna her yolu denerler. Başta Ankara ve İstanbul gibi büyükşehirler olmak üzere, tüm ülkeye bir savaş açmaya hazırlanırlar ve kitabımızın konusu Metal Fırtına operasyonu da bu şekilde başlar. Soluk soluğa okunan kitap, milli duygularınızın alevlenmesini sağlıyor.

Adam – Yılmaz Özdil

Adam -Yılmaz ÖzdilListemizde Yılmaz Özdil imzalı bir kitaba daha yer veriyoruz. Daha önce Kadın’ı okuduk, tadına doyamadık. Usta yazar hemen ardından Adam kitabıyla gönüllerimize taht kurdu. Şöyle diyor arka kapakta; “Çünkü, her kadın kadın ama, her erkek adam değil”. İşte bu cümle kitabın özeti şeklinde. Kadın kitabını Zübeyde Hanım’la başlatan usta yazar, Adam kitabını da Atatürk ile başlatıyor. Devlet adamı, siyasetçi, sanatçı, asker, sıradan vatandaş olmak üzere, birçok adamın hayat hikayesi hakkında bilgi veren kitap, bitmesini istemeyeceğiniz, son derece sürükleyici bir konuya sahip.

Adam Kitabının Özeti

Yılmaz Özdil gazeteci olmasının da sağladığı avantaj sayesinde, kaleme aldığı eserlerine yaptığı araştırmaları ekliyor. Adam kitabında da, yaptığı araştırmalar sonucu edindiği bilgileri, bu kez insanların biyografileri şeklinde bize sunuyor. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, “adam”lık tanımına gerçekten uyan kişilerin hayatlarından kısa kesitler sunulmuş. Ülkesine faydası olmuş, namuslu, harama el uzatmayan, dürüst, gururlu kısacası adam gibi adamları tanıyacaksınız bu kitapta.

Prens – Niccolo Machiavelli

Prens - Niccolo MachiavelliPrens, Niccolo Machiavelli’nin 1513 yılında yazılıp, 1532 yılında basılan kitabıdır. Politika hakkında bilimsel veriler içeren kitap, yazarın ölümünden sonra yayımlanmış fakat buna rağmen en bilinen eseri olmuştur. Kitapta geçen “başarıya giden her yol mübahtır” cümlesi yüzünden, yazıldığı dönemde çok fazla eleştiri almış, yadırganmış. Halbuki günümüz siyasetçilerine de baktığımızda, iktidara gelmek ve zirvede kalmak için yapmadıkları şey kalmıyor değil mi?

Prens Kitabının Özeti

Bir prensin el kitabı tarzında yorumlanan kitap, saltanatın ve hükümdarlığın nasıl sürdürüleceğini anlatıyor. Yazara göre bir prens gücünü koruyabilmek ve otoritesinin yıkılmaması için her şeyi yapabilir. Buna etik olmayan davranışlar da dahildir. Etkili bir liderin nasıl olması gerektiği anlatılan kitap, 500 yıl öncesinde yazılmış olmasına rağmen, gücün nasıl kazanılacağı ve elde tutulacağına dair verdiği ipuçları sayesinde günümüz siyasetçilerine de ışık tutuyor.

Evet bir kitap listesini daha sizlerle paylaştık. Genelde insanlar aşk kitapları başta olmak üzere polisiye ya da dini kitapları severler. Siyasi ve politik kitaplar çok fazla kitleye hitap etmez. Fakat verdiğim listede öyle kitaplar var ki, siyasi bir kitap olmaktan çok ötedeler. Yazarların oluşturduğu müthiş kurgular sayesinde, hem siyasi bakış açınızın değiştiğini hem de kendinizi tadına doyulmaz hikayelerin içinde bulduğunuzu hissedeceksiniz. Bazıları ise tarihte yaşanan acı olayları anlattığı için sizi hüzne boğabilir. Eğer sizlerin de okuduğunuz ve beğendiğiniz siyasi kitaplar varsa bizimle paylaşın lütfen. Paylaşın ki, değerli yazarlarımız sayesinde olaylara objektif bakalım ve  bilmediğimiz şeylerin iç yüzlerini öğrenebilelim.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın